Προς το περιεχόμενο

“There are four drummers on the Beatles records. Ringo’s not one of them.”


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw το κλιπάκι λέει τύμπανα άλλονε μεγάλονε.

 

λαθος λεει,ο Bernard παιζει (εχω το βινυλιο  ;D)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πάντως εδώ όταν ήρθε...δεν παίρνω όρκο ότι κρατούσε κάτι...εκτός από μικρόφωνο

 

του δινουν ποτε ποτε καμμια ακουστικη και μια πρασινη Gretsch οταν παιζει τον αμερικανο καΜποϋ  ;D

 

δεν νομιζω να την συνδεουν με την κονσολα ή τον ενισχυτη παντως  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε πάει το θρεντ.... Καταργήσατε και τα "μπα", μην τυχόν και θίξουμε κανέναν...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως,τεραστιος ο Κουινσι.

Απο καθε αποψη.

Ακομα κι αυτα τα ωραια που λεει,ακομα πιο θεουλης. ;D

 

Περα απο πλακα,το θεμα ειναι πως εχει στο μυαλο του ο καθεις το "καλος μουσικος".

Φαντασια,εκτελεστικη δεινοτητα,μουσικοτητα,δεν ξερω τι αλλο?

Και τελικα απο που αρχιζει στην κλιμακα να μετριεται κανεις ως καλος μουσικος και με ποια κριτηρια,απο που σκ..ατα  το βγαζουμε το συμπερασμα δηλ?

Ποιος θεωρειται και θεωρει οτι εχει τις "γνωσεις" να πει κατι τετοιο και πως?

Ο Q μπορει να μην επαιρνε τον Σταρ ως σεσσιον στα αλμπουμς που εφτιαχνε,ισως ομως θα επαιρνε τον Keltner(μπορει ηδη να το εχει κανει,με ενα καρο κοσμο εχει παιξει ο Τζιμης),που ακουγεται καποιες φορες σαν Ρινγκο.

Κατι λεει.

Δηλ.η Weymouth που παιζει βασικα πραγματα,βασικοτατα πολλες φορες,σημαινει οτι στο μουσικομετρο ειναι λιγοτερο καλη απο τον Παστοριους?

Εχει παιξει κατι μπασογραμες που κοβουν ..ωλους,τι με νοιαζει εμενα αν δεν μπορει να παιξει οπως ο "δεν ξερωποιοςειμαιθεοςσταεξηκοστατεταρτα".

Εδωσε στο κομματι με τον τροπο που επαιξε κι αυτο ειναι "μουσικος".

Τα ιδια ισχυουν νομιζω και για τον Μακαρτνυ.

Τι μας νοιαζει τι δεν μπορει να παιξει?

Εκ του αποτελεσματος κρινουμε.

Ακουσε τους γι'αυτα που παιζουν κι αν δε σ'αρεσει,εννοειται,δεν τους γουσταρεις,τους κρινεις ασχημα( απολυτο δικαιωμα σου),κανεις οτι θες.

Αυτο ομως δεν τους κανει κατι "λιγοτερο"απο καποιον αλλο,επειδη ετσι μπορει να θεωρει ο Καβουρ,ο Φασιον κι ο Μανσον-εξαιρετοι κυριοι ολοι. ;D

 

Για του λογου μου το αποκατω ειναι εμπνευση

(μπορει να το ειχε παιξει "καλυτερα" ο Χαφσαφλακιας,so what)

και ωραιος αυτος που το σκεφτηκε και το εγραψε:

 

 

To ιδιο κι ο παρακατω κι ας απεχει παρα πολυ ως ντραμερ-τεχνικα -απο τον αποπανω.

Αυτο απασχολει τους συνεργατες/συμπαικτες τους,αυτους που πληρωναν οταν εγραφαν και το κοντερ κατεβαζε δολαργια και ισως τους Κουινσιδες ;D ;D.

 

 

 

Του λογου μου ως ακροατη,καθολου δε με απασχολει,μου φαινονται και τα δυο τοσο ωραια,εκτακτα να πω. :)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενα μουσικό άκουσμα μου αρέσει (ή δεν μου αρέσει) δεν μου αλλάζει γνώμη κανενός η άποψη, διότι δεν με νοιάζει το πόσο "καλά" παίζει, με νοιάζει οτι μου αρέσει αυτο που ακουω (κι αν με πουν κουφό, παλι δεν πειράζει)

Άλλωστε η παιχτική δεινότητα δεν αποτελούσε για εμένα κριτήριο. Άσε,  και πήξαμε στις παιχτούρες που τελικά κάνουν καριέρα στο youtube και χάσαμε αυτους τους "κακους" μουσικους που παίζουν τραγούδια που γουστάρυμε να ακουμε και να μουρμουράμε.

Και τέλος "λαική" μουσική είναι, χωρίς κανόνες. Δεν μιλαμε για κλασσική μουσική, εκεί κατανοώ την ανάγκη για τεχνικές ικανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

O Ringo μάλλον αποφάσισε να μιμηθεί τον Purdie στις ασυναρτησίες, "επιβεβαιώνοντας" τη φήμη ότι ο Paul σκοτώθηκε το '66 και τον αντικατέστησαν

 

Former Beatle Ringo Starr Claims the “Real” Paul McCartney Died in 1966 and Was Replaced by Look-Alike

 

“We felt guilty about the deception” added Ringo Starr. “We wanted to tell the world the truth, but we were afraid of the reactions it would provoke. We thought the whole planet was going to hate us for all the lies we had told, so we kept lying but sending subtle clues to relieve our conscience. When the first rumors finally began about the whole thing, we felt very nervous and started fighting a lot with each other. At some point, it was too much for John and he decided to leave the band.”

 

Ο Paul μάζεψε τους δημοσιογράφους στο σπίτι του και τους είπε ότι ο Ρίνγκο έχει χαζέψει

 

Paul McCartney Refutes Ringo Starr’s Allegations that He Died in 1966

 

“I know that Ringo is growing senile and losing his mind,” says Sir Paul, “but he doesn’t need to invent such idiotic stories to attract attention. He probably heard that Wings was about to be inducted into the Rock and Roll Hall of fame and he felt jealous. I’ve seen Ringo do and say many stupid things in my life, but this is one of the worst! If he’s so badly in need of media coverage, he could just invent crap about himself without implicating me in his delirium” he added with spite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τον πολυέλαιο,εδώ έγιναν ακόμα ποιο τρομερά πράγματα...

 

Sex Pistols Were Financed by USSR to ‘Destabilize Western World’, Admits Ex-KGB Agent

 

Καταπληκτική ιστοσελίδα,πως και έχει διαφύγει της προσοχής του Cos Dr?  :) ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά σχετικό.

Όταν ακούω Ριγκο τύμπανα, σκέφτομαι Jimmy Page κιθάρα.

Οι δυο υπερτατοι κουλοι στα όργανα τους.

Πόσα εκατομμύρια "καλύτεροι"  ντράμερ και κιθαρίστες, υπάρχουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου