Προς το περιεχόμενο

Fender Vintera


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερουσα η νεα σειρα και τα specs και τα χρωματακια. Ακομη κλαιω ομως που η Fender κατηργησε ισως την καλυτερη σειρα της ever, τις AVRI. Θα επρεπε να τις κατασκευαζει στο διηνεκες.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Βλέπω αρκετές με ταστιέρα 7.25 που εμένα προσωπικά μου αρέσει, αλλά δεν είναι και το πιο δημοφιλές spec. Και βέβαια περίπου 25% αύξηση στις τιμές, κοντά στο χιλιάρικο για μεξικάνικες είναι κάπως τσιμπημένες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, anaks είπε

Η Vintera Series '50s Telecaster Modified είναι ίδια με baja ή μου φαίνεται;

 

 

Ναι είναι ίδια με την classic PLAYER Baja , αλλά τώρα έχει και alder body και φυσικά έξτρα χρώματα.

3 ώρες πριν, Alter είπε

Βλέπω αρκετές με ταστιέρα 7.25 που εμένα προσωπικά μου αρέσει, αλλά δεν είναι και το πιο δημοφιλές spec. Και βέβαια περίπου 25% αύξηση στις τιμές, κοντά στο χιλιάρικο για μεξικάνικες είναι κάπως τσιμπημένες..

 

Επειδή όπως γράφει και ο Matawan παραπάνω δεν υπάρχει πλέον αμερικανικη Fender με 7,25 αυτές καλύπτουν αυτό το κενό μια και φοράν και κανονικούς μαγνήτες και όχι τα χέρια που φορούσαν, ειδικά στις classic telecaster.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunk

Νίκο αν κάποια στιγμή έκανες ενημέρωση των φοβερών θεμάτων που είχες φτιάξει "οδηγός αγοράς telecaster-stratocaster" θα σ' ευγνωμονούσαμε όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekim είπε

@Superfunk

Νίκο αν κάποια στιγμή έκανες ενημέρωση των φοβερών θεμάτων που είχες φτιάξει "οδηγός αγοράς telecaster-stratocaster" θα σ' ευγνωμονούσαμε όλοι

 

Έχουν βγει από τότε πολλά διαφορετικά μοντέλα.

Κάποια στιγμή όντως πρέπει να γίνει.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θυμάμαι το 81-82, να χαζεύω τις 2 stratocaster που είχε στην ειδική γυάλινη προθήκη το τοπικό μαγαζί (το μοναδικό που είχε strat) κάπου στην Ελληνική επαρχία.

Περνούσα από εκεί όσο πιο συχνά μπορούσα και τις χάζευα με τις ώρες.

1989......με κόπους και βάσανα πήρα την πρώτη μου MIJ και ακόμα την έχω , και δεν την αλλάζω με τίποτα.

Από την μια είναι ευλογημένοι οι νέοι σήμερα...από την άλλη τους λυπάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/7/2019 στις 10:14 ΠΜ, LK είπε

Θυμάμαι το 81-82, να χαζεύω τις 2 stratocaster που είχε στην ειδική γυάλινη προθήκη το τοπικό μαγαζί (το μοναδικό που είχε strat) κάπου στην Ελληνική επαρχία.

Περνούσα από εκεί όσο πιο συχνά μπορούσα και τις χάζευα με τις ώρες.

1989......με κόπους και βάσανα πήρα την πρώτη μου MIJ και ακόμα την έχω , και δεν την αλλάζω με τίποτα.

Από την μια είναι ευλογημένοι οι νέοι σήμερα...από την άλλη τους λυπάμαι.

Νικος Πατ... υπάρχει ακόμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου