Προς το περιεχόμενο

Χειλοφωνο για lead τραγουδιστη *** ποιο...?


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα,

 

Σαν βασικος τραγουδιστης ειτε σε μαγαζια ειτε συντομα στο δρομο  ;D σαν μουσικος/ τραγουδιστης του δρομου θα με ενδιεφερε να χρησιμοποιησω χειλοφωνο αντι για καποιο συμβατικο, για λογους ευκολιας κ κουβαληματος...

 

Η ερωτηση μου τωρα..: Ποσο κοντα θα ειναι σε αποδοση ποιοτητα σε σχεση με ενα πχ sm58 ? Ποιο να επιλεξω ( με καταληξη xlr ) και σε τι τιμες κυμαινονται...?

 

Εχω εντοπισει αυτο:

 

Shure WH20XLR

 

Αλλα δε ξερω ποσο "κακο" μπορει να ειναι...

 

Μπορειτε να βοηθησετε ?

 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν γνωρίζω αν μοιράζονται την ίδια κάψα με το 58 αλλά σε γενικές γραμμές είναι στην ίδια κατηγορία.

 

Τα χειλόφωνα δεν έχουν συνήθως τον όγκο απο το proximity effect των άλλων όμως κερδίζεις την ευκινησία. Τα φτηνά μοντέλα (κάτω απο 100 ευρώ) δεν απευθύνονται σε τραγουδιστές αλλά σε γυμναστές και σπορτσκάστερ. Δεν νομίζω να πέσεις πολύ έξω με αυτή την επιλογή αλλα δοκίμασε απο κοντά και σύγκρινε με SM35 ή τα αντίστοιχα AKG και Beyer. Οσο περισσότερα δώσεις τόσο πιο πιστό αποτέλεσμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου