Προς το περιεχόμενο

Mindprint Trio USB


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι επειδή δεν κατάλαβα απο τα reviews πόσες εισόδους έχει....Και πόσα μικρόφωνα σηκώνει??

 

 

 

 

 

Edit: Ότι προλάβαμε προλάβαμε απο το mindprint trio...Eίναι discontinued.... :roll:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν είναι απαραίτητο να δουλέψεις με 2 μικρόφωνα ταυτόχρονα,στo mic in της κάρτας ήχου θα μπορείς να δουλέψεις σωστα;

Το spdif in stock το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είχα καταλάβει και εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρος

 

και γιατί ρε παιδιά να μη πάρετε πχ μια tascam και παιδεύεστε έτσι;

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το παίζω ειδικός,για την ακρίβεια δεν έχω ιδέα.Απλά και μόνο λόγω αρχικής τιμής υποθέτω οτι θα έχει πολύ καλύτερη προενίσχυση απο την Tascam.Σε πολύ λίγες μέρες θα κάνω την αγορά και δεν είμαι ευχαριστημένος απο τα reviews στην Tascam (εχω διαβάσει διάφορα,απο προβλήματα στην απόδοση αντίστοιχα με του skatempora,και επιδόσεων,προβλήματα με drivers).Γι'αυτό και σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα φθηνή με απροβλημάτιστη λειτουργία και μηδενικό latency (maudio 24/96) και το Mindprint Trio Spdif για πιο ποιοτική ηχογράφηση (υποθέτω καλύτερα I/O και τα σχετικά).Τέλος θέλω να γράφω ή κιθάρα-Linein- ή μικρόφωνο-φωνή,ακουστική-οπότε δε με πολυενδιαφέρει η μια είσοδος.

Αλήθεια αυτό που ρώτησα πριν γίνεται;(ταυτόχρονη ηχογράφηση 2 μικροφώνων το ένα στο mic-in της κάρτας ήχου και το άλλο στο mindprint)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα ήχου που λές νομίζω οτι δέν έχει κάν είσοδο μικροφώνου. Όμως έχει καλούς μετατροπείς οπότε με ένα καλό μικρό μίκτη αντί για το Mindprint θα είσαι καλυμένος. Εναλλακτικά PRESONUS TUBEPRE + την κάρτα + έναν επιπλέον φθηνό προενισχυτή για δύο εισόδους ταυτόχρονα. 'Η τελοσπάντων άν θές απαραίτητα το Mindprint, παίρνεις έναν έξτρα προενισχυτή και νομίζω οτι μπορείς να το συνδέσεις στο line in της Mindprint. Εννοείται πρίν αγοράσεις επιβεβαίωσε στο εγχειρίδιο οτι η λειτουργία που θέλεις μπορεί να πραγματοποιηθεί. Μπορεί να κάνω και κανένα λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου