Προς το περιεχόμενο

χορδες DR,λενε τιποτα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολλά λένε

 

εγώ χρησιμοποιώ του dimebag σε μια jackson ke

και είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

ΥΓ πολύ ανθεκτικές αντέχουν περισσότερο απ όσες έχω δοκιμάσει (πολύ ξύσιμο)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εκείνο που παρατήρησα με τις DR είναι ότι αν απο σετ 11άρες GHS σε Ernie ball για τα ίδια πάχη μιλώντας ακριβώς θες 5% επαναρύθμιση για τις DR θέλεις πολύ παραπάνω.Όταν πρωτο δοκίμασα βίδωνα και ξεβίδωνα πόση ώρα ώστε να σετάρω την κιθάρα σωστα :wink: Πάιζει διαφορετικό tension.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το μπάσο τι λέει ρε μάγκες;

ξέρω μόνο ότι ο sharlee d 'anglo παίζει μ 'αυτές....

 

Εξ'ίσου καλές, αν όχι καλύτερες, σε σχέση με τις αντίστοιχες για κιθάρα. Αν μη τι άλλο, διατηρούν τον ήχο τους για περισσότερο καιρό σε σχέση με άλλες- αν λοιπόν κάποιος αλλάζει σε αραιά διαστήματα χορδές, μάλλον είναι κορυφαία επιλογή.

 

Από την άλλη, επειδή προσωπικά θέλω bright ήχο από τις χορδές μου(καθώς ο πιο βαθύς ήχος επιτυγχάνεται μέσω eq- τουλάχιστον για μένα), προτιμώ πιο φτηνές χορδές που αλλάζω σε τακτά χρονικά διαστήματα, γιατί όσο καλές και αν είναι οι DR, πόσες συνεχόμενες πρόβες και live να αντέξουν; Ε;

 

:lol:

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα οι DR μου ειχαν κατσει πολυ καλα. Δεν αλλαζα με τπτ αυτη τη χορδη, αλλα πλεον για οικονομικους πλεον λογους (3 live Τη βδομαδα) παιρνω 10 10 τα πακετα VINCI απο Thomann κ παλι μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.. Δοξα σοι ο Θεος..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

πλεον για οικονομικους πλεον λογους (3 live Τη βδομαδα) παιρνω 10 10 τα πακετα VINCI απο Thomann

 

alexis τοτε μαζευε τες και στειλτες εδω http://www.secondstringsproject.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειροτερες ποιοτικα  & με τρελλο inconsistency χορδες που εχω χρησιμοποιησει ποτε μου,παρα πολλες "αστοχιες" στην κατασκευη,πολλες "νεκρες" χορδες που χανουν στο intοnation,πολλες σκουριασμενες χορδες σε αρκετα πακετα,ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως επιζει αυτη η εταιρια...D'Addario & παλι D' Addario.....

 

(Ολα αυτα πριν απο 5-6 χρονια τωρα απλα δεν ξερω αν εχουν βελτιωθει αλλα και δεν ενδιαφερομαι ,προτιμω να βαζω χορδες που τις βρισκω φτηνα και παντου μια και ετσι κι αλλοιως μετα πο 6-8 ωρες παιξιματος τις αλλαζω...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου