Προς το περιεχόμενο

Παραπλανητικά mail στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.ελαβα ενα mail απο καποια carolyn wright([email protected]) η οποια υποτιθεται οτι θελει να αγορασει ολα!!οσα εχω στις αγγελιες(τα mail της ολα ειναι στα αγγλικα) για το ωδειο της(και καλα!!!)99% μυριζει απατεωνια..εχετε το νου σας.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Εγώ πρόσφατα έβαλα ένα όργανο για πώληση και μου ήρθε ένα παρόμοιο email, το οποίο είχε ως θέμα τον τίτλο της αγγελίας μου, απο κάποιον/κάποια Augustin Brandusa και ρωτούσε σε σπαστά αγγλικά αν είναι διαθέσιμο ακόμα το όργανο. Ο τύπος προφανώς δεν είναι μέλος της ομάδας ειδάλλως το mail θα ερχόταν μέσω noiz. Εχουμε ανταλλάξει ορισμένα mail όπου μου έχει πει οτι θα προτιμούσε να το δει το όργανο αλλά δεν μπορεί λόγω δουλειάς στην Τουρκία (λες και αν δε δούλευε Τουρκία θα μπορούσε να έρθει...), οτι δεν του επιτρέπεται απο τη δουλειά του να κάνει τηλεφωνήματα οπότε να επικοινωνούμε μέσω email, και αυτό που μου ζητάει είναι λογαριασμός paypal και paypal email ωστε να βάλει (?) τα χρήματα, καθώς και -άκουσον, άκουσον-τη διεύθυνση κατοικίας μου ωστε να έρθει η μεταφορική του να το παραλάβει (wtf?) .Όλο αυτό μου φάνηκε πολύ υπόπτο οπότε του ζήτησα διεύθυνση κλπ στοιχεία για να το στείλω εγώ εφόσον βάλει τα χρήματα, την οποία δεν μου έδωσε ποτέ, ωστόσο συνεχίζει να επιμένει για τα δικά μου στοιχεία. Διαβάζοντας τα θέματα εδώ βρήκα ενα παλιότερο που αναφέρεται εκτενώς σε μια παρόμοια κατάσταση και καταλήγω οτι πρόκειται σίγουρα περι διαδικτυακής απάτης. Επίσης αναζήτησα το όνομά του στο fb και δεν υπάρχει κανένας με αυτό το όνομα. Yπάρχουν πολλοί που κάνουν συναλλαγές μέσω internet και δεν έχουν έστω ένα fb? Φυσικά δεν πρόκειται να συνεχίσω την κουβέντα μαζί του και θα πρότεινα σε όλους εδώ μέσα να έχουν τα μάτια τους ανοιχτά γιατί είναι πολύ εύκολο να την πατήσει κανείς.

Επεξεργασμένο από Alexandros Skarimbas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦιλωΟΥς μόνο αν είναι το mail από ΓΕΩΡΓΊΑ αξίζει να ασχοληθείς.

Εκεί έχουν περισσότερα στούντιΑ και από το Nashville και σε κάθε γωνιά μαζί με το περιΦτερο έχουν και μια ΟΠΕΡΑ 🤣:classic_biggrin:

 

Εκεί μάλιστα να στείλεις το όργανο σου μια και έχουν περισσότερα λεφτά και από το Ντουμπάι .

 

Κάποιος από τα 2.000.000 Αμερικανούς και Βρετανούς παραγωγούς που έχουν μεταναστεύσει στη Γεωργία και έχουν ανοίξει στουντιΑ θα αγοράσει την κιθάρα σου και θα σου στείλει μια βαλίτσα με ντΑλαρς.😁

 

Ακούγεται μάλιστα ότι πολλοί από τους παραγωγούς αΦτους είναι και ΛΟΡΔΟΙ.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μού έστειλε ο Λόρδος της καρδιάς μας, ο lord smith δύο φορές. Την πρώτη ήθελε να αγοράσει ένα synthesizer -παρεμπιπτόντως δεν πουλάω κανένα τέτοιο όργανο- και ρωτούσε πόσ καιρό το έχω, πόσο κάνει και αν μπορώ να του στείλω φώτο. Τού έστειλα ένα toy piano από τα jumbo σε φωτογραφία, τού είπα ότι είναι συλλεκτικό όργανο 30 ετών και τού ζήτησα 3.650 ευρώ. Ναι, το ξέρω, το σκοτώνω το άτιμο, αλλά τί να κάνω...Δε μου απάντησε. Ύστερα από δύο βδομάδες μού ζήτησε ένα ηλεκτρικό βιολί που δίνω στα 150 ευρώ. Τού έστειλα ένα σπασμένο βιολί από το νετ και τού ζήτησα 6.500 ευρώ. Θεώρησε την τιμή πολύ καλή και μού ζήτησε τα στοιχεία μου για να έρθει σε επαφή ένας πράκτορας (007) για την παραλαβή. Τού είπα να μου στείλει τα δικά του για να του στείλω να το δοκιμάσει πρώτα και μετά με πληρώνει. Έτσι είναι οι σωστές συναλλαγές. Αλλά δε μου απάντησε και δεν ξέρω γιατί ακόμα. Μπορεί να βρήκε κάτι καλύτερο...

  • Like 2
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Superfunk said:

Ακούγεται μάλιστα ότι πολλοί από τους παραγωγούς αΦτους είναι και ΛΟΡΔΟΙ.

λόρδοι δεν ξέρω....

ότι τους κόβει λόρδα είναι σίγουρο...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

λόρδοι δεν ξέρω....

ότι τους κόβει λόρδα είναι σίγουρο...

 

Που ρε συ?

Στην ΓΕΩΡΓΙΑ?

Τρελλος παππας σε βαΥτισε φιλωους..

Εκεί το μεγαλυτερο τους προβλημα στη ζωη ειναι που θα βρουνε  εισιτήρια για την πρωτη σειρα στις ΟπερεΣ 🤣 

 

Εμεις να δουμε τι θα καΜνουμε που για να πλΕρωσουμε ενα βραδυ πρωτο τραπεζι στην ΠΑΟΛΑ πρεπει να δουλευουμε 12 μηνες μεταναστες στη ΓΕΩΡΓΙΑ 😂  

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω δικέ μου για οπρες....

ξέρω όμως ότι φέτος θα παίξουν

οι  σουπερφλού 

η Πεγκυ Ζήνα Γκου

οι Σλούτμπα αλλά.....

και οι τζαζανόβα.....:classic_love:

 

https://www.songkick.com/metro_areas/28943-georgia-tbilisi

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω δικέ μου για οπρες....

ξέρω όμως ότι φέτος θα παίξουν

οι  σουπερφλού 

η Πεγκυ Ζήνα Γκου

οι Σλούτμπα αλλά.....

και οι τζαζανόβα.....:classic_love:

 

https://www.songkick.com/metro_areas/28943-georgia-tbilisi

 

 

 

Απο το Nashville μεταναστες ολοι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου