Προς το περιεχόμενο

Suhr NAMM 2007 Slideshow


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το 60% της ομορφιας αυτων των οργανων ειναι η αισθηση που σου δινουν στα χερια και ο ηχος τους(τρομερες κιθαρες)

δυστυχως αυτα δεν φαινονται απτις φωτογραφιες.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
ποιον εννοεις ρε;δεν το επιασα...

 

 

Εκείνος ρε takis, που βλέπει να νερά του maple και τη φάση της σελήνης και σου λέει από τι κλίμακα να τραβήξεις το solo. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι κριμα ρε γαμωτ... να βγαζουν τοσο καλα οργανα και να μην εχουν προτεινει κατι νεο στον σχεδιασμο.

Ολα strat και tele-alike.

Ειχα παιξει με strato πριν μπολικα χρονια σ'ενα μαγαζι στη Γαλλια και ειχα ενθουσιαστει αλλα ο βλαχο-ελληνας ειπα να παρω μια fender που ειναι και γνωστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@takis

Shur-ομένε μου φίλε (!), έχω την αμυδρά εντύπωση πώς ο Χαρίλαος κάνει πλακίτσα... αν και δεν έχω πειστεί απόλυτα... :roll:

Πάντως καλές οι Shur, μάστορα τύλιξε μου δύο να πάρω για το σπίτι! :lol:

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γκρρρρρρρ. Ναι ρε παιδιά πλάκα κάνω. Εντάξει το παίρνω πίσω. Δεν έχουν μάγους στην Suhr, μόνο κανονικούς μάστορες.

 

Δεν έχω πιάσει ποτέ τέτοια κιθάρα αλλά απ'ότι καταλαβαίνω (δηλαδή απ' ότι γράφουν αυτοί που έχουν) πρέπει να είναι αξιόλογα όργανα. Το "ειρωνικόν" του πράγματος προκύπτει από το γεγονός ότι δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο μεγάλο περιθώριο βελτίωσης σε μία τέτοια απλή κατασκευή (σχεδιαστικά δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά με άλλα όργανα) ώστε να πωλείται τόσο ακριβά. Δεν λέω ότι είναι κλεψιά, αλλά δεν βλέπω ποιό είναι εκείνο το χαρακτηριστικό που να δικαιολογεί τέτοι κόστος. (Γύρω στις $5000 δεν συζητάμε?). Σαφώς και μάλλον θα είναι εξαιρετικά όργανα αλλά......5 χιλίαρικα για μία tele?

 

Τώρα σε σχέση με την εμφάνιση, τα quiled maple με transparent βαφές και matching headstock πραγματικά δεν είναι του γούστου μου. Προτιμώ τα πιο συμβατικά look.

 

Συνοψις: Δεν αμφιβάλλω ότι είναι κορυφαίες αλλά η όλη φάση μου φαίνεται υπερβολή. :wink: :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίλαε, μην εξάπτεσαι, πλάκα κάνω! :D

Πως το 'πες αυτό; Δεν έχει μάγους η Shur;;; 8O

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι είναι κλεψιά' date=' αλλά δεν βλέπω ποιό είναι εκείνο το χαρακτηριστικό που να δικαιολογεί τέτοι κόστος. (Γύρω στις $5000 δεν συζητάμε?). [/quote']

 

ποσο;; 8O

οχι συζηταμε για 10.000$ ρε χαριλαε.. :lol: :lol:

 

http://www.musictoyz.com/guitar/guitars/suhr.php

 

http://www.haarguitars.nl/test/Index2.htm

 

η δικια μου ειναι στα 2200$ αλλο που εδωσα κατι παραπανω μην το ψαχνεις γιατι...

 

παντως οσο καλος μαστορας της κιθαρας και αν εισαι προσπαθησε να μην βγαζεις τοσο κομπλεξ και να σεβεσαι τουλαχιστον καποιους λαλακες σαν και εμενα που εχουμε φαει το παραμυθι... :wink: (το κανεις βεβαια πολυ εμεσσα αλλα το κανεις :) )

 

φιλικα παντα(δεν το λεω ειρωνικα) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου