Προς το περιεχόμενο

Πακετάρισμα κιθάρας για αποστολή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου είχαν στείλει σε κούτα από τηλεόραση. Πάνω κάτω είναι το ίδιο μέγεθος. Οπότε έχεις και επιλογές σε καταστήματα ηλ. ειδών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, VangelisV said:

Εμένα μου είχαν στείλει σε κούτα από τηλεόραση. Πάνω κάτω είναι το ίδιο μέγεθος. Οπότε έχεις και επιλογές σε καταστήματα ηλ. ειδών.

 

Δεν ειναι ιδιο μεγεθος, εχει διπλασια επιφανεια. Αλλα ευκολα την κοβεις στα μετρα που θες. 

 

Εξαιρετικη ιδεα!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D'Ailleurs είπε

Αυτό είναι το θέμα, χαρτονένιο κουτί κιθάρας που βρίσκω; 

Πιστεύω κάθε κιθαρομάγαζο θα σ' εξυπηρετήσει εφόσον το ζητήσεις ευγενικά.

Εξάλλου οι κιθάρες νομίζω πουλιούνται στην λιανική σε μαλακές ή σκληρές θήκες αλλά στα καταστήματα φτάνουν μέσα σε χάρτινα κουτιά. Οπότε είναι κάτι που αν υπάρχει καλή θέληση θα στο χαρίσουν

Πάει καιρός από τότε που αγόρασα καινούρια κιθάρα, αλλά όλες τις κιθάρες το συγκεκριμένο κατάστημα στις έδινε με soft gigbag ή hard case αναλόγως το μοντέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και θελεις χαρτοκουτο καπως μεγαλυτερο απο τις διαστασεις της σκληρης θηκης για να γεμισεις το παραπανω με bubbles/εφημεριδες/χαρτι συσκευασιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Βγάζεις χορδές,ξεβιδωνεις το λαιμο,έχεις ένα νορμάλ κουτί σαν αυτά που βρίσκεις με το σωρό οπουδήποτε(μηκος λίγο μεγαλύτερο από το μανίκι)εάν δεν βρεις πας κ αγοράζεις(πουλάνε) αγοραζεις και bubblewrap,συν ταινία αμπαλαζ και είσαι έτοιμος.

Γεμίζεις τα κενά με εφημερίδα συνήθως.

65-70€ Αμέρικα,60€ Ευρώπη,μόνο ΕΛΤΑ εννοείται.

 

ΥΓ Μόνο έτσι αγοράζω κ στέλνω κιθάρες,ιδίως σε αυτές με tilted back hdstock είναι σχεδόν μονόδρομος για αποφυγη κρακ

Εδώ φωτό από μια παλιά αποστολή 

 

ΥΓ Εάν δεν είναι βιδωτη,δεν ξέρω δεν απαντώ 

DSC05666.JPG

DSC05667.JPG

DSC05671.JPG

DSC05674.JPG

Επεξεργασμένο από Kostas-5150
  • Like 2

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Kostas-5150 είπε

Βγάζεις χορδές,ξεβιδωνεις το λαιμο,έχεις ένα νορμάλ κουτί σαν αυτά που βρίσκεις με το σωρό οπουδήποτε(μηκος λίγο μεγαλύτερο από το μανίκι)εάν δεν βρεις πας κ αγοράζεις(πουλάνε) αγοραζεις και bubblewrap,συν ταινία αμπαλαζ και είσαι έτοιμος.

Γεμίζεις τα κενά με εφημερίδα συνήθως.

65-70€ Αμέρικα,60€ Ευρώπη,μόνο ΕΛΤΑ εννοείται.

 

ΥΓ Μόνο έτσι αγοράζω κ στέλνω κιθάρες,ιδίως σε αυτές με tilted back hdstock είναι σχεδόν μονόδρομος για αποφυγη κρακ

Εδώ φωτό από μια παλιά αποστολή 

 

ΥΓ Εάν δεν είναι βιδωτη,δεν ξέρω δεν απαντώ 

DSC05666.JPG

DSC05667.JPG

DSC05671.JPG

DSC05674.JPG

 

Ακριβώς το να στείλεις μια bolt on κιθάρα χωρίς να ξεχωρίσεις το σώμα από το μπράτσο είναι μέγα λάθος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως συμφέρει να βρεις καμιά φτηνή σκληρή θήκη πρώτα και να τη στείλεις τη κιθάρα μέσα σε αυτή;

Αν σε παίρνει να περιμένεις, εδώ κι εκεί βρίσκονται σε πολύ χαμηλές τιμές. Πόσο είναι το ποσό που σκέφτεσαι να τη πουλήσεις; Αν βάλεις κι ένα κόστος σκληρής θήκης ξεφεύγει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/10/2019 at 4:48 PM, Zanxion said:

Μήπως συμφέρει να βρεις καμιά φτηνή σκληρή θήκη πρώτα και να τη στείλεις τη κιθάρα μέσα σε αυτή;

Αν σε παίρνει να περιμένεις, εδώ κι εκεί βρίσκονται σε πολύ χαμηλές τιμές. Πόσο είναι το ποσό που σκέφτεσαι να τη πουλήσεις; Αν βάλεις κι ένα κόστος σκληρής θήκης ξεφεύγει;

 

 

350 θέλω να την βάλω. Είναι η Dean που έχω και στο smart. Έχω ήδη μαλακή θήκη οπότε δεν βρίσκω λόγω να πάρω σκληρή, χώρια που θα πάει η τιμή τουλάχιστον 450 οπότε μαζί με τα ταχυδρομικά θα αγγίζει το 500άρικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επιστροφή στο θέμα με ερώτηση:

 

μίλησα με ACS για κόστος μεταφοράς και μου είπανε ότι για ηλεκτρικά όργανα χρειάζεται απαραίτητα η σκληρή θήκη αλλιώς δεν αναλαμβάνουν την αποστολή. Μου φάνηκε lame δικαιολογία. Έχει υπόψιν κανείς μεταφορική για αποστολές σε ευρωπαϊκή ένωση χωρίς να χρειάζεται σκληρή θήκη, με απλό πακετάρισμα και σε τι κόστος περίπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου