Προς το περιεχόμενο

Μουσικός μέχρι θανάτου?


BlackCrow81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπόνους για αυτούς που γκρινιάζουν/διαμαρτύρονται:

Κάνατε κάτι να αλλάξει αυτό;

Πχ να στηρίξετε/αγοράσετε τη μουσική από κάποια νέα μπαντα για να γίνει ντόρος γύρω από το όνομα τους; - Γιατί τα κομμάτια που παίζονται στο ράδιο σχετίζονται εκτός των αλλων και με τις πωλήσεις των αντίστοιχων δίσκων στην Ελλάδα.

 

 

μπορώ να αναφέρω άπειρα παραδείγματα μπαντών που ήδη έχει γίνει ντόρος αλλά ούτε για live έχουν έρθει αλλά ούτε τα παίζει το ράδιο...ακομά και foo fighters πχ που έξω είναι τεράστιοι οι ντόπιοι σταθμοί τους σνομπάρουν.οι δίσκοι στην ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο έχουν πάψει εδώ και χρόμια να είναι κριτήριο...δυστηχώς πλέον είναι το ποιοί manager έχουν και ποιές μπάντες και με ποιους promoters συνεργάζονται και φυσικά το τι κασέ έχουνε.δλδ το οτί ακόμα ακούμε το poison στο ράδιο και το hotel california έχει να κάνει με τις τωρινές πωλήσεις τους?θέλουμε δεν θέλουμε το οτί οι scorpions θα έρθουν πάλι για live έχει να κάνει με την ''αλυσίδα'' τους παίζω αιώνια στους μπουζουκοροκ σταθμούς και τους περνάμε σε όλες τις γεννιές..άσχετα αν έχουν να βγάλουν καλό δίσκο χρόνια τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα κομμάτια που παίζονται στο ράδιο σχετίζονται εκτός των αλλων και με τις πωλήσεις των αντίστοιχων δίσκων στην Ελλάδα.

 

Η ουσία είναι ότι αν δεν υπαρξει χρήμα = υποστήριξη οπαδών (που είναι το ίδιο) δεν θα κινηθεί τίποτα.

 

Αλλά πέρα από το να κράζουμε πίσω από μία οθόνη, εμείς τι κάνουμε για να αλλάξουμε την κατάσταση;

 

 

Προφανώς είμαστε εντελώς οφ τοπικ,

σχετικά με τους scorpions καλά κάνουν και έρχονται, υπάρχουν και άτομα πραγματικά τους αρέσουν και θα χαρούν όσες φορές και να τους δουν live!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά οι Scorpions στα live, δίνουν (ακόμα) την ψυχή τους.

Είναι άψογοι επαγγελματίες, δεν "κοροϊδεύουν".

Τα δίνουν όλα, και "παίζουν", δεν κάνουν αρπαχτές.

Και ο κόσμος το εισπράττει αυτό.

Όσοι πάνε σίγουρα θα το ευχαριστηθούν, και θα περάσουν πολύ καλά.

Τα άλλα .... είναι "να 'χαμε να λέγαμε".

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Scorpions εμεγαλωσα

Με  Scorpions θα πεθανω

και οσοι δεν τους γουσταρετε

να ξερετε σας κλανω

 

Εγω ειμαι παλαιοροκας

δεινοσαυρος ,αρχαιος

δεν εχω αλλαξει τιποτα

απ'οταν ημουν νεος

 

Ιδιο μαλλι,ιδιο μπουφαν

ιδιο πουκαμισακι

ιδιο αμαξι και παπι

και ιδιο παπουτσακι

 

Για εμενανε η μουσικη

σταματησε το εξηντα

ισως και πιο πρωτύτερα

μπορει και το πενηντα

 

Στους Scorpions θε να παω εγω

οσες φορες γουσταρω

στο Καρπενησι,στη Δαδια

μαζι τους θα ροκαρω

 

Κι αν παιξουν και στη Βονιτσα

και εκει θα παω σας λεω

και ακουγοντας το Winds of change

με σπαραγμο θα κλαιω

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.setlist.fm/setlist/scorpions/2017/ergo-arena-gdask-poland-23e008bb.html

 

Εάν και το καλοκαίρι παίξουν αυτά με την ΚΟΑ θα πάω.

 

Γιατί;

Γιατί οι ελληνίδες το καλοκαίρι γίνονται πιο ερωτικές  ;)

Γιατί είναι λίστα που στα αυτιά μου θα ήθελα να την ακούσω με συμφωνική.

Γιατί θα παίξουν σε μεγάλο χώρο, άρα σε πιθανή συχνώτηση με μπουζουκοροκάδες θα έχω την δυνατότητα να απομακρυνθώ από αυτούς.

Γιατί θα έχουν τον Μίκυ να δέρνει τα δέρματα και θα χαρώ να τον δω να τα σκίζει στο Overkill. Ναι σε αυτό που οι μπουζουκοροκούδες θα ρωτούν αν είναι από το νέο album και εγώ με βαθειά φωνή θα τις λέω : Όχι κούκλες μου , αλλά μπορείτε να έρθετε στο διαμέρισμα μου να το ακούσετε σε αυθεντικό βινύλιο.

Γιατί τότε αυτοί ήταν η αιτία κι ας μού'μεινε η φωτογραφία.

Γιατί απλά εγώ θα πάω να περάσω καλά.

Γιατί είναι οι Scorpions .

 

Όλα τα παραπάνω εφόσον η playlist είναι περίπου η προαναφερθήσα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Το πρόβλημα με τους scorpions και άρκετες ακόμα mainstream μπάντες δεν είναι οτί έρχονται για live..κάθε άλλο.το πρόβλημα είναι πως για να αρέσουν οι scorpions και να κάνουν απανωτά sold out και τόσς συχνές εμφανίσεις και να είναι τόσο αγαπητοί στην χώρα μας τους παίζουν στο ράδιο επί δεκαετίες.2018 και πάιζει το wind of change 5φορές την ημέρα στους ''rock'' σταθμούς της πόλης.Αυτό με έχει κουράσει εμένα.Τόσες αξιόλογες καινούριες μπάντες αλλά εκεί οι σταθμοί...scorpions,to poison από alice cooper και james..πως να μην έχουν κόσμο μετά στα live τους αφού είναι μια αλυσίδα που κουμάντο κάνουν οι εταιρίες και προμοτάρουν συνέχεια τα ίδια για να τα τσεπόνουν οι ίδιοι καλλιτέχνες η ΑΕΠΙ και να μην παίρνουν και μεγάλα ρίσκα οι διωργανωτές με καινούρια ονόματα

Συμφωνω σε καθε λεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου