Προς το περιεχόμενο

Suhr Pro


Satch21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ακούσει κάποιος την Pro σειρά της Suhr έχει κάποιες διαφορές ποιοτικά από τα Custom όργανά της?Επίσης έχει μπει ο διάολος μέσα μου και θέλω να κάνω μια καλή αγορά της τάξεως των 2800+ euros έχω ήδη μία Music Man αλλά δεν έχω ενισχυτή μιας και πούλησα ένα peavey combo που είχα.Οι λύσεις είναι δίνω τα χρήματα για ένα ενισχυτή + καμπίνα(Diezel Einstein +2X12) ή Elmwood(60 watt σουηδικοί Hand Made+2x12) και τέλος η τρίτη λύση στην οποία μπήκε και ο διάολος παίρνω μια Suhr Pro και κάνω ένα συμβιβασμό στον ενισχυτή με μια αρκέτα φθηνότερη λύση Engl Screamer αλλά έχω και την Suhr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακούσει κάποιος την Pro σειρά της Suhr έχει κάποιες διαφορές ποιοτικά από τα Custom όργανά της?Επίσης έχει μπει ο διάολος μέσα μου και θέλω να κάνω μια καλή αγορά της τάξεως των 2800+ euros έχω ήδη μία Music Man αλλά δεν έχω ενισχυτή μιας και πούλησα ένα peavey combo που είχα.Οι λύσεις είναι δίνω τα χρήματα για ένα ενισχυτή + καμπίνα(Diezel Einstein +2X12) ή Elmwood(60 watt σουηδικοί Hand Made+2x12) και τέλος η τρίτη λύση στην οποία μπήκε και ο διάολος παίρνω μια Suhr Pro και κάνω ένα συμβιβασμό στον ενισχυτή με μια αρκέτα φθηνότερη λύση Engl Screamer αλλά έχω και την Suhr.

 

απ'οτι γνωριζω δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ διαφορα οσον αφορα την ποιοτητα. απο τη στιγμη ομως που δεν εχεις ενισχυτη θα σου ελεγα να αγορασεις εναν πολυ καλο και τα λεφτα που θα μεινουν (αν μεινουν) βαλτα στην ακρη, μαζεψε σιγα σιγα και αλλα και αγορασε και μια σουρ!...(καλα μιλαμε ειμαι κι εγω τρελος για σουρ και ντιζελ......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά λογικά είναι μόνο στα "διακοσμητικά", δηλαδή στο φινίρισμα περισσότερο , στα maple καπάκια με τα όμορφα σχέδια, κάποιες custom επιλογές θα είναι λιγότερες, τύπου χρυσό hardware και άλλα τέτοια. (Δεν ξέρω αν έχουν τους ίδιους μαγνήτες ή αν έβγαλε άλλη σειρά πιο οικονομική...)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ήδη Musicman, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι 'χρειάζεσαι' μια Suhr?? (εκτός από το να λες ότι έχεις μία)

 

Η Music Man(Petrucci Signature) που έχω από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος έχει πάρα πολύ καλούς modern ήχους αλλά θέλω και κάτι στο ποιο γλυκό fenderοειδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Music Man(Petrucci Signature) που έχω από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος έχει πάρα πολύ καλούς modern ήχους αλλά θέλω και κάτι στο ποιο γλυκό fenderοειδες.

 

Πάρε μια Silhouette Special. :wink:

 

Αν μάλιστα δεν σε πειράζει να είναι μεταχειρισμένη, βρίσκεις εξαιρετικές ευκαιρίες στο αμερικάνικο ebay (οι περισσότεροι, αν τους το ζητήσεις, στέλνουν και Ελλάδα :wink: ). Έτσι θα σου μείνουν και περισσότερα λεφτά για ενισχυτή.

 

Αν θέλεις καινούργια, η καλύτερη επιλογή είναι να βάλεις κάποιον φίλο να στην αγοράσει στην Αμερική και να στη στείλει Ελλάδα.

 

Σαν bonus, η κιθάρα θα σου είναι και πιο οικεία, λόγω ίδιου μεγέθους, ίδιου σώματος (more or less...) με την Pet σου και ίδιου βάρους. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου