Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για Gibson Midtown


Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.thomann.de/gr/gibson_midtown_standard_2015_eb.htm

 

Είμαι έτοιμος να την παραγγείλω αλλά δεν την έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου και είμαι λίγο φοβισμένος.

Είναι και το θέμα ότι είναι προστατευόμενο είδος  ;D

 

Δεν ξέρω.

Θα ήθελα την άποψή σας.

 

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λιγο δυσκολο να την περιγραψεις με λογια, ειναι μια κιθαρα "υβριδιο", δεν υπαρχουν και πολλες αυτου του τυπου στην αγορα οποτε λογικο να μην εχεις δοκιμασει την ιδια ή κατι παρομοιο.

 

Με μια πολυ συντομη επαφη που ειχα με μια οταν πρωτοβγηκαν, θα σημειωνα 2 πραγματα: η κιθαρα ειναι ωραιοτατη και νομιζω μια καλη επιλογη στο price range της, δεδομενου και του ονοματος που φερει, αλλα ΔΕΝ ειναι 335. Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο προφανως αλλα αν θα ηθελες μια κιθαρα τυπου 335 και την βρηκες ως μια φτηνοτερη εναλλακτικη θα σου προτεινα να περιμενεις να την δοκιμασεις για να βεβαιωθεις οτι σου κανει. Εχει αισθητες διαφορες οι οποιες μπορει να ειναι deal-breaker (ή και το αντιθετο) αναλογα με τις απαιτησεις σου.

 

Σε φωτισα, το ξερω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχω 335.

 

Θα ήθελα την Midtown γιατί είναι μικρότερη και βολικότερη, δεν έχει τα χαμηλομεσαία της 335 που σου κάνουν την ζωή δύσκολη με τους distortion και overdrive ήχους και γιατί ακούγεται περισσότερο σαν Les Paul.

Είναι φτηνή και όμορφη. Κρίμα που δεν έχει επιλογή χρωμάτων και εγω λεφτά.

 

Εσύ γιατί την θες;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι , αφού ακόμα τουλάχιστον δεν μου αρέσουν τέτοιες κιθάρες, είναι να προτείνω να μην αγοράσεις κάποια κιθάρα που δεν έχεις παίξει πρώτα , να δεις αν σου κάνει στο χέρι στα μάτια και στ αυτιά. Ή τεσπα με τα κριτήρια σου

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την custom εχω παιξει,ωραιοτατη ΑΝ σε βολευει το μανικι (εγω προτιμω τα slim οποτε δεν)

 

Αυτη παντως που εκανα review slim taper neck ειχε

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχοντας την Epiphone dot cherry, και πιθανολογώντας ότι αυτή θα είναι καλλίτερη, θα έλεγα πως σαν κιθάρα, θα σου αρέσει.

Αν το ποσό (που είναι καλό) δεν είναι πρόβλημα, και σου άρεσε και το χρώμα (ούτε εμένα μου άρεσε , όπως και σε άλλους), go for it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου