Προς το περιεχόμενο

Morphine Social Club - Monolithic Gospel (2017)


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένουμε και ένα κιθαριστικό....δικό μας που λέν εδώ...

 

O0

 

Μιας και διατηρούμε και κιθαριστικό παράρτημα, βεβαίως βεβαίως  ;D , θα ήθελα να ενημερώσω την ομήγυρη, ότι, μόλις, ολοκληρώσαμε την ηχογράφηση του δεύτερου EP των Morphine Social Club, ονόματι Monolithic Gospel, που περιέχει 4 κομμάτια.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

 

 

Ηχογράφηση, μείξη και mastering έγιναν από τον Μάνο Hermano Τσελεπή στο Red House Music Studio, στη Θεσσαλονίκη.

 

Αν έχετε τον χρόνο/όρεξη/διάθεση, ακούστε και πείτε μου τη γνώμη σας και θα χαρώ να συζητήσουμε, σχετικά!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα - ως moderator φάση κι έτσι - να εκφραστώ κόσμια.

 

Δε μου βγαίνει όμως με τίποτα ρε πστ μου. Η δουλειά γ@μ@ει και δέρνει. Κατεβείτε να παίξετε Αθήνα, μη σας πάρει και σας σηκώσει!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

φανταζομαι θα ήμουν ο τελευταίος που θα έιχατε ανάγκη για μια γνώμη για την δουλειά σας (μια και απέχουν παρασάγγες τα ακούσματα μου), αλλά εκτός του ότι νοιώθω ότι την υπηρετείτε σωστά μουσικά, με τράβηξε και η γοητευτικά παράξενη "μπετόν αρμέ" παραγωγή σας...

 

μπράβο σας (και ιδιαίτερα στα παιδιά στο studio που συνεργαστήκατε μια και φαντάζομαι ήταν συνολική δουλειά και δεν είχατε παραγωγό με την αυστηρή τεχνική έννοια του όρου)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2 και το 4 πολύ καλά....

όντως...

 

Ευχαριστούμε, μίστερ!

 

φανταζομαι θα ήμουν ο τελευταίος που θα έιχατε ανάγκη για μια γνώμη για την δουλειά σας (μια και απέχουν παρασάγγες τα ακούσματα μου), αλλά εκτός του ότι νοιώθω ότι την υπηρετείτε σωστά μουσικά, με τράβηξε και η γοητευτικά παράξενη "μπετόν αρμέ" παραγωγή σας...

 

Αν και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς  :P :P ;D ;D (υποθέτω ότι είναι δεμένη ή κάτι τέτοιο  ;) ), ευχαριστούμε!

 

μπράβο σας (και ιδιαίτερα στα παιδιά στο studio που συνεργαστήκατε μια και φαντάζομαι ήταν συνολική δουλειά και δεν είχατε παραγωγό με την αυστηρή τεχνική έννοια του όρου)...

 

Ευχαριστούμε και πάλι!

 

Σχετικά με το στούντιο, χρησιμοποιήσαμε τις υποδομές του (ενισχυτές, τύμπανα κτλ) για τις ανάγκες της ηχογράφησης.

 

Ο αποκλειστικός υπεύθυνος για τον ήχο μας είναι ο Μάνος Τσελεπής, που ανέφερα, παραπάνω.

 

Τον τρόπο, που γράψαμε, θα τον χαρακτήριζα "υβριδικό".

 

Ηχογραφήσαμε, όλοι μαζί, τα ρυθμικά (ταυτόχρονα, στην ίδια αίθουσα), αλλά από τους ενισχυτές (κιθάρας και μπάσου) παίρναμε μόνο με di το σήμα (μικρόφωνα υπήρχαν μόνο στα τύμπανα), στο οποίο έγιναν, εκ των υστέρων, απαραίτητες διορθώσεις (περισσότερο χρονικές, υποθέτω, μιας και όλοι παίξαμε με τα πετάλια μας και δε νομίζω να έγινε κάποιο reamping).

 

Σόλο κιθάρας και φωνές μπήκαν, εκ των υστέρων.

 

Θα ήθελα - ως moderator φάση κι έτσι - να εκφραστώ κόσμια.

 

Δε μου βγαίνει όμως με τίποτα ρε πστ μου. Η δουλειά γ@μ@ει και δέρνει.

 

Είναι γιατί έχω ίδια μέρα γενέθλια με Χέντριξ  O0 και Μπρους Λι..  8) 8) :P :P ;D ;D ;D

 

Ευχαριστούμε, μεσιέ!

 

Κατεβείτε να παίξετε Αθήνα, μη σας πάρει και σας σηκώσει!

 

Θα το θέλαμε και το σκεφτόμαστε, αλλά να δούμε πως θα καταφέρουμε να το οργανώσουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update:

 

Για όσους θέλουν να στηρίξουν οικονομικά τη μπάντα και να αποκτήσουν, σε ψηφιακή μορφή, το τελευταίο μας EP, επαναλειτουργεί και η σελίδα μας στο bandcamp:

 

https://morphinesocialclub.bandcamp.com/releases


 

Επίσης, όσοι θέλετε/έχετε χρόνο/σας άρεσε αυτό ακούσατε, ψηφίστε τους Morphine Social Club, για να έχουμε την ευκαιρία να συμμετέχουμε στο επόμενο desertfest

 

Ευχαριστώ! 

 

 

https://poll.fbapp.io/iewzve/WL6QQuJJ6aQmcEqw3gpKTTSZ?from=user_link

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου