Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για antonis χειποποιητα μπασα


c.dayz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παίξει με διάφορα μπάσα (έχω και 5-6) όμως το καλύτερο (μπορείς να φτιάξεις ΌΤΙ ήχο θέλεις) ήταν ένα TRB Yamaha signature #33, με την καμμία δεν το έφταναν όλα τα υπόλοιπα με δεύτερο ένα partmade JazzBass και το ARIA μου

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραίο το τρύπιο :D

Περισσότερες πληροφορίες γι αυτό;

http://www.dhgate.com/new-style-hand-carved-hollow-high-quality/p-ff8080812b2e44e5012b3fb3fcfe5074.html

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνά τρύπια και εδώ (από Αγγλία)

http://www.skylarkguitars.com/skylark-skeleton-guitars-635-0.html

Αν τα ξέρει κανείς θα ήθελα να μάθω τι λένε (ΟΚ δεν περιμένω να παίζουν σαν όργανα των 10.000)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω παίξει με διάφορα μπάσα (έχω και 5-6) όμως το καλύτερο (μπορείς να φτιάξεις ΌΤΙ ήχο θέλεις) ήταν ένα TRB Yamaha signature #33, με την καμμία δεν το έφταναν όλα τα υπόλοιπα με δεύτερο ένα partmade JazzBass και το ARIA μου

Έχεις πολύ δίκιο. Το μόνο όργανο που έχω παίξει και έκοβε απιστευτα μέσα στη μπάντα χωρίς να χάνεται τίποτα από τον ήχο του και τις αρμονικές του ήταν ένα ακριβό Yamaha signature. Νομίζω του Nathan East. Κρίμα που δεν ήταν δικό μου. Είναι λίγο ακριβά όργανα, αλλά τανκ στην κατασκευή και με συγκλονιστικό ήχο. Συναγωνίζονται πολύ ακριβά χειροποίητα όργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τους φίλους που τους αρέσουν τα τρύπια όργανα, σε ένα ταξίδι μου στην Ευρώπη έπαιξα με το εξής: ( http://www.lairat.com/Basseselectriques_detail-article-22-pageno-0.html ). Ήταν εξαιρετικό σε playability, όχι ελαφρύ αν και τρύπιο (θέλω να πω ότι ήταν πολύ συμπαγής και δεμένη κατασκευή, όχι ψευτιά) με καλό ήχο. Βέβαια όσον αφορά τον ήχο, αυτό που έπαιξα εγώ είχε πάνω Delano μαγνήτες. Θεωρούνται καλοί μαγνήτες, αλλά στην πραγματικότητα "φιμώνουν" το όργανο. Έχουν δηλαδή καλό ήχο, αλλά ειναι ο ήχος του Delano, δε περναει καθόλου η προσωπικότητα του οργάνου. Και έτσι δε μπορώ να είμαι σίγουρος... Μου τράβηξε αρκετά το ενδιαφέρον, αλλα όπως είπα και πριν, αν ήταν να δωσω 2000+ σε όργανο θα κοιταζα τα μπασάκια της Yamaha...

paul-lairait-5cordes.jpg.52eeb897c2ca6fa7e2d0b61d59fd5ea8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγει καποιος ενα θεμα για ΕΝΑ οργανο και ο καθενας λεει το καθε τι ασχετο για ΑΛΛΑ οργανα...Δηλαδη οκ...Το παιδι ρωτησε για μπασα του παπαδοπουλου και ολοι λενε οτι να ναι...Και μενα ρε παιδια μ αρεσουν τα φοντερα αλλα δεν εχω εφτα χιλιαρικα να παρω...Απ την στιγμη που ο παπαδοπουλος με 1500 ευρω σου φτιαχνει ενα μπασο που αν το επερνες απ εξω θα κοστιζε πανω απο 2500 τι λετε οτι σας ερχεται?οσο για το αν ειναι καλα ο ανθρωπος φτιαχνει φοβερη δουλεια φτανει να ξερεις ακριβως τη ζητας και να εισαι συνεχεια απο πανω του...οπως και ολα τα οργανα που φτιαχνονται στο χερι...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ποια ειναι η γνωμη σας?

εγω εχω παιξει και πιστευω πως ειναι πολυ καλα... 8)

 

φιλε μου εγω εχω 2 οργανα του αντωνη και ειμαι υπερευχαριστημενος με το αποτελεσμα της δουλειας του,τον ηχοχρωμα,την τιμη,το αποτελεσμα στις ηχογραφησεις και την αντιμετωπιση του αντωνη σαν κατασκευαστης....

Τα προτεινω ανεπιφυλακτα αρκει να το ψαξεις για το τι ηχο θες και να το συζητησετε μαζι....

 

Τωρα ο καθενας εδω μεσα πεταγετε και λεει κατι ασχετο με το θεμα....ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι τα μπασα του ΑΝΤΩΝΗ και ΟΧΙ ΠΟΣΑ ΜΠΑΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΞΕΙ...καλο θα ηταν να μιλανε οποιοι εχουνε παιξει με μπασα του αντωνη και οχι να λεει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του απλα για να πει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου