Προς το περιεχόμενο

The biggest shred collab song in the world


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Σου απάντησα δε σε μια άσχετη με το παρόν νήμα , προσπάθεια αναγωγής της απάντησς που έδωσα στο παρόν νήμα στην πρακτική  (των απαντήσεων) στα  clips του Noiz.

 

Πέμπτη φορά το διαβάζω ρε φίλε, και .....  :-\

 

Δηλαδή εμείς που δεν είμαστε γραμματιζούμενοι τι πρέπει να κάνουμε?

Ούτε με λεξικό, ούτε με σκονάκι δεν μπορώ.

Το έβαλα και στο google translate, και δεν μου έβγαλε τίποτα. ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "κραξει" δεν πήγαινε στο παρόν νημα, αλλά στο υποθετικό ερωτημα ότι κάποιος δεν σχολίασε ΑΛΛΟ νήμα (προφανώς clip κάποιου συμφορουμίοτη-που ξόδεψε χρόνο-κοπο- γνωσεις) .

Εδιτ:

 

Αν διαβάσεις την όλη συζήτηση θα καταλάβεις.

Μαλιστα και εγω τη θεωρω άσχετη με το παρόν νήμα.

 

Παρντόν και σόρι τότε, μαλακία που μπλέχτηκα, απλώς μου φάνηκε ξαφνικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρντόν και σόρι τότε, μαλακία που μπλέχτηκα, απλώς μου φάνηκε ξαφνικό :)

 

Όχι, καλά έκανες.

Έχρηζε ξεκαθαρίσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LK, αυτό που καταλαβαίνω απ'τις τοποθετήσεις σου είναι ότι πιστεύεις ότι όποιος δεν αρέσκεται στο αποτέλεσμα, δεν το εκτιμάει και "έχει την παραμικρή ιδέα πόσος κόπος , χρόνος, γνώσεις χρειάζονται για να γίνει κάτι τέτοιο".

 

Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο, η μομφή μου -αναγωγή σε θέματα του show off που βρίσκεις άσχετη- είναι άμεσα συνδεδεμένη με το παραπάνω, με την έννοια ότι, θεωρώντας το παραπάνω ως την ισχύουσα άποψή σου, βλέπω πως ένιωσες την ανάγκη να "υπερασπιστείς" τους συμμετέχοντες στο κλιπ και τον κόπο τους, ασχέτως του προσωπικού σου γούστου, δεν ένιωσες όμως την ανάγκη να "επιβραβεύσεις" με κάποιο θετικό σχόλιο την προσπάθεια κάποιου Χ άλλου, ελλείψει αρνητικών σχολίων στο κλιπ του Χ άλλου.

 

Αν η άποψή σου είναι η προαναφερθείσα, τότε αυτομάτως καθιστά έγκυρο το τυχόν συναίσθημα προσβολής εμού, του dimsonic, του Vartanis και όποιου άλλου ομόφρονα, ασχέτως αν το απηύθηνες συγκεκριμένα σ'εμάς.

Κι αυτό γιατί βάλλεις εμμέσως κατά των προσώπων μας, υπονοώντας πως δεν έχουμε ιδέα περί κόπου-χρόνου-γνώσεων, μην γνωρίζοντας αν αυτό ισχύει πραγματικά, κρίνοντάς μας βάσει των τελικών κρίσεών μας δια του αποτελέσματος του κλιπακίου.

 

Αν η άποψή σου δεν είναι η προαναφερθείσα, δεν υπάρχει λόγος να προσβληθεί κανένας κι όλα μέλι γάλα.

 

yaknowhatahmsayin'?

 

 

 

edit για disclaimer καλού-κακού σε περίπτωση που κάποιος δεν το'πιασε με τον butters στο τέλος: το παρόν είναι ξεχείλωμα χάριν αστεϊσμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@X-minor (Τώρα απευθύνομαι σε εσενα)

 

Άνθρωπέ μου, θα μου πεις και πως θα εκφραστώ, μήπως και προσβληθείς χωρίς να έχεις λόγο;

 

 

Και αν δεν μπορεσες να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό:

 

Αν κάποιος έχει την παραμικρή ιδέα πόσος κόπος , χρόνος, γνώσεις χρειάζονται για να γίνει κάτι τέτοιο, μόνο να το εκτιμήσει μπορεί (άσχετα αν ακούει το είδος- το οποίο φυσικά και δεν ακούω).

και απλά το πήρες προσωπικά. σου εξηγώ.

 

Αυτό λέει, ότι μολονότι ΔΕΝ ακούω το είδος, εκτιμώ τον χρόνο, τις γνωσεις και την προσπάθειά τους.

 

 

Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν διαβαζω τίποτα,

 

Τελος....τα παραξηλώσαμε.

 

Συγνωμη tamtam  που σου πηδηξαμε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ περισσότερα από όσα φαίνεται ότι κατανοώ.

Ο X-Minor έχει justification αλλά νομίζω ότι ο LK είναι ο τελευταίος στον οποίο πρέπει να απευθυνθεί (και ίσως γι' αυτό δεν καταλαβαίνει). Ίσως δεν έχει και νόημα, Κυριακάτικα!

Πριν με προλάβετε, να σας πω ότι βράζω όρυζα.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου