Προς το περιεχόμενο

Αγορά από ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

έχε υπόψιν σου και το εξής.

Αν δώσεις προσφορά  π,χ 600 ευρώ και δεν χτυπήσει άλλος θα την παρεις 400.

Αν δώσεις προσφορά π,χ 600 ευρώ και μπει άλλος ενας με 500 (διότι θα βλέπει το ελάχιστο bit σου στα 400)θα την πάρεις 500 + το ελαχιστο πόσο αύξησης του πονταρισματος.

Δηλαδή αν έχει ρυθμό αύξησης πονταρισματος 10 ευρώ,  θα την παρεις 510..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή αν έχει ρυθμό αύξησης πονταρισματος 10 ευρώ,

Stoiximan? ;D ;D ;D ;D ;D

 

EDIT: Προς OP.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το τελευταίο από όσα έγραψες.

Αν όντως του ήρθε και δεύτερη, γιατί δεν την βάζει κι αυτή σε μια άλλη δημοπρασία ανάλογη?

Γιατί προτιμάει να σου δώσει την μια στην τιμή εκκίνησης?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα μεσα, τα βλέπω.

Λες να είναι μπλόφα?

Σκέφτομαι

Χμμμ, δικηγόρος είναι μαμάκαααα.

Μου απαντώ αμέσως. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λες να είναι μπλόφα?

Σκέφτομαι

Χμμμ, δικηγόρος είναι μαμάκαααα.

Μου απαντώ αμέσως. ;D ;D ;D

Εχω κάνει αρκετές φορές σε συνεννόηση με φίλους που είχαν δημοπρασίες outbit άλλους γιατί δεν πιάσανε την επιθυμητή τιμή ή ανέβασα την τιμή γιατι ήταν χαμηλά .

Λογικό και θεμιτό το βρίσκω ;D,  γι αυτό σπάνια μπλέκω με δημοπρασίες στο ebay.  ;D

Από τις 100 φορές οι 99 ειναι buy it now για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει αρκετές φορές σε συνεννόηση με φίλους που είχαν δημοπρασίες outbit άλλους γιατί δεν πιάσανε την επιθυμητή τιμή ή ανέβασα την τιμή γιατι ήταν χαμηλά .

ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ. ;D ;D ;D

 

σπάνια μπλέκω με δημοπρασίες στο ebay.  ;D

Από τις 100 φορές οι 99 ειναι buy it now για εμένα.

Έγώ πάλι είμαι ακριβώς το αντίθετο.

99 στις 100 είναι πλειστηριασμοί. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ. ;D ;D ;D

Αυτά ειναι πλειστηριασμοι και αφορούν τον λαό. Εμείς οι αριστοκράτες ασχολουμεθα με δημοπρασίες  ;D.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, οι σοβαροί πωλητές, όταν πουλάνε κάτι αξίας, βάζουν πραγματικές φωτογραφίες  και όχι εταιρικές από το ίντερνετ.

Το γεγονός ότι δεν έχει bets, μπορεί να οφείλεται και σε αυτό.

Για μουσικό όργανο μιλάμε όχι για μπρελόκ. Βαλε καμιά φωτό να μας πείσεις, αλλιώς αγοράζουμε γουρούνι στο σακί, όπως γράφτηκε παραπάνω.

 

Στη θέση σου θα τον απέφευγα. Ή θα του ζητούσα να μου στείλει πραγματικές φωτογραφίες για να δω την κατάσταση του οργάνου (και πάλι θα το πολυσκεφτόμουν αν θα το πάρω τελικά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μετά τα χθεσινά φώτα σας του έστειλα το εξής. (Δεν θέλω comments για τα αγγλικά μου): 

Hi I' m Panagiotis again. Unfortunately i found that importing an  instrument from Swiss to Greece costs extra 130 euros (VAT). Plus i want to mention that you want to sell me a second same  instrument that you have, in the same Starting value of your existing auction "outside" of the safe environment of ebay by prepaying it via Pay Pal. Sorry but this in not a wise decision for me.

 

....και μου απάντησε το εξής:  Hey

I can declare the item very low so you do not have to pay much customs/taxes in Greece.

I can send you a money request via Paypal so you do not have to worry about safety and protection.

I did sell many items worldwide with and without Ebay and so far everybody was satisfied, even when there were problems!

 

I hope this helps and does convince you.

You can also read the feedbacks on Ebay.

 

....Σε τι ακριβώς σε καλύπτει το money request? Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχα κόλλημα με τη συγκεκριμένη κιθάρα δεν θα είχα ασχοληθεί περαιτέρω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ιντερνετικές αγορές αν δεν αισθάνεσαι σίγουρος για κάτι απλά δεν αγοράζεις. Αν και ο Ελβετός δεν μου φαίνεται απατεώνας γιατί είναι μέλος από το 2011, αλλιώς θα τον είχαν ξαποστείλει. Αν τη θέλεις τόσο πολύ πάρτην απ' τον Εγγλέζο που προσφέρει και το "make offer", κάνε του μια προσφορά με λίγο καλύτερη τιμή και γλυτώνεις και το τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου