Προς το περιεχόμενο

Jethro Tull


SibLt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα μερικα βινύλια (Aqualung, Thick as a Brick, Too Old to Rock 'n' Roll - Too Young to Die, Songs from the Wood,  Heavy Horses), αλλα αυτο που ειχα λιωσει ηταν το Live Bursting Out, με τον Barriemore Barlow στα τυμπανα να μου παιρνει τα σωβρακα  με ολη του την παρουσια στο Live, αλλα ειδικοτερα με αυτο το ανεπαναληπτο pattern και brake στο No Lullaby.

(απο το 1'.02")

 

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε μάλλον πιο προχωρημένοι από εμένα - και για να σας πω την αλήθεια, τα 3 μόνα άλμπουμ τους που άκουγα ολόκληρα ήταν το Minstrel in the Gallery, το Aqualung και το Thick as a Brick (με αυτήν τη σειρά προτίμησης). 
 

Να σας αφιερώσω το παρακάτω, που μου αρέσει να γρατζουναω με τον πολύ πρωινό καφέ  (χωρίς capo και απο το 7ο μέτρο και μετά 😊)

 

Διάρκεια: 1.17 

 

Στίχοι: 

 

On Preston platform
Do your soft shoe shuffle dance

Brush away the cigarette ash that's
Falling down your pants


And then you sadly wonder
Does the nurse treats your old man
The way she should


She made you tea
Asked for your autograph


What a laugh

 

Πηγή έμπνευσης: 

(αντιγράφω) 

 

Ian had been visiting his father, seriously ill in hospital in Blackpool. Whilst waiting for a connecting train to London, at Preston station (Lancashire), he sketched this song, about the experience of visiting. He may have been joking, but Ian claimed the song would have been longer, but the train arrived!

 

 


 

 

 

ΜΦΧ  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Ειχα μερικα βινύλια (Aqualung, Thick as a Brick, Too Old to Rock 'n' Roll - Too Young to Die, Songs from the Wood,  Heavy Horses), αλλα αυτο που ειχα λιωσει ηταν το Live Bursting Out, με τον Barriemore Barlow στα τυμπανα να μου παιρνει τα σωβρακα  με ολη του την παρουσια στο Live, αλλα ειδικοτερα με αυτο το ανεπαναληπτο pattern και brake στο No Lullaby.

(απο το 1'.02")

 

 

 Ξεχασες το  kilt 

 

 

barriemorebarlow5kjtz.jpg

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου