Προς το περιεχόμενο

progressive blues, μάλλον...


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και σίγουρα δεν είναι η αγαπημένη μου δουλειά. Το ανεβάζω διότι δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο με αυτό. Για αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε, και θέλω να προχωρήσω στο επόμενο...

 

 

electro-blues.mp3

 

 

Απέφυγα την gilmourική κιθάρα, άλλα όχι την εισαγωγή α λα shine.... 😁

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το κομμάτι είναι καλό (εάν εξαιρέσεις το αρχικό synth...), αλλά ρε συ Γεώργιε με τόσο καλή φωνή που έχεις, γράψε 5-6 στιχάκια*, μελοποίησε τα, ενορχήστρωσε τα,  τραγούδησε τα και κατέπληξε μας....

 

*Εννοείτε με Ελληνικό στίχο... και εάν δεν γράφεις, μελοποίησε κάποιου άλλου!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω καθόλου με τους στίχους.

Με τη μελοποίηση δεν θα είχα θέμα, εάν είχα καλό στίχο.

Όταν λες κάποιου άλλου, τι εννοείς ακριβώς. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη βάση δεδομένων, ή εννοείς από ποιήματα κλπ?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

Δεν το έχω καθόλου με τους στίχους.

 Στείλε ένα p.m. στον fusion να σου γράψει.......  το παλικάρι είναι ποιητής!

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 Όταν λες κάποιου άλλου, τι εννοείς ακριβώς. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη βάση δεδομένων, ή εννοείς από ποιήματα κλπ?

 Από ποιήματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να χρησιμοποιήσω ένα ποίημα που βρίσκω διαθέσιμο στο νετ, πρέπει να πάρω την άδεια του ποιητή, ή αρκεί να αναφέρω ότι το έγραψε αυτός?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

Και για να χρησιμοποιήσω ένα ποίημα που βρίσκω διαθέσιμο στο νετ, πρέπει να πάρω την άδεια του ποιητή, ή αρκεί να αναφέρω ότι το έγραψε αυτός?

Επειδή όσα έχω μελοποιήσω εγώ ή θα ήταν free (lord Byron, kerouac, bukowski e.t.c.), ή πήρα την άδεια τους, αυτό ψάξτο λίγο...

...αλλά και πάλι, τι τους θες όλους αυτούς... Αφού κάθετε που κάθετε ο Στράτος, ας σταματήσει λίγο την εξεντρίκ μαγειρική του και ας στρώσει τον κώλο του να γράψει κάτι για να το μελοποιήσεις....😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου