Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για antonis χειποποιητα μπασα


c.dayz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω παιξει με ενα πενταχορδο που ειχε φτιαξει ο Α. Παπαδοπουλος για εναν φιλο και ηταν φανταστικο σε κατασκευη , ηχο , παιξιμο, εμφανιση. Οταν εμαθα και την τιμη επαθα σοκ.

  Οποιος αλλος εχει αποψη ας μιλησει γιατι σκεφτομαι να απευθυνθω και για ενα αταστο στον ιδιο και οσες περισσοτερες γνωμες ακουστουν τοσο το καλυτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΦΙΛΕ ΓΕΙΑ .Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΡΟΠΟΥΛΙΝΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΡΓΑΝΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BASS .Π.Χ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ KEN SMITH BLACK TIGER..EXΩ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΤΙ ΗΧΟ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ..........ΦΙΛΙΚΑ ΚΩΣΤΑΣ..ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα odyssey επισης ειναι παρα πολυ καλα bass οπως καλως ανεφερει ο φιλος..........ΚΩΣΤΑΣ ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ.[θυμασαι που ειχα παλιοτερα το μαγαζι με τα μουσικα οργανα?]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και τα 2 ειναι παρα πολυ καλα τα περισσοτερα οργανα που βγαζουν..εχω παιξει αρκετα με bass του antonis.Εχει δικαιο ο STAMATIS-FENDER-2008  σε αυτα που λει,απλα η διαφορα κωστα ειναι οτι εσυ χτυπησες λιγο στα τυφλα λιγο απο οτι εχεις ακουσει λιγο απο κανενα φιλο με smith(εκτος αν πηγες στην εταιρια και το δοκιμασες το μπασο σου)... γιατι ενα οργανο δεν μπορει να λες ειναι smith αρα καλο, δεν παυει να ειναι ενα χειροποιητο οργανο το οποιο μπορει να μην βγει καλο.Γνωμη μου παντα.Γιαυτο και Bulbus156  απο την στιγμη που εχεις την ευκαιρια να δοκιμασεις κατι και ειδικα  ενα χειροποιητο οργανο απλα προσεξε αυτα που ειπε ο φιλος STAMATIS-FENDER-2008, και τοτε νομιζω θα βρεις αυτο που θες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας! Λέγομαι Χρήστος και έγινα μέλος με αφορμή αυτό το θέμα!!! Έχω στη κατοχή μου 23 μπάσσα βιομηχανιών και χειροποίητα... Η ταπεινή γνώμη μου είναι πως τα χρήματα που δίνει κάποιος για να αποκτήσει ενα όργανο που είναι χειροποίητο πρέπει να κυμαίνονται σε φυσιολογικές τιμές και όχι σε υπέρογκα ποσά χωρίς αποτέλεσμα.Πιστέυω πως τα χρήματα που ζητάν οι Ελληνες κατασκευαστές είναι παρα πολλά για τα όργανα που προσφέρουν...Αυτό που θέλω να πώ είναι πως τα χρήματα που ζητάν για την πιο απλή κατασκευή τους είναι εξωπραγματικά.Με τα ίδια χρήματα μπορείται να προσεγγίσεται χειροποίητα όργανα απο το εξωτερικό πολύ καλύτερης ποιότητας!Έχω παίξει και Odyssey και έχω να πώ ότι είναι ένα καλό όργανο αλλά δέν μπορώ να πώ οτι συναγωνίζεται όργανα του εξωτερικού δυστυχώς... :-[ Εγώ τα μπάσσα που έχω να προτείνω σε αυτούς που απευθύνονται σε χειροποίητα όργανα είναι τα HUMAN BASE γερμανικά χειροποίητα μπάσσα!Αφού έψαξα αρκετά για το πού θα φτιάξω το επόμενο όργανό μου κατέληξα εκεί!όταν λέω οτι έψαξα εννοώ στην έκθεση της Φρανκφούρτης MUSIK MESSE. Οι τιμές είναι αρκετά προσιτές για όλους και η ποιότητα κατασκευής τους είναι πολύ καλή ακόμα και για τους πιο απαιτητικούς απο εσάς!!! Μπορείτε να τα δείτε στη σελίδα www.humanbase.de  Μία επίσκεψη στην ιστοσελίδα και μία δοκιμή θα σας πείσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με τον φιλο STAMATIS FENDER 2008.

 

οσον αφορα τα "smith" , εχω ακουσει/διαβασει οτι το παραπονο των πελατων του ειναι ενα:

 

" γιατι ολα τα μπασσα  σας εχουν τον ιδιο smith-ηχο?? "

 

το βλεπω απο το δικο μου αλλα και απο το μπασσου του φιλου κωστα.

εκτος απο το push-pull booster , ειναι ΙΔΙΑ σε ηχο.

 

;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάποιο site έχει ή πρέπει να καβαλήσουμε το πετούμενο για να τα δούμε? :)

 

www.loukakisguitars.com

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το γεγονός είναι ότι κάποιες μάρκες όπως Ken Smith, Fodera, MTD, Sadowsky κλπ, έγιναν γνωστές για τη σταθερή ποιότητα και υψηλής αισθητικής ήχο που έχουν τα όργανά τους. Γνωρίζω ότι δεν αφήνουν να φύγει ένα όργανο με προβλήματα από εκει. Όταν αγοράζεις ένα από τα παραπάνω brands, είναι λίγο εγγύσηση για τα λεφτά σου. Σημαίνει καλή κατασκευή, καλά λουστρα, όμορφος ήχος κλπ. Το γεγονός τώρα ότι τα Smith έχουν ίδιο ήχο, δε μου κάνει ιδιαίτερα αρνητικό. Σημαίνει μάλλον συνέπεια κατασκευαστική, άσε που ξέρεις και τι πραμα αγοράζεις (που είναι και αψογος ο ήχος τους δηλαδη!!!). Πιστεύω δηλαδή ότι οι καλές μαρκες οργάνων δεν πεφτουν ποτέ από ένα επίπεδο και κάτω, εξου και γίναν γνωστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου