Προς το περιεχόμενο

Το νέο μου κομματακι (fingerstyle)


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στρωτό, αισιόδοξο και δροσερό.

 

Μου διατήρησε το ενδιαφέρον μιας και κρατά τέλεια την ισορροπία μεταξύ προβλέψιμου (για να το παρακολουθείς εύκολα από την πρώτη κιόλας ακρόαση) και αναπάντεχου (με τις φράσεις-περάσματα στις πιο πικάντικες αρμονίες κλπ).

 

Πολύ μου άρεσε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σταθερή αξία. Άλλο ένα μπράβο απο εμένα.

 

Νομίζω το θέμα με την ηχογράφηση το έχεις καλά. Μηδέν χώρος, ωραίο reverb, καθαρή νότα.

Ακούγεται σχεδόν σαν direct recording με... ακουστική. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει κάπως καλύτερα από τα πιο παλιά σου αλλά πολλά πορτοκαλιά στο κουρδιστήρι. Παιδιά αν δε μπορείτε δεν είναι ντροπή να συμβουλευτείτε κάποιον που ξέρει.

 

 

 

:laugh: :laugh: O0 O0 :laugh: :laugh:

Συγνώμη, είδα ότι άναβε και το πράσινο που και που (φαίνεται και στο βίνδεο) και χαλάρωσα...δεν θα το ξανακάνω όμως...την επόμενη φορά θα είμαι πιο προσεκτικός  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους προσωπικά και πραγματικά για τα καλά σας λόγια. Το εκτιμώ γιατί ξέρω ότι έχετε μεγάλη εμπειρία και καλό αυτί.

 

Σταθερή αξία. Άλλο ένα μπράβο απο εμένα.

 

Νομίζω το θέμα με την ηχογράφηση το έχεις καλά. Μηδέν χώρος, ωραίο reverb, καθαρή νότα.

Ακούγεται σχεδόν σαν direct recording με... ακουστική. ;)

Θενκς yameth. Για την ηχογράφηση:  προχθες έστρωσα το χαλί, πλυμένο στο χέρι από εμένα για καλύτερο diffusion και bandwidth  :D. Επίσης από το reverb βγάζω σχεδόν τελείως το predelay και το diffusion.  Επίσης άκουσα την συμβουλή που μου είχες δώσεις και δεν έχω τα καναλια σε εντελώς L-R αλλά γράφω σε ξεχωριστά κανάλια και όχι σε στερεο και τα πανάρω στο 50% left και 50% right.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου