Προς το περιεχόμενο

Pete Townshend....ου γαρ....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέχα να τα μαζέψεις τώρα....

κρίμα γιατί κάποτε μεγάλωσα με τις κομματάρες που έφτιανε και μερικά ακόμα και σήμερα μου φέρνουν ανατριχίλες...

γκράν παπάρας στα λόγια...

 

https://ultimateclassicrock.com/pete-townshend-keith-moon-john-entwistle/?fbclid=IwAR2uCcO155sjvUgZl1xjjmousoqrImlBmJiOd2GQJtpMcFmSecAkVZ9Zi2g

 

https://www.planetrock.com/news/rock-news/pete-townshend-apologises-to-keith-moon-and-john-entwistles-families/?fbclid=IwAR21flJkMRZ7eH_Xijs50qHumVdmdM3JPQnBCwovOkNDq3e_c1bHeC6HkS4

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαίος μουσικός κατά την γνώμη μου, με όραμα και συνεχείς μουσικές ανησυχίες - αναζητήσεις. 

 

Επίσης είναι από τους λίγους μουσικός που μου βγάζουν μια αίσθηση ότι "το πονάει" αυτό που κάνει και ό,τι κάνει το κάνει με παθος, ακόμα και αν αυτό που κάνει αποδειχθεί ψιλοπατατα (βλ. Endless Wire και άλλα). 

 

Οι παραπάνω δηλώσεις είναι στο πλαίσιο της βρετανικής ιδιοσυγκρασιας και βρετανικού μαύρου χιούμορ. Είναι δύσκολο να τις καταλάβει κάποιος που δεν είναι σχετικός με αυτό,  η αλήθεια είναι. Και ορθώς θα το παρεξηγησει και θα το κατακρινει, είναι τέτοια η φύση του βρετανικού αυτού χαρακτηριστικου, προβοκατορικη. Γι αυτό και ο ίδιος έσπευσε πρόσφατα να εξηγηθεί για τις δηλώσεις αυτές. 

 

Έχω χαμηλά τον πήχη για το νέο "άλμπουμ των The Who" και από εκεί και πέρα ό,τι ήθελε προκύψει. 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου