Προς το περιεχόμενο

ΟΔΗΓΟΣ EFFECTS SOS!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα του noiz! θα ήθελα την βοηθια σας στο θεμα τον effect. εχω  στην κατοχή μου την digitech rp1000  και δεν έκατσα να ασχοληθώ πότε  με τα effect, και επερνα τους ηχους έτοιμους απο το internet.θα ήθελα να δημιουργω δικά μου πλέον άλλα σε αυτό θα χρειαστώ την βοηθεια σας.  ας αρχίσουμε  την ανάλυση  τον effect.   

compressor= τι ειναι το cormpressor?

(ρύθμισης του compressor = sunstain,tone,attack,sensitivity,output = τι κάνει το καθένα?)

Distortion= τι ειναι το Distortion?

(ρύθμισης του  Distortion= drive,tone,gain,sunstain,dist,fiter,overdrive= τι κάνει το καθένα?)

EQ  

(ρύθμισης του  EQ=FREQ,bandwidth τι κάνει το καθένα?)

τι ειναι το CHORUS/FX ?

(ρύθμισης του  CHORUS  pre post, width,intensity, depth, wave,amount.regen, manual,rate,range,color,doppler ,crossowr,bend,mode,MIX  τι κάνει το καθένα?)

REVERB

ρύθμισης του  REVERB=PREDELAY,decay,livelinss τι κάνει το καθένα?)

Delay

(ρύθμισης του Delay=flutter,duck thr,  τι κάνει το καθένα?)

 Noize gate= τι ειναι το  noize gate?

 (ρύθμισης του noize gate=GATE-SWELL,thresh,attack,release.atten)

δεν τα έχω βάλει όλα γιατί κάποια τα γνωρίζω άλλα τα περισσότερα είναι μέσα. Οτι θέλετε να προσθέσετε δεκτό. ευχαριστώ  τα παιδιά που θα ασχοληθούν με το θέμα.

 

 

 

Επεξεργασμένο από daeore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου