Προς το περιεχόμενο

αξίζει ή όχι (part2)??


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' άρχάς συγνώμη φίλε SYZo που 'κλέβω' τον τίτλο σου αλλά είμαι και εγώ σε δίλλημα βλέπεις!Μετά την αγορά μιας Gibson SG Faded σκεφτόμουν να αναβαμίσω την παλιά μου Washburn WE10 έτσι ώστε να έχω έναν πιο αξιοπρεπή ήχο και σε αυτή την κιθάρα, μιας και δεν σκέφτομαι να την πουλήσω (η πρώτη κιθάρα=ιερή, ο,τι και να είναι!) :) !

Αλλάζοντας, λοιπόν, μαγνήτες θα γίνει κάτι?Και κατα πόσο -και ποιο- μαγνήτες θα σταθούν καλά σε μια όχι και τόσο της προκοπής κιθάρα??Καμιά ιδέα πώς θα τη σώσω για να μην καταλήξει στην αποθήκη? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα καλό θα ήταν κάποιος guru των μαγνητών να γράψει ένα καλό post να το κολλήσουμε κάπου, για να ξέρουμε κι εμείς οι αδαείς πού να κοιτάξουμε. Ας πούμε για να βγάλει κάποιος έναν ήχο τάδε, τί πρέπει να προσέξει στον μαγνήτη, να έχει μπάσα, πρίμα, τί; Το ξέρω ότι όλα είναι υποκειμενικά και θέμα αυτιού, αλλά ένας καλός μπούσουλας στους μαγνήτες θα ήταν καλό να υπήρχε

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ήχο θες να βγάλεις περίπου.Υπάρχουν λύσεις.Επίσης αν πάρεις μαγνήτες πάνε σε έναν έμπιστο τεχνίτη να σου κάνει ένα setup καλό και θα απογειωθεί η κιθάρα σου.

 

Υπάρχει και σχετικό άρθρο στο noiz όπου μπορείς να το επιχειρήσεις μόνος σου :wink: (το setup)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πιο λαμπερα καθαρά σε σχέση με της Gibson για πιο funky/jazzy ήχο!Ελπίζω κάααπως να κατατόπισα! :wink:

Τί να κοιτάξω στο περίπου??Να ερθω σε επαφή και με τιμές δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Θα ήθελα πιο λαμπερα καθαρά σε σχέση με της Gibson

Καλά, αυτό είναι εύκολο. :lol: :lol: :lol:

Μαγνήτες από strat δεν παίρνει? Ο καθένας θα σου πει και από μία γνώμη. Τι budget συζητάμε? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200-300 ευρα γίνεται κάτι?3 μόνους παίρνει η κιθάρα!

 

Πάνε εδώ σε πρώτη φάση και τσέκαρε τους μαγνήτες για Strat

 

www.seymourduncan.com

 

Όπως προείπα με ένα σετάκι και ένα καλό σετάπ θα απογειωθεί η κιθάρα σου.Μην περιμένεις τίποτα αγγελικό και θεικό αλλά πιστέυω θα αγγίξεις τα σύννεφα(Μα τι γράφω ο ποιητής :lol: :lol: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου