Προς το περιεχόμενο

Λογοκρισια και κλειδωματα.. (ελληνικη μιζερια)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Ναι, ξέρεις με την ίδια λογική ο καθένας μπορεί να κάνει πλάκα παντού.. Wink Και τέτοιες ''πλάκες'' από mods και άτομα με υψηλό karma δε δείχνουν και την καλύτερη εικόνα για το forum σας...''

 

 

Κλειδωματα θεματων επειδη καποια μελη ξεφυγαν και κοροιδευουν το θεμα ή επειδη θυχτηκαν καποια ''προστατευομενα'' μελη κανουν τη λεξη ''ΣΑΣ'' στην παραπανω φραση να φαινεται πολυ μεγαλυτερη και πιο πραγματικη ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξανανοίξει αύριο, ώστε να επέλθει λίγο ηρεμία.

 

Άηντε μην ξεκινάς πάλι να βγάζεις πρόωρα συμπεράσματα

 

Το έβαλες και σε λάθος μεριά. Το μεταφέρω στο αμπουτ νοιζ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ερθω κ θα συμφωνισω εν μερη με τον f.a.q. Νομιζω πως αυτο που θελει να πει χαθηκε καπου αναμεσα στους διαξιφησμους. Μας λεει (ορθως νομιζω) οτι ειτε σαν ερασιτεχνες ειτε σαν επαγγελματιες μουσικοι δεν πρεπει να αναλωνομαστε στην ευρεση του "τελειου" ηχου αυτου καθ'αυτου, αλλα στην μουσικη. Δηλαδη ειναι ανουσιο να ψαχνουμε αναμεσα σε χιλιαδες πεταλια, κιθαρες, ενισχυτες,καρτες ηχου,χορδες κλπ κλπ για να βρουμε τα ιδανικα για μας και τελικα να μην εχουμε ενα riff να γραψουμε. Καλο και ευχαριστο ειναι να τα ψαχνουμε και αυτα αλλα να μην μας τρωνε τον πολυτιμο χρονο μας  ;D .(Υπαρχουν κ ορισμενες εξαιρεσεις βεβαια που καταφεραν να τα κανουν κ τα δυο εξισου τελεια βλ. EJ)

Χαζευω αρκετα συχνα "μουσικους του δρομου" κ ειναι περισσοτερες οι φορες που η μουσικη τους με συνεπηρε (κ ας παιζανε με μια ακουστικη των 100ευρω) απο οτι αλλων μουσικων που εχω δει κατα καιρους σε διαφορα λαιβαδικα με εξοπλισμο κατα πολυ ακριβοτερο των πρωτων.

Το συμπερασμα που βγαινει ειναι το οτι ολα πρεπει να γινονται ΓΙΑ την μουσικη κ οχι ΑΠΟ αυτη. ιφ γιου νοου γουτ αι μην!  :)

Δεν νομιζω να διαφωνει κανεις με αυτο..

Στο καλλιτεχνικο κατιναζ που ακολουθησε δεν θελω να αναφερθω, αν κ θεωρω αυτονοητο οτι οταν θεωρεις καποιον απαιδευτο δεν τρεχεις να τον "δειξεις"-κατηγορησεις-ειρωνευτεις αλλα προσπαθεις να τον παιδευσεις..κ ορισμενοι που πεταξαν μια γενικοτητα παριστανοντας τους εξυπνους μαλλον χρωστανε στον ευατο τους μια αυτοκριτικη..

Παντα καλοπροαιρετα!

Γιωργος

 

Υ.Γ ακουσα τα κρινα λαιβ (δις!) Την πρωτη τα καταφερα λογω οινου την δευτερη οχι λογω αφραγκιας!  ;D

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Astraxan δεν μπορείς να περιμένεις λίγο έως να ανοίξει πάλι αύριο το συγκεκριμένο θέμα;

Επίσης δες και το ποστ μου όσον αφορά το ρόλο του νοιζ και τον λόγο για τον οποίο δίνεται τόση βάση στην καλή παραγωγή και στα μέσα.

 

Μου φαίνεται ότι ώρες ώρες στον αέρα γράφω, αλλά τες πα...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Astraxan δεν μπορείς να περιμένεις λίγο έως να ανοίξει πάλι αύριο το συγκεκριμένο θέμα;

Επίσης δες και το ποστ μου όσον αφορά το ρόλο του νοιζ και τον λόγο για τον οποίο δίνεται τόση βάση στην καλή παραγωγή και στα μέσα.

 

Μου φαίνεται ότι ώρες ώρες στον αέρα γράφω, αλλά τες πα...

 

Σορρυ για την βιασυνη μου δεν αντελιληφθην οτι κλειδωθηκε. Δεν καταλαβαινω γιατι το ποστ σου αναιρει το δικο μου. τεσπα, τουμοροου!

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

F.A.Q. άσε την κλάψα περί δημοκρατίας.

Δεν χωράει εδώ.

Και να σου πω και κάτι ακόμα?

Ολη η διαπίστωση περί της "Ελληνικής μετριότητας" κλπ κλπ. Πιστεύεις ότι είπες κάτι βαρυσήμαντο η πρωτάκουστο?

Κι αυτό το θέμα -ως πηγή γκρίνιας- κλειδώνεται προσωρινά.

Καλή σας νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου