Προς το περιεχόμενο

David Gilmour Discography


Ritchie22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλο για gilmour + floyd λέμε.... Τα 3 άλμπουμ που έχει βγάλει πως σας φαίνονται;

 

Προσωπική γνώμη:

David Gilmour: Καταπληκτικό!!! Κορυφαία στιγμή το Raise My rent :D

About Face: Μέτριο. Και για μένα που δεν μαρέσει η μουσική των 80ies φριχτό!!!

On An Island: Αν ήταν κάτι λιγότερο ξέγνιαστο και λίγο πιο πονεμένο θα μπορούσε να λογαριαστεί και για άλμπουμ floyd (σχεδόν). Πάντως έχει μέσα απίστευτες μελωδίες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα τα πραγματα ειναι περιπου ως εξης.......

 

-Το πρωτο του δεν ειναι κακο......αλλα φαινεται ξεκαθαρα οτι ηταν ενα ευχαριστο διαλειμμα αποτοξινωσης απο τους floyd..........δεν ειναι ακριβως αυτο που θα περιμενε κανεις........με λιγα λογια....θα μπορουσε και καλυτερα...ισως αν ειχε περιλαβει τα run like hell , comfortably numb τα οποια ειχε ηδη γραψει τοτε τα πραγματα να ηταν αλλιως.....:D :D :D :D

 

-Το δευτερο, αυτο με το οποιο υποτιθεται θα εκανε σολο καριερα, ε......προσπαθω να το ξεχασω.............βεβαια αν το δει κανεις υπο το πρισμα των 80's και του τι αλλο ειχε κυκλοφορησει εκεινη την εποχη αποκτα το στατους του opus magnum, αλλα νομιζω πως δεν ειναι κατι που και ο ιδιος θα θελει να θυμαται

 

-Το on an island νομιζω ειναι το μουσικα πιο ολοκληρωμενο.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι και τα τρία είναι προσπάθειες απομάκρυνσης από το ύφος των Floyd στις αντίστοιχες χρονικές περιόδους... κάτι το σχιζοφρενικόν βέβαια, διότι αυτός ήταν κυρίως υπεύθυνος για το εκάστοτε ύφος των Floyd και διότι (στην τρίτη περίπτωση) Floyd δεν υπάρχουν πλέον.

 

Προσωπικά τα αγαπώ και τα τρία, ενώ θα διαφωνήσω σχετικά με το ότι το About Face είχε οποιαδήποτε σχέση με τα 80s.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

+ 1 στο πρώτο σκέλος της απάντησης του Wow!.

Προσωπικά το μόνο από τα 3 που μου αρέσει είναι το τελευταίο. Νομίζω ότι αν το έκανε λίγο πιο "Pink Floyd" τις ενορχηστρώσεις θα είχε ακουστεί από περισσότερο κόσμο. Αλλά προσωπικά μου αρέσει όπως είναι. Όπως επίσης μου αρέσει ο τρόπος με τον οποίο έχει "ξεφορτώσει" ορισμένα κλασσικά των Pink Floyd όταν τα παίζει live τελευταία. :wink:

 

Σε σχέση με το Raise my rent που ανέφερε ο Ritchie, το προτιμώ με τη μετεξέλιξή του στο "what do you want..." στο division bell. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου