Προς το περιεχόμενο

Τα "μαυρα" χρηματα των εξετασεων


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ειναι απαραδεκτο φιλε Χριστο' date=' να εμφανιζεσαι και να προσπαθεις να δικαιολγησεις τα αδικαιολογητα!

Εαν οντως δεν μπορεις να αντεξεις την εξεταση, τοτε να μην γινοσουν καθηγητης! Δεν νομιζω πωςη ψυχολογικη σου φθορα ειναι τοσο μεγαλη που να αντιστοιχει σε 10-20-100Ε που θα παρεις απο τον καθε μαθητη που θελει να δωσει!

Ακομα και 5Ε να επαιρνες, προκειται για φαινομενο διαφθορας και αμα βρεθει κανας "μαγκας" μαθητης, ξερεις πως μπορεις να βρεις τον μπελα σου;

Ζειτε με την σιγουρα του "χαλασμενου" συστηματος ελεγχου, αλλιως θα σας ελεγα εγω!

Που εχετε και τη λογικη της δικαιολογιας!

Οχι Χριστο, ο,τι και να πεις δεν δικαιολογει την πραξη του "τα παιρνω"! Τελεια και παυλα![/quote']

 

Εχεις μπερδεψει πολυ τα πράγματα.

Φιλε μου δεν εχω ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ απο κανεναν να παρατήσω το σπιτάκι μου και τις βόλτες μου για να παω σε ενα ωδειο να εξετάσω τσάμπα!!!! Που είναι το περίεργο εδώ?

 

Το οτι είμαι καθηγητης σε ενα ωδείο και πληρώνομαι για τα μαθήματα που κάνω εκει, σημαίνει οτι πρέπει να τρέχω και στα υπόλοιπα και να κανω τσάμπα εξετάσεις???????????????

Ο χριστός κι η μάνα του!!!!!! :P :P :P

 

Αμοιβη για EXTRA δουλεια που ΑΜΑ θέλουμε την κάνουμε είναι οι εξετάσεις φίλε μου!

Τι δεν μπορείς να καταλάβεις απο αυτό???

 

8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε Χρηστο ( ή Χριστο :? )

Αφου δεν σε υποχρεωνει κανεις, ΜΗΝ ΠΑΣ!

Τοσο απλα ειναι τα πραγματα!

Και μην δικαιολογειστε με μια αθλια επιχειρηματολογια του τυπου "Εξτρα δουλεια ειναι, εξτρα λεφτα"

Το κρατος λεει πουθενα να παιρνετε εξτρα χρηματα και ΑΔΗΛΩΤΑ;

Μην τρελαθουμε τωρα!

Ειπαμε να δικαιολογηθειτε, οχι ομως και ετσι!!

 

Δεν φταιτε βεβαια μονο εσεις! Φταιει και το συστημα που δεν σας ελεγχει.

150 απο εδω..150 απο εκει..150 απο παραπερα!

Μια χαρα! Βρηκα τι δουλεια θα κανω!!

Σαν δεν ντρεπομαστε λιγο! Εχετε και το θρασος και μιλατε! Αυτο ειναι το πιο εκπληκτικο!

Αμα δεν σ'αρεσει, τοτε πηγαινε σπιτακι σου και ζησε με τον απλο μισθο του καθηγητη! Αλλα επειδη τα παιρνετε χοντρα, οχι μονο σας αρεσει, κανετε και κωλοτουμπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freemind αρχικά ηρέμησε..δεν τα βαλε κανένας μαζί σου,μια άποψη διατυπώνουμε όλοι..Δεν είμαι εξεταστής σου,ούτε στέρησα από τον φίλο σου το πτυχίο του.Κι εγώ με δικά μου χρήματα πλήρωσα τα 450e για το δίπλωμά μου,δουλεύοντας.Το ότι είχα επιτροπή κιθαρίστες που θαυμάζω και εκτιμώ μια ζωή με τιμάει.Δεν έχω κάτι να χωρίσω μαζί τους.Το αν το ωδείο βρήκε δικαιολογία για να ξαναπάρει χρήματα από μένα δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.Αν βρίσκεις άστοχο το παράδειγμα με τον φούρνο ή το περίπτερο καλά κάνεις.Μακάρι εσύ να είσαι τίμιος και να πληρώνεις τους φόρους σου και να μην σε κατηγορεί κανένας.Εγώ απ την πλευρά μου σου λέω πως σε όποιο ωδείο δουλέψω είτε σαν καθηγητής είτε σαν εξεταστής,δεν θα αφήσω άνθρωπο χωρίς πτυχίο..πολλές φορές αναγκαζόμαστε για ειδικές περιπτώσεις παιδιών να μειώνουμε τον μισθό μας για να μαθαίνουν ΟΛΟΙ.Δεν είμαστε όλοι κουφάλες απέναντι στους συνανθρώπους μας.Τώρα αν με απασχολεί αν κερδίζει το κράτος μου από μένα τότε θα πιάσουμε άλλη κουβέντα...

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Χριστο..γιατι πρεπει να ζητατε και εσεις χρηματα; Για τον Θεο δηλαδη!

 

 

Γιατι ρε φίλε να δουλεψω ΤΣΑΜΠΑ??? Γιατι να παω σε ενα ωδειο να φάω 5 ώρες χωρις να πληρωθώ?????????

Γιατι να μην κάτσω σπίτι μου ή να πάω καμιά βόλτα?????

 

Βρές μου ενα σημαντικό λόγο!!!!!!!!

 

Εκτος αν έχεις την εντύπωση οτι οι εξεταστές "ορίζονται" απο το υπουργείο!!!! :roll:

Αν την εχεις αυτη την εντύπωση τοτε μονο δικαιολογείσαι.

 

ΔΕΝ ορίζεται κανένας φίλε μου και ουτε ειναι υποχρεωμένος κανένας εξεταστης να παει σε εξετάσεις και ειδικά ΤΣΑΜΠΑ όπως θέλεις εσυ!

 

Η διαδικασία είναι απλή!!!!

Με παίρνει τηλ ο ωδειάρχης, με ρωτάει αν την ταδε του μήνα μπορω να με βάλει στις εξετάσεις ή έχω κάτι καλύτερο να κάνω, με προτείνει στο υπουργείο το οποίο ελεγχει τα προσοντα μου εγκρινει τη σεμμετοχή μου στις εξετάσεις

 

τοσο απλά!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...

Φαση..και αντιφαση... Ο καλος καθηγητης που γινεται κακος μονο στις εξετασεις.

Δεν μπορω να συνεχισω αυτο το θεατρο του παραλογου.

Κανεις δεν με τιμα, απο την στιγμη που τον πληρωνω για να ειναι εκει! Καλυτερα να τα εδινα σε μια συναυλια του.

Οπως και να εχει, χαιρομαι που τουλαχιστον βγαινουν καποιοι και το λενε επισημα:

"Ναι ρε φιλε..τα παιρνουμε..εχεις κανενα προβλημα; Εχουμε 6 παιδια, 1 πεθερα και ενα σκυλο Δαλματιας που τρωει 50 κιλα τροφη καθε μερα"..

Over and out..

 

Μια σημειωση..Σε αυτον τον παλιοτοπο υπαρχουν ακομα καθηγητες με @@ που διδασκουν για τη μουσικη. Ισως οι τελευταιοι ρομαντικοι σε αυτον τον κοσμο που ζουμε,ετσι; Παραδειγματα προς αποφυγη για καποιους, αλλα τι να κανουμε..υπαρχουν και αυτοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απ την πλευρά μου σου λέω πως σε όποιο ωδείο δουλέψω είτε σαν καθηγητής είτε σαν εξεταστής' date='δεν θα αφήσω άνθρωπο χωρίς πτυχίο.[/quote']

 

Μα αυτό είναι το ζητούμενο; Φίλε gmoll μιλάμε για πρόβλημα πιο βαθύ που για να γίνει τόσο βαθύ έχει συντελέσει σε πολύ μεγάλο βαθμό η κατάσταση που περιγράφεις. Δεν είναι προσωπικές οι βολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Χριστο..γιατι πρεπει να ζητατε και εσεις χρηματα; Για τον Θεο δηλαδη!

 

 

Γιατι ρε φίλε να δουλεψω ΤΣΑΜΠΑ??? Γιατι να παω σε ενα ωδειο να φάω 5 ώρες χωρις να πληρωθώ?????????

Γιατι να μην κάτσω σπίτι μου ή να πάω καμιά βόλτα?????

 

Βρές μου ενα σημαντικό λόγο!!!!!!!!

 

Εκτος αν έχεις την εντύπωση οτι οι εξεταστές "ορίζονται" απο το υπουργείο!!!! :roll:

Αν την εχεις αυτη την εντύπωση τοτε μονο δικαιολογείσαι.

 

ΔΕΝ ορίζεται κανένας φίλε μου και ουτε ειναι υποχρεωμένος κανένας εξεταστης να παει σε εξετάσεις και ειδικά ΤΣΑΜΠΑ όπως θέλεις εσυ!

 

Η διαδικασία είναι απλή!!!!

Με παίρνει τηλ ο ωδειάρχης' date=' με ρωτάει αν την ταδε του μήνα μπορω να με βάλει στις εξετάσεις ή έχω κάτι καλύτερο να κάνω, με προτείνει στο υπουργείο το οποίο ελεγχει τα προσοντα μου εγκρινει τη σεμμετοχή μου στις εξετάσεις

 

τοσο απλά!!!!!![/quote']

 

Μονος σου λες πως "αμα θελω παω".

Αφου λοιπον δεν εχεις την ορεξη να πας και τοκ ανεις επι πληρωμη( μαυρα ), τοτε να μην πας! Τοσο απλο δεν ειναι;

Αλλα ξερω..αν δεν πας θα βρεθουν αλλοι τοσοι που θα δεχτουν ευχαριστως τη θεση!!

Και βεβαια, μην αναφερω τις γκλικες των καθηγητων εξεταστων, αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση υποθετω,ετσι? :roll:

 

Κριμα...οταν βλεπεις ανθρωπους με γνωσεις να συμπεριφερονται σαν γυφτοι Γ κατηγοριας...Οταν εχεις ηδη λασπωμενο το ονομα σου, προσπαθεις να τοκ ανεις χειροτερο..Δεν μπορω να πλεω στον ιδιο βουρκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ρε παιδιά αυτό που λέτε έχει λογική αλλά μιλάτε σαν μουσικοί που ζείτε από αυτό που κάνετε ή σαν χομπίστες?Όλα τα παιδιά που παίζουν σε live θα πρέπει να κόβουν αποδείξεις για να είναι νομοταγείς και ήσυχοι με την συνείδησή τους?

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου