Προς το περιεχόμενο

efe φωνη σαν ηλεκτρικη κιθαρα


philippe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το εχω ακουσει σε καποια ρεφρεν σα numetal και η φωνη ακουγετε παραμορφωμενη σαν ηλεκτρικη κιθαρα ξερετε με ποιο εφε γινετε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς μήπως να μας πεις κάποιο συγκεκριμένο κομμάτι που έχει αυτό το εφε? Ή ακόμα καλύτερα να ανεβάσεις καποιο κλιπ με το εφέ για να καταλάβουμε για τι ακριβώς πράγμα μιλάμε

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περάσεις την φωνή από ενισχυτή (ή τουλάχιστον κάποιον εξομοιωτή) κιθάρας δοκίμασες;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιο plugin είναι αυτό που κάνει Blend δύο audio πηγές.

 

Συγκεκριμένα χρησιμοποιεί ως pattern το ένα δείγμα (πχ ήχος ηλεκτρικής) και βάσει αυτού παίζει τη δεύτερη φράση (πχ φωνή).

 

Με κάτι τέτοιο θα έκανες πιθανών τη δουλειά σου.

 

Βέβαια, αυτό που ακούς σε μια ηχογράφηση ενδέχεται να μην είναι κάποιο "έτοιμο" εφέ, αλλά ένας έξυπνος συνδυασμός...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιο plugin είναι αυτό που κάνει Blend δύο audio πηγές.

 

Συγκεκριμένα χρησιμοποιεί ως pattern το ένα δείγμα (πχ ήχος ηλεκτρικής) και βάσει αυτού παίζει τη δεύτερη φράση (πχ φωνή).

 

Με κάτι τέτοιο θα έκανες πιθανών τη δουλειά σου.

 

Βέβαια' date=' αυτό που ακούς σε μια ηχογράφηση ενδέχεται να μην είναι κάποιο "έτοιμο" εφέ, αλλά ένας έξυπνος συνδυασμός...[/quote']

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλα... κατι τέτοιο δεν κάνει το vocoder??

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου