Προς το περιεχόμενο

αξιζει η οχι?


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειπα να αλλαξω κιθαρα. θα αλλαζε το look αλλα ο ηχος? θα ειμουν παλι στα ιδια λογο των περιορισμενων οικονομικων δυνατοτητων μου.. ξερω την ατακα που λεει οτι πληρωνεις περνεις.. θα ηταν καλυτερα να αλλαξω απλα μαγνητες για να αλλαξει λιγο ο ηχος? θελω να ερθω κοντα σε scorpions και maiden. για εφε εχω εναν line6 15 αλλα οτι και να κανω δεν με φτιαχνει.. ειδα αυτο http://www.zzounds.com/item--DIMSUPRDST αξιζει η οχι? εχω περδευτει δεν ξερω τι να κανω..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχουν μεταξυ τους.. αυτο που ειπα εγω τον χρησιμοποιει ο smith και ο ηχος μου αρεσει. α και η κιθαρα μου ειναι pacifica pac 012 μαυρη με ασπρο.. δεν νομιζω να ταιριαζει το μαυρο..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seymour Duncan και EMG θα σου πρότεινα αλλά από την άλλη είναι και το θέμα τι ήχο θες να βγάλεις και τη είδος μουσικής παίζεις

 

αν ψάξεις σε κάτι μεταχειρισμένο με λίγα χρήματα μπορεί να πετύχεις κανένα καλό οργανάκι

 

πόσα χρήματα διαθέτεις;

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε σε σωστούς δρόμους είσαι αν και θα σου πρότεινα τον seymour αλλά καλύτερο αποτέλεσμα από τον ήχο που έχεις τώρα σίγουρα θα υπάρχει με ότι και αν διαλέξεις

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφερει ο χοντρος ηχος πχ crazy train(φοβερος ο ozzy) αν αλλαξω τους μονους θα εχω διαφορα? θα αλλαξω και μπρατσο αργοτερα και γενικα σιγα σιγα ολα. προτιμω να φτιαχνω κατι στα μετρα μου παρα να το αγοραζω ετοιμο.. με τα λ7 που θα δωσωπιστευω να γινει ενα καλο project ετσι κ αλλιως για να παρεις κατι καλο απο ηχο θελει πολλα λ7 εμφανιση ( ειπαμε καγκουρια αλλα οχι καρναβαλι) πιστευω να καταλαβατε τι θελω περιπου.. :(

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για metal ήχο θα ασχοληθείς περισσότερο με τους διπλούς μαγνήτες όσο για τον παχύ ήχο μην κολλάς μπορεί σε ένα χρόνο να θέλεις να παίξεις άλλα πράγματα το θέμα είναι να έχει προοπτικές αυτο που θα αγοράσεις και απο κει και πέρα παίζεις με το equalizer και τα εφε σου

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο invader που προτείνεις συνάδελφε Amott είναι το ακριβώς αντίθετο απο αυτό που ψάχνει ο Syzo.Έντονα χαμηλομεσαία και και πολυ dark πρίμα.

 

Κρίνοντας απο αυτό που θέλεις μια 1000δοκιμασμένη λύση είναι ο Seymour Duncan SH-4 JB.Πιο Maiden δε γίνεται.Και ο Dimarzio που προτείνεις είναι κοντά σε αυτό που θες.Αυτό που δεν μου αρέσει βέβαια στους Dimarzio είναι εμένα τουλάχιστον μου ακούγονται άψυχοι και ξεροί σε σχέση με άλλους.

 

Αν θες πιο πολλά γκάζια υπάρχει και ο SH-6 αλλά εκεί πας σε πιο hi-fi χαρακτήρα ήχου.Μπορεί να θέλεις και λίγη κλασικούρα ήχο :wink:

 

Και όχι EMG γιατί εκεί θα ξεπηδήξει ο Κέρβερος και θα σε κατασπαράξει.Για τη φάση που θες είναι υπερβολικοί. :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιάσατε τους μαγνήτες και την κουβέντα I want to be like Mike, ποιοί μαγνήτες είναι κοντά σε ήχο Petrucci;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου