Προς το περιεχόμενο

kurzweil k 2600 xs αντι Fantom X 7


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας βρε πιαδια,ουφ :? τι να κανω,παλι σε μπελαδες θελω να μπω.Ενας φιλος εχει το kurzweil k 2600 xs αυτο με τα 88 πληκτρα (το τερας)και το πουλαει.Εγω τωρα δινοντας του το φαντομ +διαφορα,το παιρνω.Τι λετε αξιζει τον κοπο;Υποψην οτι το φαντομ φοραει 3 srx to 1 dynamic drums,to 7 ultimate keys kai 6 complete orchestra (τα οποια δεν συμπεριλαμβανονται σ'αυτη τη συνναλλαγη).Θα το αντικαταστισει ισαξια αραγε;Γιατι μη ξεχναμε πως το κ 2600 διαβαζει και Akais(των οποιων κι εγω δεν ξερω ποσα εχω)

Please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με παραξενεύει που αυτός που έχει το kurzweil δέχεται να πάρει το Fantom :roll: . Πως και γίνεται αυτό;

Το Fantom X7 δεν διαβάζει akai αρχεία? (σαν να νομίζω πως υπάρχει ενα πρόγραμμα που μετατρέπει akai σε wav , δεν είμαι σίγουρος όμως)

Πιστεύω πως αξίζει η ανταλλαγή (ούτε κερδίζεις ούτε χάνεις κατά τη γνώμη μου..) το μόνο πράγμα που με χαλάει λίγο είναι οτι το k2600xs είναι παλιάς τεχνολογίας (πολύ καλής "παλιάς" τεχνολογίας όμως) και οτι πρέπει να έχει σταματήσει να το βγάζει η εταιρία.

Επίσης δεν ξέρω πόσο βολικό είναι το interface του σε σχέση με το fantom. Αν είναι να καταφέρεις να προγραμματίζεις και να αξιοποιείς το kurzweil σε 2 χρόνια άστο καλύτερα. Αν πάλι το έχεις δουλέψει λίγο και σαρέσει και πιστεύεις ή ξέρεις οτι το καταφέρνεις τότε να το πάρεις.

 

(Επίσης άλλαξε τον τίτλο του θέματος. ¶λλο K2000xs και άλλο K2600xs. Το K2000 δεν το αντάλλαζα ούτε με τις κάρτες επέκτασης του Fantom.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ουτε με τις καρτες :lol: Οσο αφορα την αλλαγη δε θα ειναι ακριβως ανταλλαγη αλλα θα δωσω καποια διαφορα.τωρα οσο γιάυτο που ρωτησες εαν το Fantom διαβάζει akai αρχεία,δεν διαβαζει,αλλα και που διαβαζει wav σου βγαινει ο πατος για να διαβασει εναν ηχο.Το interface του οντως σε σχέση με το fantom ειναι πολυ ποιο δυσκολο αλλα σε ''ηχο'' και ογκο,καμια σχεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kurzweil θελει πολυ μελετη εαν θελεις να φτιαξεις δικους σου ηχους.Εαν θελεις να φορτωσεις μονο akai κτλ,τοτε οκ...

Εγω εχω το k2661 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αλλα το εχω 3 χρονια και εχω ασχοληθει αρκετα.

Σε θεματα δυνατοτητων το kurzweil ειναι μπροστα...το μονο που το ξεπερναει ειναι το Oasys.

Παντως η kurzweil βγαζει ηδη το PC3 και μετα απο κανα,δυο χρονια θα βγαλει το k3000 το οποιο θα ειναι δυναμιτης(και σε τιμη φυσικα....).

Το kurzweil που θα παρεις(εκτος απο την sampling option) τι αλλο φοραει πανω ;

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ kURZWEIL KAI VAST ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΡΑΤΑ ΤΟ FANTOM Η ΚΟΙΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ EXTREME.

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ KURZWEIL, ΟΡΜΑΑΑΑ!!!!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Ή ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΕΧΩΝΤΑΣ Κ2000S, K2500R ΚΑΙ Κ2600S KAI ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ!!

ΑΛΛΑ ΜΕΛΕΤΑΩ ΤΗΝ VAST ΑΠΟ ΤΟ 1996 ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ Κ2000!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ kURZWEIL KAI VAST ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΡΑΤΑ ΤΟ FANTOM Η ΚΟΙΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ EXTREME.

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ KURZWEIL' date=' ΟΡΜΑΑΑΑ!!!!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Ή ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΕΧΩΝΤΑΣ Κ2000S, K2500R ΚΑΙ Κ2600S KAI ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ!!

ΑΛΛΑ ΜΕΛΕΤΑΩ ΤΗΝ VAST ΑΠΟ ΤΟ 1996 ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ Κ2000![/quote']

Δε χρειάζεται να γράφεις με κεφαλαία,είναι σαν να μας φωνάζεις και εκτός αυτού είναι και κουραστικό στο διάβασμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχετε βάλει σε μεγάλη (πολύ μεγάλη) περιέργια για το πόσο δύσκολα είναι στην χρήση τους τα Kurzweil..

 

Υ.Γ. Πιστέψτε με,ο κοννέκτορας γνωρίζει πολλά απο Kurzweil,όλοι οι ενδιαφερόμενοι πμ όσο σύντομα γίνεται,ζαλήστε τον!! :)

 

Υ.Γ.Κοννέκτορα (μιας και αυτό ειναι το nickname σου στο φόρουμ) χάρηκα πολύ που μιλήσαμε σήμερα και μου έδωσες αρκετές πληροφορίες. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ουτε με τις καρτες :lol: Οσο αφορα την αλλαγη δε θα ειναι ακριβως ανταλλαγη αλλα θα δωσω καποια διαφορα.τωρα οσο γιάυτο που ρωτησες εαν το Fantom διαβάζει akai αρχεία' date='δεν διαβαζει,αλλα και που διαβαζει wav σου βγαινει ο πατος για να διαβασει εναν ηχο.Το interface του οντως σε σχέση με το fantom ειναι πολυ ποιο δυσκολο αλλα σε ''ηχο'' και ογκο,καμια σχεση...[/quote']
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχετε βάλει σε μεγάλη (πολύ μεγάλη) περιέργια για το πόσο δύσκολα είναι στην χρήση τους τα Kurzweil..

 

Υ.Γ. Πιστέψτε με' date='ο κοννέκτορας γνωρίζει πολλά απο Kurzweil,όλοι οι ενδιαφερόμενοι πμ όσο σύντομα γίνεται,ζαλήστε τον!! :)

 

Υ.Γ.Κοννέκτορα (μιας και αυτό ειναι το nickname σου στο φόρουμ) χάρηκα πολύ που μιλήσαμε σήμερα και μου έδωσες αρκετές πληροφορίες. :wink:[/quote']

 

Να ΄σαι καλά καρντάση, και όλα τα καρντάσια από Πλατύ και πάνω!

Οι πληροφορίες πάνε και έρχονται. Το παλέυω κάπως το θέμα, αλλά πάντα κάποιοι μπορεί να προσφέρουν παρά πάνω.

 

Οπότε όσοι πιστοί KURZWEILάκιδες προσέλθετε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου