Προς το περιεχόμενο

ηχογράφηση ακουστικών jazz τυμπάνων


nikodemos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

νέο (αλλά δεκαετίας) video στο κανάλι μου στο youtube...μια μικρή γεύση από το "Acoustic Jazz Drums Recording" video tutorial και ένα απίστευτο ζαντανά ηχογραφημένο performance από τρεις υπερταλαντούχους μουσικούς! Στην περιγραφη θα βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες τόσο για το κομματι όσο και για την ίδια την ηχογράφηση

 

Ελπίζω να σας αρέσει (...και μην ξεχνάμε το subscribe!)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να δώ το βίντεο, αυτός είναι ο Χρήστος ο Γερμένογλου με τον οποίο είχουμε χαθεί και με τον οποίο μίλησα πριν λίγες μέρες μετά από 5-6 χρόνια. Ευχαριστώ πολύ για το post, έχω να τον δώ να παίζει από το 1995.

 

Στο πρόγραμμα έχω να ανεβάσω εδώ και μερικές δικές μου ηχογραφήσεις από την περίοδο 1990-93 που ήμουν στο Ράδιο Ακρόπολις, συν δύο άλλες nearfield με παραδοσιακά όργανα που έκανα στο βιβλιοπωλείο 'Λοξίας' (Ισαύρων, Λευκός Πύργος). Όλες με τεχνική περίπου Blumlein (στερεοφωνικό flat πυκνωτικό μικρόφωνο).

 

Τώρα θα δώ το βίντεο και αν έχω κάτι να πώ θα το πώ :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου