Προς το περιεχόμενο

Heavy metal Bass! - έργο τέχνης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το θέλω!!!! :wink: :wink: :wink:

Χωρίς πλάκα είχα σεδιάσει μια κιθάρα πολύ παρόμοια αλλά με μία 3η βέργα πίσω από τις δύο που κρατάνε τα τάστα. Στις 2 βέργες δεν είχα σκοπό να κολλήσω τα τάστα αλλά να βιδώσω μια έτοιμη ταστιέρα. Η 3η βεργα θα λειτουργούσε αφενός για να έχει κανείς κάπου να ακουμπάει τον αντίχειρα αφετέρου σαν truss rod με μία βίδα που θα την τράβαγε εκεί που είναι η γέφυρα. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Με τον ήχο τι παίζει?? μαγνήτης δεν υπάρχει???..

 

 

Μα προφανώς είναι μισοτελειωμένο. Εκτός κι αν αυτά τα κερατάκια (σαμαράκια) είναι πιεζοηλεκτικά. Σε αυτό που σκεφτόμουν εγώ, τον μαγνήτη τον κολάς όπου θέλεις. Μαγνήτης είναι στο κάτω κάτω. :wink: :wink:

 

Πάντως θεωρώ ότι μία ανοξείδωτη μπάρα μπορεί να είναι πολύ πιο resonant από οποιοδήποτε ξύλο.

Αν κανείς μπορεί να ξεπεράσει την ντροπή να παίζει με ένα πράμα που μοιάζει τόσο πολύ με απλώστρα (η όπλο), νομίζω ότι μπορεί να το κάνει να ακουστεί καλά.

Το μόνο πραγματικό πρόβλημα που βλέπω είναι ο κίνδυνος το setup να εξαρτάται πολύ απο τις θερμοκρασιακές αλλαγες. :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου