Προς το περιεχόμενο

Eddie Van Halen & Fender Επιτέλους Μαζί!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι τον βρισκω γλυκυτατο & πολυ ανθρωπινο χωρις ιχνος "μουρης" (ειδικα αν σκεφτουμε οτι ειναι ενα πραγματικο "ιερο τερας" της ηλεκτρικης κιθαρας)

 

απο ολα αυτα που λεει μονο το

 

"I am not really a rock star,I am a musician & I like tinkering w/ things" τον ανεβαζει πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου...

 

επισης απο την αρχη ο ανθρωπος ξεκαθαριζει οτι εχει προβλημα οταν μιλαει σε ακροατηρια.. 8O

 

Τωρα αν αυτα που παιζει ειναι "καλα" η οχι τι να πω....εγω δεν θα μπορουσα να τα παιξω ουτε στη δευτερα παρουσια... :lol: :lol:

 

τελος λιγος σεβασμος σε εναν ανθρωπο που παλεψε (και ισως παλευει ακομα,αν και με το τσιγαρακι στο στομα δεν τον βλεπω καλα...) με τον καρκινο..δεν βλαπτει.. :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

okaaaay.....αφού όλοι σας παίζετε καλύτερα από τον-προφανώς λιώμα-παρ'ολα αυτά απίστευτο EVH,εγώ παρατάω την κιθαρίτσα μου και πάω να πιώ μια μπύρα.

 

ομφάκες εισίν 8)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να βρίσκω λυπηρή την όλη κατάσταση, όχι βέβαια για το παίξιμο 8O

 

Επειδή έχω όχι soft spot, αλλά ολόκληρο... cathedral στην καρδιά μου για τον Έντυ ως μουσικό, πάντοτε στεναχωριέμαι με τις κινήσεις του, ως Έντυ ο Επιχειρηματίας. :? :?

 

Δεν υπάρχει ΜΙΑ συμφωνία που να έκανε ο Έντυ με εταιρεία, που να μην τελείωσε μέσα σε δάκρυα και με εκατέρωθεν κατηγορίες.

 

Αυτό το παραμύθι με την Fender signature, ειλικρινά με αηδιάζει... επειδή δηλαδή η Φέντερ εξαγόρασε πριν μερικά χρόνια την Charvel, και τα κομμάτια που είχε χρησιμοποιήσει ο Eddie για την πρώτη Franky ήταν Charvel, συνεπάγεται ότι δικαιουται να βγάλει replica. :roll:

 

Μάλιστα. Όχι, εντάξει, μια χαρά. :roll: :roll:

 

Δε ρίχνετε και μια ματιά πόσο θα πωλείται η κιθάρα (hint: του Eddie του κόστισε το πολύ 400 δολλάρια η πρώτη Franky, αυτή η ασπρόμαυρη...).

 

Α ναι, έτσι για το γελοίον του θέματος, υπάρχουν φωτό της Franky που στο headstock έχει αυτοκόλλητο... Gibson!!! 8O :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος λιγος σεβασμος σε εναν ανθρωπο που παλεψε (και ισως παλευει ακομα,αν και με το τσιγαρακι στο στομα δεν τον βλεπω καλα...) με τον καρκινο..δεν βλαπτει.. icon_rolleyes.gif

 

Γι'αυτο ρωτησα αν εχει καποιο προβλημα υγειας :!: γιατι ειχαν παρει τα αυτια μου κατι σχετικα με καρκινο αλλα δεν ημουν σιγουρος :( :cry:

 

okaaaay.....αφού όλοι σας παίζετε καλύτερα από τον-προφανώς λιώμα-παρ'ολα αυτά απίστευτο EVH,εγώ παρατάω την κιθαρίτσα μου και πάω να πιώ μια μπύρα.

 

Δεν ειπα οτι παιζω καλυτερα :evil: ,απλα γνωριζοντας τι μπορει να παιξει ο VH μου φανηκε περιεργο το να παιδευει μια ωρα το whammy bar με αρμονικες και

ακομα και στο tapping να μην κανει κατι αξιοπροσεκτο.Απλα ηταν πολυ κατωτερο των προσδοκιων μας το συγκεκριμενο performance.Και ξαναλεω πως δεν γνωριζα οτι εχει προβλημα υγειας.

Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ηταν πολυ κατωτερο των προσδοκιων μας το συγκεκριμενο performance.Και ξαναλεω πως δεν γνωριζα οτι εχει προβλημα υγειας.

Αυτα...

 

 

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να γράψω τώρα :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλεω πως δεν γνωριζα οτι εχει προβλημα υγειας.

Αυτα...

 

O Eddie βασανίζεται από καρκίνο της γλώσσας και του στόματος εδώ και σχεδόν 10 χρόνια, αν δεν με απατά η μνήμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλεω πως δεν γνωριζα οτι εχει προβλημα υγειας.

Αυτα...

 

O Eddie βασανίζεται από καρκίνο της γλώσσας και του στόματος εδώ και σχεδόν 10 χρόνια' date=' αν δεν με απατά η μνήμη μου.[/quote']

 

Ισχυρίζεται πως θεραπεύτικε με έναν "όχι ακριβώς νόμιμο τρόπο" (τουλάχιστον στις ΗΠΑ) και, αν κατάλαβα καλά, έχει ανοιξει κλινική για την θεραπεία του καρκίνου στο Μεξικό...

 

Εγώ δε τον είδα καθόλου καλά, πάντως...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο VH ειναι Ο κιθαριστας και απο τους λιγους που σε αυτο το ειδος παιξιματος με συναρπαζει. Αναμφισβητητα ειναι μεγαλος κιθαριστας και ως τετοιος εχει δικαιωμα στο "ραμολιμεντο" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Ποσο μαλλον οταν εχει περασει ενα καρκινο (απ οτι ξερω θεραπευτηκε) ενω απο οτι διαβαζω τωρα βρισκεται σε μαχη με τον δευτερο εχθρο του το αλκοολ..............μονο και μονο αυτα δικαιολογουν τα παντα.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......μονο και μονο αυτα δικαιολογουν τα παντα.........

 

... εκτός από την κωλοπιλάλα που έχει πιάσει τη Φέντερ να αρπάξει φράγκα από παντού :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......μονο και μονο αυτα δικαιολογουν τα παντα.........

 

... εκτός από την κωλοπιλάλα που έχει πιάσει τη Φέντερ να αρπάξει φράγκα από παντού :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:

 

+1000 :twisted:

 

(Όσο και να ΜΗΝ θέλω να το πιστέψω αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου