Προς το περιεχόμενο

Φτιάξτε αντιολισθητικά guitar picks!


Doctor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρότεινα ήδη! Συγκεκριμένα τις dunlop stubby triangle 3.00.

Αν σε τρομάζει το 3.00 βγαίνουν και σε πιό λεπτές!

186873.jpg

σε τι ταχύτητα παίζεις μ 'αυτές;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικής χρήσης. Είναι ψιλο-τεράστιες αλλά με βολεύουν πάρα πολύ.

Από την άλλη οι κανονικού μεγέθους που είναι για κιθάρα (ακόμα και οι σκληρές) δεν βολεύουν καθόλου!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικής χρήσης. Είναι ψιλο-τεράστιες αλλά με βολεύουν πάρα πολύ.

Από την άλλη οι κανονικού μεγέθους που είναι για κιθάρα (ακόμα και οι σκληρές) δεν βολεύουν καθόλου!

ΟΚ thanks φίλε... :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!

Χρησιμοποιώ αυτό το κόλπο εδώ και 17 περίπου χρόνια (παίζω 20) και η πατέντα είναι δική μου. Τώρα αν την χρησιμοποιεί κανείς άλλος στη άλλη άκρη του πλανήτη δεν μπορώ να το ξέρω. Αν λοιπόν ξέρεις το κόλπο πιο νωρίς κάνε μου μήνυση. Αν όμως το ανακάλυψες αργότερα' date=' στείλε μου τα στοιχεία σου να σου κάνω εγώ μια! Χαχαχα!!!

 

(Ελπίζω να έχεις τίποτα ακίνητα εεε;)[/quote']

 

Την πάτησα... :(

Εγώ περιορίζομαι σε κανά τρίμηνο που μου ρθε η επιφοίτηση για να τους χώσω το κολυτήρι...

 

οπότε η μήνυση είναι δικιά σου...εεεε...μήπως να τα βρούμε με κανά πεταλάκι... :lol:

 

Χαχαχα!

Μπα, μεταξύ κιθαριστικά πυροβολημένων ατομακίων δεν υπάρχουν τέτοιου είδους ντράβαλα! Κάτσε να πάρω τον δικηγόρο μου (αυτόν που πηδάει τις μάντρες) να σταματήσει την δίωξη! Το πολύ πολύ αν περάσω από Γιάννενα να πιούμε κανένα γκαϊφέ - μπύρα -τσίπουρο - κόνιο ή ό,τι άλλο.

 

Σου εύχομαι καλά τρυπήματα στα picks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όχι wegen όπως λέει κι ο λιάκος? εγώ βρήκα την υγειά μου! 15 dunlop tortex κίτρινες στο Pickholder γιατί στα τσιτωμένα έχουν ωραίο ήχο και control κι επειδή τις λιώνω σαν παγωτό το καλοκαίρι και 2 μεγέθη wegen για τα υπόλοιπα δίπλα στο wah και όλα καλά! www.wegenpicks.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΠΕΘΥΝΟΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,  ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΝΑΣ, ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΕΛΑΦΡΥ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΧΟΡΔΗ. ΜΕ ΠΕΝΕΣ ΑΠΟ ΥΛΙΚΟ NYLON ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΟΥΒΟ ΗΧΟ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ dunlop tortex pitch black jazz http://www.guitarplectrums.co.uk/images/medium/dunlop-tortex-pitch-black-jazz-1.0mm_m.jpg  ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ ΑΡΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΗΧΟ, ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟ ΣΥΝΘΕΤΟ ΥΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΡΑΤΣΟΥΝΑΕΙ ΤΗΝ ΧΟΡΔΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΗΧΟ ΠΟΥ Η ΚΙΘΑΡΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΙΣΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΗ ΑΥΤΗ Η ΠΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΛΙΣΤΡΕΡΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΗΣ ΓΛΙΣΤΡΕΡΗΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΡΑΧΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ (ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΛΕΠΕΤΑΙ :P)  ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΕΠΤΗ ΜΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΚΑΠΙΑ ΠΕΝΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΥΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΑΓΑΖΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΕΙ, ΕΠΗΓΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και 4+ χρονια μετα...

 

 

πολυ ωραιες πενες (αν προτιμα κανεισ τις μυτερες) ειναι και οι fernades, αλλα γλυστρανε λιγο και αυτες.

γιαυτο πλεον μονο dunlop tortex! βγαινουν και σε πολλα χρωματακια για να ταιριαζουν παντα με τα ρουχα μου!!! :lol:  :lol:  :lol:

 

 

... αν σε καποιον αρεσουν πολυ οι Ultex αλλα θα τις προτιμουσε πιο μυτερες , υπαρχουν πλεον οι Ultex Sharp τις οποιες δοκιμασα και ενω παιζω χρονια τωρα με αλλες , επαθα :o.Φοβερες πενες!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου