Προς το περιεχόμενο

Τα "μαυρα" χρηματα των εξετασεων


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία όλα αυτά ρε Χρήστο αλλά τι πρέπει δηλαδή να γίνει για να αλλάξει αυτό το καθεστώς; Εσάς τους εξεταστές τόσο πολύ σας έχει βολέψει που δε θέλετε αλλαγές;

 

λες να με βολευει εμενα να παιρνω 100 ευρω και ο ωδειαρχης 2300???

 

Που στο κατω κατω εγω πουλαω γνωσεις και επιστημη εκεινη τη στιγμή ενω αυτος μπορει να ειναι απλως ενας επιχειρηματιας ασχετος με τη μουσική.

 

Το γενικότερο πρόβλημα γενικότερα με την μουσική παιδεία στην Ελλάδα είναι οτι δεν υπάρχει κρατικό ίδρυμα μουσικών σπουδών.

 

Η πρότασή μου:

Οι εξετάσεις να γινόντουσαν απο ενα κρατικό φορέα, και τα Ωδεία να είχαν φροντιστηριακό χαρακτήρα και να σε προετοίμαζε για αυτες τις εξετάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγγνωμη αν διακόπτω την παράσταση...Απλά...Τόση ώρα ΜΙΛΑΤΕ για αυτονοητα πραγματα....Ο εξεταστής αν ειναι να πληρωθεί απο κάπου θα πρέπει να πληρωθει απο τον ΕΡΓΟΔΟΤΗ του..

 

και οχι απο τον εξεταζομενο.....Αυτο ειναι δωροδοκία....και είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ....παρτε το χαμπάρι...

 

Αν ήταν έτσι και το βλέπαμε όλοι "πέρνω το νόμο στα χερια μου" θα βγαίναμε με τα καλάσνικοφ και θα σκοτώναμε....

 

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ....Και χρήστο μην το παίζεις αδικημένος μεροκαματιάρης γιατι με την ταρίφα που καταλαβα ότι παίρνει ο καθε εξεταστής 4 αν εξετασετε βγάζετε πολύ καλό μηνιατικο.....

 

ΗΜΑΡΤΟΝ.....

 

Να μου πείς εδώ σινεμα και θέατρο θες να πάς και πρέπει να δώσεις κάτι παραπανω για να πάρεις καλύτερη θέση....

 

ΜΠΑΝΑΝΙΙΙΙΑ ρε π@@στη μου με τα όλα της.....

 

Τελικά όντως είμαστε η μονη Αφρικανική χωρα με λευκούς κατοικους.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε τώρα γιατι στεναχωριέμαι. Γιατι βλέπω τον φίλο Nemooo που αν δεν κάνω λάθος είχε πεί οτι είναι 17 χρονών ,και εχει τα ίδια συμπεράσματα με εμένα που είμαι 31, και όταν ήμουν 17 απο τότε λέω τα ίδια για την μπανανία.

 

Τι συμπεραίνουμε, τα ίδια σκατά. Δεν θα αλλάξει τίποτα γενικά.

 

Α ρε φίλε , έτσι είναι,

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Ανθρωπε Με την Μεγαλη Λαμψη έτσι είναι....

 

Σημερα είχαμε μια συζήτηση στο σχολείο μου σχετικά με την νοωτροπία του νεοελληνα (σε συγκριση με αυτη του ΜΑκρυγιαννη βάσει ενός κειμένου...ασχετο που καταλήξαμε) και καταλαβαμε ότι έιμαστε άνθρωποι της αρπαχτής, χωρίς γενική παιδεία, και γενικά όπως λεει και ο φίλος-καθηγητής μου είμαστε μια Αφασικη Χωρα....(ίσως και η μοναδική)....

 

Κλεβουμε τον εαυτό μας και χαιρόμαστε που είμαστε μάγκες και τον κλέβουμε, χαλάμε τα σχολεία μας και φυσικά έιμαστε μαγκες που το κάνουμε, και γενικά είμαστε λίγο αναποδοι....(εως πολύ)... :)

 

Το χείροτερο είναι ότι θα συνεχισει να είναι ετσί γιατι η γενιά μου...όπως διαπίστωσα με την συζήτηση...ανήκει στην γενιά των καλοπερασάκηδων-μουρμούρηδων που μπορεί να παραπονιούνται ότι δεν έχουν λεφτα...αλλά το γαρούφαλλο θα το ρίξουν στην πίστα...και θα χτυπήσουν και ενα μπουκαλάκι στο club....ENΩ δεν έχουν πάνω απο όλα φράγκα....και το γελοίο είναι ότι τους φταίει το συστημα και η κωλοκοινωνια....:lol: :lol: :lol:.....

 

 

Ελπίζω να πάω στο εξωτερικό όταν μεγαλώσω.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εντυπωση κανει πως τα τελευταια σου ποστ' date=' μονο για λεφτα μιλανε.[/quote']

 

μα το ολο ζήτημα και η διαμαρτυριες ήταν απο την αρχη για το γιατι να πληρώνονται οι εξεταστές.

Αρα επι του θέματος δεν είμαι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αν διακόπτω την παράσταση...Απλά...Τόση ώρα ΜΙΛΑΤΕ για αυτονοητα πραγματα....Ο εξεταστής αν ειναι να πληρωθεί απο κάπου θα πρέπει να πληρωθει απο τον ΕΡΓΟΔΟΤΗ του..

 

 

 

για πες μου λοιπον......ποιος είναι ο εργοδοτης ο οποιος θα με πληρώσει?

 

ο ωδειάρχης? Δεν εχω πρόβλημα.

 

Κάποιος άλλος? Ποίος??? Ορισέ μου το εργοδότη που λες οτι θα με πληρώσει!!!!

 

Ή μήπως κι εσυ είσαι της άποψης που ακούστηκε οτι είναι ανηθικο να παίρνουν λεφτά οι εξεταστές για τη δουλειά που κάνουν και οτι πρέπει να απασχολούνται τσαμπα ???

 

[/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αν διακόπτω την παράσταση...Απλά...Τόση ώρα ΜΙΛΑΤΕ για αυτονοητα πραγματα....Ο εξεταστής αν ειναι να πληρωθεί απο κάπου θα πρέπει να πληρωθει απο τον ΕΡΓΟΔΟΤΗ του..

 

 

 

για πες μου λοιπον......ποιος είναι ο εργοδοτης ο οποιος θα με πληρώσει?

 

ο ωδειάρχης? Δεν εχω πρόβλημα.

 

Κάποιος άλλος? Ποίος??? Ορισέ μου το εργοδότη που λες οτι θα με πληρώσει!!!!

 

Ή μήπως κι εσυ είσαι της άποψης που ακούστηκε οτι είναι ανηθικο να παίρνουν λεφτά οι εξεταστές για τη δουλειά που κάνουν και οτι πρέπει να απασχολούνται τσαμπα ???

 

[/b]

 

 

Κόλησε βελόνα... άντε μετα να κάνεις κουβέντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ελλαδάρα μας έχει περισσότερο σχέση με το Erewhon του Samuel Butler φίλε Nem000 παρά με οποιαδήποτε άλλη χώρα. Εντελώς ψυχεδελική οργάνωση κράτους μιλάμε. Όπως είπε κάποιος μακάρι να φεύγαμε όλοι και να γυρίζαμε στο ελλάντα μόνο για διακοπές.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ελλαδάρα μας έχει περισσότερο σχέση με το Erewhon του Samuel Butler φίλε Nem000 παρά με οποιαδήποτε άλλη χώρα. Εντελώς ψυχεδελική οργάνωση κράτους μιλάμε. Όπως είπε κάποιος μακάρι να φεύγαμε όλοι και να γυρίζαμε στο ελλάντα μόνο για διακοπές.

 

Τρόπους να το κάνουμε να είχαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου