Προς το περιεχόμενο

Steingberg UR22 MKII & Traktor


JDask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα.

Μια ερώτηση μήπως κάποιος είναι γνώστης.

Εχω αγορασει την παραπανω κάρτα ήχου για ηχογράφηση και τη δοκίμασα και στο traktor αν γινεται να την χρησιμοποιησω σαν 

έξοδο σε ηχεια και ξεχωριστά να μπορω να ακουω το επόμενο τραγουδι απο τα ακουστικα και δεν έχω βρει άκρη γινεται η το 

ενα η το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, καλώς ήρθες!!!!

 

δεν θα μπορέσεις να ακούς το επόμενο τραγουδι, δηλάδή να έχεις headphone cueing με την συγκεκριμένη κάρτα.

 Χρειάζεσαι κάρτα που να έχει περισσότερα out στο stereo mix.

 Η συγκεκριμένη έχει 2 out που λειτουργούν παράλληλα με το output των ακουστικών που συνδέεις.

 

 από ότι θυμάμαι μπορείς να βγάλεις έξοδο για τα ακουστικά και να κάνεις αυτο που θέλεις ρυθμίζοντας μέσα από το πρόγραμμα το output π.χ. στην onboard κάρτα ήχου.

 Δηλαδή να τις έχεις και τις δυο ενεργές και να κάνεις την επιλογή απο το πρόγραμμα. (δεν ειμαι τοσο σιγουρος γι αυτο για το traktor, αλλά πρέπει να γίνεται)

 

 H άλλη λύση ειναι να πάρεις ενα audio interface σχεδιασμένο για να δουλευει το traktor και ανάλογα προγράμματα και να βγάζει αυτό που θές. Δηλαδή δυο ανεξάρτητες στέρεο εξόδους.

 

 Ενδεικτικά αυτό

 https://www.elina.gr/dj-el/dj-el/traktor-audio-2-mkii/

 

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Κι εγώ αυτό κατάλαβα με τα στερεο την είχα την την συγκεκριμένη κάρτα που μου έστειλες αλλά πλέον έχω μόνο την Steinberg. 

Αυτο που είπες με την έξοδο τον ακουστικών είναι λύση; αν μπορείς δώσε μου πληροφορίες για το πως γίνεται.

ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JDask είπε

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Κι εγώ αυτό κατάλαβα με τα στερεο την είχα την την συγκεκριμένη κάρτα που μου έστειλες αλλά πλέον έχω μόνο την Steinberg. 

Αυτο που είπες με την έξοδο τον ακουστικών είναι λύση; αν μπορείς δώσε μου πληροφορίες για το πως γίνεται.

ευχαριστω!!

 

 Με την onboard δεν ειμαι σιγουρος.

 Έχω επιδερμική εμπειρία με το traktor.

 Το είχα κάνει στο virtual dj.

 Κάνε ενα google search με το traktor. Κάτι θα βρείς.

 Ή περίμενε μήπως σου απαντήσει κάποιος φίλος εδω που κατέχει το traktor να σε καθοδηγήσει (αν γίνεται, όπως σου είπα δεν είμαι σίγουρος. Αν έχει επιλογή στα options για να ορισεις για cueing απο headphones και μπορείς να επιλέξεις την onboard γι αυτό και παράλληλα να έχεις την steinberg για main stereo out.......... Θα είσαι οκ

  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου