Προς το περιεχόμενο

MXR M77 custom badass modified O.D.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χθες που ηρθε στα χερια μου δεν εχω ξεκολλησει απο πανω του. Εαν μου ελεγες να πεταξω ολα τα πεταλια και να κρατησω μονο ενα, θα ηταν σιγουρα αυτο.

 

Ψαχνω απο καιρο ενα od πεταλι που να εχει ζεστο και παχυ ηχο, να εχει μπολικο gain, να μπουσταρει, και να μπορω να του ρυθμιζω τα μπασα. Ολα αυτα τα κανει το mxr και ακομα παραπανω. Ειναι ενα μοντερνο tube screamer καπως πιο μπουσταρισμενο και με εναν διακοπτη 100% οπου παχαινει ή λεπταινει ο ηχος αναλογα.

 

Σαν μπουστερ γεμιζει με ολες τις ωραιες συχνοτητες το "βρωμικο" σημα σε σημειο να ακουω σουπερ βελτιωμενο ηχο απο τους ενισχυτες μου. Σε καθαρο καναλι δεν το χορταινω. Υπερβολικα ζεστο, με παχυ και αγριεμενο ηχο.

 

Θα μπει αμεσα στην πεταλιερα, στη θεση του ts mini...

 

Τσεκαρετε το οσοι ψαχνεστε για κατι παρομοιο.

H79229000000000-00-500x500.jpg.3cf7d66cb4ad5d260b19e5267831f8ac.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

πολύ ωραίο πεταλάκι που το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο ως boost (μηδέν gain και φούλ volume). Ειδικά το bump κουμπάκι ενισχύει πολύ τον ήχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πεταλιερα μου εχει και εμενα θεση καθαρου boost, κυριως λογω του καλου eq που εχει. Ειναι μονιμα ανοικτο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα αλλα δυο mxr distortion που εχω ειναι εξισου παναλαφρα. Και αποτελουν και βασικο κομματι του ηχου μου.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Και τα αλλα δυο mxr distortion που εχω ειναι εξισου παναλαφρα. Και αποτελουν και βασικο κομματι του ηχου μου.


Aν μιλάς για το Badass Modified distortion, (το ασημί) , ναι. γιατί γενικώς, τα άλλα κουτιά της ΜΧR , κομπρέσορας, phaser, micro amp  κλπ, είναι πολυ΄βαρύτερα από τα custom shop της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου