Προς το περιεχόμενο

Τα "μαυρα" χρηματα των εξετασεων


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτε να έρθω να με εξετάσετε, αλλά αφήστε το γιατι θα παραβούμε την Συνθήκη της Γενεύης!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και παλι αυτο που λες δεν στεκει' date=' γιατι μπορουσαν οι καθηγητες να πουν στο ωδειο:

"Ξερετε κατι κυριοι; Δεν θελουμε τιποτα..Και μην ακουσουμε πως πηρατε τιποτα εκ μερους μας, γιατι θα γινει χαμος"!

[/quote']

 

Ακομα δεν μου εχεις απαντησει οσες φορες κι αν εχω ρωτήσει!!!

 

ΓΙΑΤΙ να μην ζητησουν αμοιβη οι καθηγητες που πανε στις εξετασεις?????

Γιατι να φανε τις ωρες τους ΤΣΑΜΠΑ???????

Και μιλαμε για συμμετοχή σε ωδεια που δεν εχουν καμια σχεση και για μαθητες υποψηφιους που δεν τους εχουν ξαναδει ποτε!

Γιατι να πουνε "Ξερετε κατι κυριοι; Δεν θελουμε τιποτα.."

 

Πες μου ενα λόγο για να πανε τσάμπα!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να φανε τις ωρες τους ΤΣΑΜΠΑ???????
Και μιλαμε για συμμετοχή σε ωδεια που δεν εχουν καμια σχεση και για μαθητες υποψηφιους που δεν τους εχουν ξαναδει ποτε!

Αν δεν σ'αρεσει τοτε να μην πηγαινεις! Simple things!

 

Αν στο κατω κατω, βαριεσαι να κανεις ολη αυτη την διαδικασια, τοτε να μην λες καν ναι! Μα, τοσο παραλογο ειναι αυτο που λεω;

Μαλλον εσυ δεν θελεις να δεχτεις πως αυτη η κατασταση βολευει την τσεπη σου και στο κατω κατω..δεν ειναι καθαρα χαμενες ωρες, αφου με ενα "μαυρο" ιδιαιτερο θα εβγαζες λιγοτερα και να μην ακουγες καν και μουσικη!

Μην παραλασσουμε το γεγονος! Το μαυρο/βρωμικο χρημα υπαρχει.

Ολα τα υπολοιπα, οπως ξαναειπα, ειναι φρου φρου και δικαιολογιες.

Οσο δεν θελετε να μην πηγαινετε σε εξετασεις, τοσο περισσοτερο το κανετε γιατι βολευει την τσεπη σας!

Ή μηπως λεω κατι τοσο παραλογο;

Δεν σ'αρεσει κυριε; Ε, λοιπον εγω δεν θα ηθελα να εχω εναν εξεταστη που το κανει μονο για τα χρηματα. Γιατι εκει καταληγουμε! Το εμπορευμα ειναι η μουσικη και πωλητης οι εξεταστες! Αμα το εχεις, το παιρνεις..Αμα δεν τα εχες, "αντε γεια" και του χρονου με υγεια, που θα εχεις πιασει δουλεια!

 

Καταλαβαινεις λοιπον πως σε τετοια ανοητα ερωτηματα, η απαντηση ειναι απλη;

Μεινε σπιτι σου αμα βαριεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι αυτο που λες δεν στεκει' date=' γιατι μπορουσαν οι καθηγητες να πουν στο ωδειο:

"Ξερετε κατι κυριοι; Δεν θελουμε τιποτα..Και μην ακουσουμε πως πηρατε τιποτα εκ μερους μας, γιατι θα γινει χαμος"!

[/quote']

 

Ακομα δεν μου εχεις απαντησει οσες φορες κι αν εχω ρωτήσει!!!

 

ΓΙΑΤΙ να μην ζητησουν αμοιβη οι καθηγητες που πανε στις εξετασεις?????

Γιατι να φανε τις ωρες τους ΤΣΑΜΠΑ???????

Και μιλαμε για συμμετοχή σε ωδεια που δεν εχουν καμια σχεση και για μαθητες υποψηφιους που δεν τους εχουν ξαναδει ποτε!

Γιατι να πουνε "Ξερετε κατι κυριοι; Δεν θελουμε τιποτα.."

 

Πες μου ενα λόγο για να πανε τσάμπα!!!!!!!

 

 

Χρήστο δεν είπε κανείς να πάνε οι εξεταστές τσάμπα. Υπάρχει όμως μια αρρωστημένη κατάσταση που την ξέρετε κι εσείς, την ανέχεστε και την συνεχίζετε. Αν αποφασίζατε να διεκδικήσετε πράγματα από το Υπουργείο, όλοι θα ήταν μαζί σας, εκτός από τους ωδειάρχες. Δεν το κάνετε όμως γιατί είστε κι εσείς μέσα στους βολεμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο δεν είπε κανείς να πάνε οι εξεταστές τσάμπα. Υπάρχει όμως μια αρρωστημένη κατάσταση που την ξέρετε κι εσείς' date=' την ανέχεστε και την συνεχίζετε. Αν αποφασίζατε να διεκδικήσετε πράγματα από το Υπουργείο, όλοι θα ήταν μαζί σας, εκτός από τους ωδειάρχες. Δεν το κάνετε όμως γιατί είστε κι εσείς μέσα στους βολεμένους.[/quote']

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να φανε τις ωρες τους ΤΣΑΜΠΑ???????
Και μιλαμε για συμμετοχή σε ωδεια που δεν εχουν καμια σχεση και για μαθητες υποψηφιους που δεν τους εχουν ξαναδει ποτε!

 

 

Καταλαβαινεις λοιπον πως σε τετοια ανοητα ερωτηματα' date=' η απαντηση ειναι απλη;

[b']Μεινε σπιτι σου αμα βαριεσαι...[/b]

 

Μα μας λες το αυτονοητο!!! Οτι οποιος βαριεται καθεται σπιτι του και δεν πληρώνεται! χαιρω πολύ!!!!!

 

Οποιος ομως κανει μια δουλεια γιατι να μην πληρωθει??? Για τη ψυχη της μανας του θα ερθει να σε ακουσει?

Το να ζητησεις αποδειξη για τα λεφτα που δινεις ειναι θεμιτο, το να ζητας όμως να μην πληρωνωνται οι εξεταστες παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθίστε ρε παιδιά εδώ λέμε ότι και να πάνε στο ωδείο βαριούνται που θα πληρωθούν κιόλας και εσείς θέλετε να διεκδικήσουν πράγματα κτλ

 

ποιος αδειάζει τώρα να τα κάνει αυτά :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ζητησεις αποδειξη για τα λεφτα που δινεις ειναι θεμιτο' date=' το να ζητας όμως να μην πληρωνωνται οι εξεταστες παράλογο.[/quote']

 

¶λλα λόγια ν'αγαπιόμαστε... ¶σε που το "νόμιμο και απαραίτητο" τώρα έγινε απλά "θεμιτό" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι χαμός είναι αυτός;;; :) Μεταξύ μας, προφανώς έχει δίκιο ο Χρήστος, δηλαδή μιλάμε για έναν άνθρωπο που κάνει τη δουλειά του και ΠΡΟΦΑΝΩΣ πρέπει να πληρωθεί για αυτό. Για μένα δε χωράει συζήτηση εδώ.

 

Βέβαια, για λόγους διαφάνειας, ασφάλειας κλπ θα έπρεπε να πληρώνεται από το χ υπουργείο ή το ωδείο και όχι απευθείας από εμάς. Μετά θα μπορούσαμε εμείς να καταβάλουμε εξέταστρα στο υπουργείο ή στο ωδείο.

 

Πέραν αυτού, θεωρώ αδύνατο να μην πληρώνουμε εξέταστρα. Γιατί δηλαδή για τη δική μου εξέταση να πληρώσουν πχ όλοι οι φορολογούμενοι (αν πάει απ'το υπουργείο); Δε μιλάμε για ένα πτυχίο από πανεπιστήμιο, δε μιλάμε για εξετάσεις σχολικές (και άρα καθολικές), μιλάμε για κάτι που ένας στου 10.000 θέλει να κάνει. ¶ρα το πληρώνει μόνος του.

 

Πέραν αυτού ΒΕΒΑΙΑ, θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει α) συγκεκριμένη και γνωστή χρέωση για τις υπηρεσίες που προσφέρονται και β) να μην είναι καθαρά και με απόδειξη η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ζητησεις αποδειξη για τα λεφτα που δινεις ειναι θεμιτο' date=' το να ζητας όμως να μην πληρωνωνται οι εξεταστες παράλογο.[/quote']

 

¶λλα λόγια ν'αγαπιόμαστε... ¶σε που το "νόμιμο και απαραίτητο" τώρα έγινε απλά "θεμιτό" !!!

 

Παίζουμε με τις λέξεις1

Νομιμο! Εντάξει τώρα? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου