Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά american jazzmaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά θα μου δώσουν 50 ευρώ για τη γρατζουνιά και για να τη τσεκάρει τεχνικός Βερολίνο γιατί δεν αξίζει να τη στείλω πίσω να την δούνε.

 

Συγκεκριμένα για τη γραντζουνιά μου είπαν δε μειώνει την αξία της κιθάρας και να κοιτάξω πόσο κάνουν οι custom shop και οι vintage που είναι κατεστραμένες εξωτερικά (αστείο επιχείρημα). Δε με νοιάζει η γραντουνιά αλλά για καινούρια κιθάρα ας την είχαν τουλάχιστον b stock.

 

Για το string alignment θέλησαν πάλι να με πείσουν οτι είναι στο μυαλό μου. Το ότι δεν υπάρχει λάσκα στο neck pocket για να διορθώσω τη κλίση λεει ειναι χαρακτηρηστικό της καλής κατασκευής. Συμφωνώ αρκεί να ήταν πιο κεντρατισμένο το μπράτσο.

 

Στις 21/9/2021 στις 10:24 ΠΜ, Superfunk είπε

Οχι αρχηγε δεν παιζει ετσι η φαση με τις Jazzmaster ,θελει συνηθως λιγο πιο μεσα η μι καντινι με την στοκ γεφυρα ,βοηθανε και τα threaded saddles για να το κανεις....γενικα παιζεις με το σημειο σε ολες τις χορδες ωστε να πετυχεις το spacing της αρεσκείας σου. 

 

Μετακίνησα τη χορδη σε αλλο thread και όντως διορθώνεται το προβλημα κάπως αλλα είδα ίδια μοντέλα στα οποία δε συμβαίνει αυτό. Επίσης με μια ίσια βέργα φαίνεται πως η κάτω πλευρά του μπράτσου καταλήγει πιο μέσα στη γέφυρα απ,ότι η πάνω πλευρά. Το να είναι ελαφρά εκτός κέντρου η γέφυρα μου είπε πώς είναι εντελώς απίθανο και οτι κατα πάσα πιθανότητα ο τεχνικός θα ξύσει λίγο το pocket και θα το φέρει στα ίσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου