Προς το περιεχόμενο

Smooth R'n'B/Neo-Soul Improvisation - John Koutsikas | CoffeeBreakGrooves BT


koutsx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα.

Παραθέτω έναν αυτοσχεδιασμό σε ένα Backing Track από το CoffeeBreakGrooves σε ύφος R'n'B / Neo-Soul προσπαθώντας να ενώσω γραμμές και νέες ιδέες στο παίξιμο μου!Χρησιμοποιώ την Musicman JP13, Axe Fx II και το Torpedo Wall of Sound VST plug-in για τα tones!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή πένα και phrasing, αν και στυλιζαρισμένο σε χρόνους. Ενώ υποτίθεται ότι είναι αυτοσχεδιασμός, ο χρόνος του φραζαρίσματος δεν είναι καθόλου ελεύθερος.

Αυτό σε κάνει να χάνεις λίγο (ή πολύ, αναλόγως πώς θα το δει κανείς) σε εκφραστικότητα και δυναμικές.

 

Έχεις την τεχνική, πρέπει να δουλέψεις λίγο πάνω στην εκφραστικότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τεχνική, πατήματα, υπόβαθρο ανωτερου επιπέδου, απλά λίγο σφιγμένο πάνω στο μετρονόμο το παίξιμο.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
προσπαθώντας να ενώσω γραμμές και νέες ιδέες στο παίξιμο μου!

Και προφανώς γι αυτό ακούγεται σαν άσκηση.

Τεχνική σχεδόν άριστη ως συνήθως αλλά απο μουσικότητα υπολείπεται αρκετά για τα γούστα μου.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις γραμμές και τις ιδέες θα έπρεπε να τις ενώσεις με μια μελωδική βάση η οποία εδώ δεν υπάρχει kate me.

 

Επίσης είσαι προφανώς πολύ διαβασμένος αλλά έχεις πρόβλημα στην πενιά. Δεν έχεις σταθερότητα στην ένταση; ...στο χτύπημα; ...ίσως να φταίει ο ήχος; δεν ξέρω που οφείλεται...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου