Προς το περιεχόμενο

Τα "μαυρα" χρηματα των εξετασεων


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, εγώ οταν κατηγορώ το σύστημα , ουσιαστικά κατηγορώ εμάς.

 

Και πάντα καταλήγω να θέτω πολιτικές διαστάσεις, γιατι η πολιτική καθορίζει την ποιότητα και την αποτελεσματικότητα του συστήματος.

 

Και οι ελευθεροι επαγγελματίες, κάνουν και αυτοί χειρότερα, όλοι οι επαγγελματίες στην Ελλάδα βρίσκουν καταφύγιο στο μαυρο χρήμα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συφμωνω cos_dr, ομως δεν μπορουμε να δικαιολογουμε τις πραξεις τους, επειδη και "καποιος αλλος το κανει πριν απο αυτον"?

Αν πανε να πνιγουν ολοι οι καθηγητες, θα πανε και αυτοι που απλα ακολουθουν το παραδειγμα ?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει Χριστο ( τωρα αν ειναι και Χρηστος..μπορει να το σκοτωνω )..

 

Θα προτιμουσα μια συγκεκριμενη ταριφα απο το κρατος' date=' ωστε να ξερω πως μετα απο 3-4 χρονια θα δωσω τοσα λεφτα για να εξεταστω, παρα το ελευθερο του καθε εξεταστη και ωδειου.

Και μην μου λες για "πληρωμενους" εξεταστες, γιατ και αυτο ειναι ενα αλλο θεμα προς συζητηση! Και μαλιστα πολυ μεγαλη!

 

Και ομως..τα λεφτα που παιρνεις και "δεν με αφορουν" ειναι λεφτα τα οποια τα εδωσα εγω Χριστο! Αν αυτο δεν σου λεει κατι, τοτε δεν εχουμε τις ιδιες θεσεις ηθικης![/quote']

 

Στο ξαναλεω γιατι μαλλον δεν του εδωσες τη σημασια που επρεπε.

Τη μεριδα του λεοντος απο τις εξετασεις την παιρνουν τα ωδεια.

 

Αν δεν σου κοψουν αποδειξη βαλτα μαζι τους.

Αν δεν τους δωσω εγω αποδειξη αργοτερα ας τα βαλουν αυτοι μαζι μου. Τα χρηματα που εδωσες εσυ στο ωδειο (ζητώντας αποδειξη) δεν ειναι πλεον δικα σου, αλλα του ωδειου.

Αυτοι τα διαθετουν οπου θελουν και εσενα δεν αφορα εσενα, αλλα την εφορια το αν στις συναλαγες τους παιρνουν αποδειξη.

 

Αυτο που λες για ταριφα εξετασεων απο το κρατος ειναι πολυ σωστο και μακαρι να γινόταν

Μην ξεχνας οτι κι εγω εχω δωσει παμπολα σημερινα 700αρια για τα πτυχια μου.

Λες εγω να το φχαριστιομουνα??????????? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο απλά!!!!!!

 

και βρώμικα...

 

χμμ μαλλον "μαυρα" εννοεις ε?

Μα γιατι σε πειραζει ο ορισμος "βρωμικα"? :lol:

 

Μπορει οντως να ειναι βρωμικη δουλεια για καποιον να σε ακουει να παιζεις στις εξετασεις σου!! :P :P :P :P (πλακα κανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα μπορουσες να αρχισεις να εκφραζεις αυτη την δυσαρεσκεια σου, αλλαζοντας τη λογικη σου Χριστο!

Και παλι αυτο που λες δεν στεκει, γιατι μπορουσαν οι καθηγητες να πουν στο ωδειο:

"Ξερετε κατι κυριοι; Δεν θελουμε τιποτα..Και μην ακουσουμε πως πηρατε τιποτα εκ μερους μας, γιατι θα γινει χαμος"!

Τωρα, αν δινεις εσυ την αποδειξη, ή ο αλλος, ή ο τριτος, δεν ενδιαφερει κανεναν σπουδαστη..Μονο η τσεπη του ξερει και γονατιζει καθε φορα που το σκεπτεται!

Μπορει τη μερδια του λεοντος να την παιρνουν τα ωδεια ( ιδιαιτερα τα ιδιωτικα το παρακανουν ), ομως ολοι συμβαλλουν σε αυτο! Και δεν νομιζω πως εχω αδικο σε αυτο!

Το χρημα παραμενει μαυρο, οσο κινειται ανομα απο τσεπη σε τσεπη..και κυριως οσο δεν καθοριζεται απο το κρατος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έδωσε μια φίλη μου. 150 για εξέταστρα lower michigan... Στο σχολείο ακόμα και για να βγάλουν κάθε τρίμηνο της βαθμολογίες οι καθηγητές έπερναν επίδομα. Όποιος απο εδώ δεν είναι μισθωτός αλλά παρέχει υπηρεσίες η έχει μαγαζί δν βγαζει ποτέ μαύρο χρήμα; Το παράλογο στην όλη ιστορία για μένα είναι η μίζα του ωδείου :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο απλά!!!!!!

 

και βρώμικα...

 

χμμ μαλλον "μαυρα" εννοεις ε?

Μα γιατι σε πειραζει ο ορισμος "βρωμικα"? :lol:

 

Μπορει οντως να ειναι βρωμικη δουλεια για καποιον να σε ακουει να παιζεις στις εξετασεις σου!! :P :P :P :P (πλακα κανω)

Καλα, στις δικες μου εξετασεις, θα πρεπει να τους κοψω επιδομα ανθυγιεινης εργασιας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου