Προς το περιεχόμενο

"Modern" strat neck σε vintage πλαίσια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A δεν ηξερα οτι η Fender πουλαει "plug n play" μπρατσα προτρυπημενα/dressαρισμενα, αλλαζει τοτε το πραγμα...αν εισαι βεβαιος οτι σου κανει σαν specs δε βλεπω λογο να παρεις κατι αλλο.

 

Μα δεν τα πουλάει η Fender,o Stratosphere διαλύει κιθάρες και πουλάει τα parts.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Και έχει και τρύπες έτοιμες για 3βιδο σώμα, ενώ τα άλλα όχι.

 

Μαζεύονται οι λεπτομέρειες που του δίνουν προβάδισμα...

 

Ερώτηση: Μπορώ να βρω στην Αθήνα Fender parts ή πουλάνε όλοι μόνο ολόκληρα όργανα;

Μπορείς στον Αναστάση Καγμάκη. https://www.musicaccessories.gr/%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%B1-%CF%83%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BF%CF%85

 

Τώρα από τιμές λίγο ακριβός πρέπει να'ναι.Φέρνει τα allparts.Πάντως αν δεν κάνω λάθος οι περισσότεροι φέρνουν απλά σου λένε πες τι ακριβώς θέλεις να σου βγάλω μια προσφορά.Εν αντιθέσει  ο Καγμάκης έχει και ετοιμοπαράδοτα,αλλά τώρα αν θα είναι αυτό που ζητάς δεν ξέρω πρέπει να το ψάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς στον Αναστάση Καγμάκη.

Τώρα από τιμές λίγο ακριβός πρέπει να'ναι

 

Μάλιστα. Οι διαφορές στην τιμή αγγίζουν και τα 100( :o) ευρώ σε κάποιες περιπτώσεις.

Θέλουν να έχουν και δουλειά αυτοί οι άνθρωποι, τι να πω...

 

Τέλος πάντων... Καταλήγω στο μπράτσο της Deluxe '72, οπότε θα το παραγγείλω, και θα ενημερώσω και το θρεντ με καμιά φωτό από την αλλαγή, έτσι, για την ιστορία.

 

Ευχαριστώ για τη συμμετοχή, όλες οι απαντήσεις ήταν αφορμή για ψάξιμο, και έπαιξαν ρόλο στην απόφαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A δεν ηξερα οτι η Fender πουλαει "plug n play" μπρατσα προτρυπημενα/dressαρισμενα, αλλαζει τοτε το πραγμα...

 

Μα δεν τα πουλάει η Fender,o Stratosphere διαλύει κιθάρες και πουλάει τα parts.

 

Πάντως και η Fender πουλάει ολοκαίνουργια μπράτσα κανονικότατα, πέραν των ''μεταχειρισμένων'' που μπορείς να βρεις σε site όπως το Stratosphere.

 

https://www.musicstore.de/en_GR/EUR/Fender-USA-Strat-Hals-Maple-Griffbrett-Medium-Jumbo-Buende/art-GIT0032294-000;pgid=f6Bgare8d2xSRpY5OYJHN7Gt0000qb4d0Mch

 

Βέβαια είναι πανάκριβα, αλλά δεν ξέρω, δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να βρεις fender μανίκι που μαζί με τα μεταφορικά να μην σου φύγουν πάνω από 300 ευρώ, οπότε ίσως να συμφέρει να κάνει καποιος οικονομία και να πάρει ένα ολοκαίνουργιο μπράτσο με ολοκαίνουργια τάστα, από το να πάρει ένα μεταχειρισμένο με 150 ευρώ φθηνότερα αλλά να μην ξέρει σε τι κατάσταση είναι τα τάστα και λίγο αργότερα να δίνει λεφτά για refrett ή οτιδήποτε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το να πάρει ένα μεταχειρισμένο με 150 ευρώ φθηνότερα

 

Ο Stratosphere δεν πουλαει μεταχειρισμενα μπρατσα,διαλυει ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ κιθαρες και τις πουλαει ως parts.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Stratosphere δεν πουλαει μεταχειρισμενα μπρατσα,διαλυει ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ κιθαρες και τις πουλαει ως parts.

δε ειναι λιγο περιεργο αυτο?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ειναι λιγο περιεργο αυτο?

 

οχι,παντα τα parts αξιζουν περισσοτερο απο μια ολοκληρη κιθαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Stratosphere δεν πουλαει μεταχειρισμενα μπρατσα,διαλυει ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ κιθαρες και τις πουλαει ως parts.

 

Δεν το γνώριζα αυτό....

 

Πολύ καλή φάση !!

 

Δεν ξέρω τι παίζει με μεταφορικά και τελωνεία και τέτοια αλλά ειναι ό,τι πρέπει για μερακλήδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει με μεταφορικά και τελωνεία και τέτοια αλλά ειναι ό,τι πρέπει για μερακλήδες!

 

Αυτό που πήρα είναι από το πιο φτηνά Fender, και κόστισε 220 ευρώ για να έρθει στην πόρτα μου.

 

Descent, αν σκεφτείς ότι είναι από μια κιθάρα (μεξικάνικη, ΟΚ) που πωλείται 900 ευρώ...

 

Βέβαια, έχει και άλλα που φτάνουν μέχρι τα 6-7 κατοστάρικα, αλλά δεν έχω τέτοια τσέπη... Κι αν είχα, θα έπαιρνα ένα ολόκληρο όργανο με λίγα παραπάνω...

 

ΥΓ. Τα μεταφορικά δεν είναι κακό deal... 20 ευρώ περίπου από ευρώπη και 50 από Αμερική

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου