Προς το περιεχόμενο

Ο ελάχιστος εξοπλισμός για ζωντανή εμφάνιση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν μου πούν τώρα έλα θα πάρω  την τελε και το vamp μαζί με το fcb1010.

Θα μπω καρφί στην κονσόλα.

 

Αν τίθεται θέμα μεταφοράς μόνο την τέλε και μια μικρή πεταλιέρα digitech rp250

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Την Tele μου εννοείται μαζί με έναν compressor που έχει τη δυνατοτητα να κάνει και boost. Δλδ κατά προτίμηση τον Compressor της Keeley.

https://www.thomann.de/gr/keeley_compressor_plus.htm

 

Αν έχω τη δυνατότητα και για άλλα, ένα βασικό spring reverb και ένα delay pedal.

 

Υ.γ. κουρδιστήρι μανταλάκι αν δεν υπάρχει χώρος για το αντίστοιχο πετάλι!  O0

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laney 12R (σε καρότσι της λαϊκής, με ροδάκια!), TC Alter Ego v1, Barber DD, TC shaker mini (ή το Mooer Funky Monkey). Κιθάρα, την πιο ελαφριά: Squier strat CV.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση και ποτέ των ποτών, απαγορεύεται , δεν επιτρέπεται, να σου κοπεί το χέρι αν το κάνεις ΠΟΤΕ μην πάρεις μαζί σου Tele για κιθάρα  ;D

 

Γιατί όχι;  ;D ::) O0

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι  ;D

Δεν μπορώ να σου πω, είναι μυστικό :-*

 

Είσαι Gibsonάκιας!  ;D

 

Κάτσε να μαζέψω μερικούς Fenderάκηδες και τα λέμε σε λιγάκι! χαχα  ;D

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εσυ αυτο το λες λιτο? ;D

 

Το Mac εννοείται ότι είναι λιτό, μινιμαλιστικό και χωρίς καλώδια!  ;D

 

Αν δεν είχα Mac, δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω αυτό που κάνω όσον αφορά επεξεργασία ήχου και βίντεο και συντηρώ 2 κανάλια στο YouTube. Όλα γίνονται στο 1/3 του χρόνου σε σχέση με τα Windows!  ::)

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εσυ αυτο το λες λιτο? ;D

 

Δεν είναι ερώτηση παγίδα. Ας αναπτύξει ο καθένας για τον εαυτό του. Δεν εκφράζουμε όλοι το ίδιο στυλ μουσικής. Δεν παίζουμε όλοι στο ίδιο κοινό. Διαφέρουν σε πλήθος και αισθητκή.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βάζω στην υπόθεση ότι θα έπρεπε να διαλέξω άλλο rig από το δικό μου (γιατί είναι ήδη εξωφρενικά απλό το δικό μου) και πάμε:

 

Κιθάρα - Tubescreamer -Μοντέρνο Marshallοειδές combo - Boss DD5.

 

Το δικό μου rig είναι πιο απλό.

 

Κιθάρα - Atomic Amplifire 3 - Κονσόλα, ή τελικός και καμπίνα.

 

Θέλω βέβαια να στήσω pedalboard γύρω από το Amplifire με κάποια πετάλια και τελικό Seymour Duncan Powerstage για μέγιστες επιδόσεις, αλλά θέλει χρόνο και χρήμα αυτό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου