Προς το περιεχόμενο

χορδες DR,λενε τιποτα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγουρα.αλλα εχω χρησιμοποιησει κ ghs k ernie ball k dogal k fender k dr αλλα οι daddario ηταν η κορυφη για μενα κ δεν ειναι κ ακριβες

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμενα παντως μου καθονται καλα οι ernie ball supel slinky, 6-6.50 Euro αλλα τις αλλαζω καθε βδομαδα περιπου, τις DR τις ενοιωθα χαλια δε ξερω γιατι...

Λετε να δοκιμασω elixir? ghs kai daddario δε με τρελλαναν και οι fender δε μ αρεσαν για κιθαρες με floyd που χρησιμοποιω περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ μόνο εγώ βάζω τις blue steel από dean markley? Αν και μου φαίνεται πως θα αλλάξω, μιας και είναι πολλά τα λ7 Άρη!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε bouka βάζω κι'εγώ (πλέον) blue steel. Κατά τύχη βέβαια, καθώς πήρα 10 σετάκια για να συμπληρώσω 300 ευρώ παραγγελίας από on-line store. Πολύ καλές χορδές, ανθεκτικές και άψογος τόνος.

 

Τις elixir (για ηλεκτρική) που προτείνουν πολλοί, δεν βλέπω να δικαιολογούν τη διαφορά της τιμής τους, σε σχέση με άλλες χορδές. Μία φορά που έβαλα, δεν κράτησαν περισσότερο χρόνο από άλλες μάρκες. Μπορεί να έτυχε.. Αντιθέτως, οι elixir για ακουστική δικαιολογούν και με το παραπάνω τη διαφορά τιμής.

 

Ενδιαφέρον έχουν και οι arkay για όποιον θέλει να δοκιμάσει. Φτηνές χορδές, με νορμάλ χρόνο ζωής και με μία έξτρα ΜΙ καβάτζα για όσους γουστάρουν να κάνουν bends τριών τόνων  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου