Προς το περιεχόμενο

Fender Super Rever '65 Amp.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε boukaw7 μάλλον σε πειραξε η ήττα απο τον παναθηναικό στο Καραισκακη προχτες. :lol: Για να τελειώνει η υπόθεση τον ενισχυτη μου τον χαρίσανε μόλις χτες στις δυο το βράδυ ενας συγγενης μου μουσικός.Δεν αγόρασα τίποτα με σκοπό να μεταπωλήσω. Αν σε πείραξε ο όρος μπατσος ανακαλώ αλλά με πείραξε περισσότερο ο όρος εμποράκος απο την στιιγμή που τα πρώτα πράγματα που πουλάω ποτέ είναι αυτά που έχω και σε μία αγγελία στο noiz και δεν έχω βάλει πουθενά αλλου προκειμένου να τα πάρει κάποιος γνώστης που θα τα χρειάζεται.Και αν θέλω να εκμεταλλευτω κανα θύμα όπως μου είπες τον Focusrite με το την ADAT καρτα που το πουλαω 1850 ευρω μπορούσα χαλαρά να πώ οτι το πουλάω 2500 μιας και δεν έχει μπει ούτε μια ώρα στο ρεύμα.Αν σε παρεξήγησα μία εσυ με παρεξήγησες δέκα. Ο λόγος που δεν postarw είναι οτι δεν έχω το χρόνο να παρακολουθώ ολο το forum και δεν έχω και την διάθεση να απαντάω σε ολα και για όλους.

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα να δεις τι έγινε και τα πήρα με την πάρτη σου

 

Ξεκινάς με:

Και αφου φαινεται να κατέχεις το άθλημα πως γίνεται να εχει το reissue κόντα στα 2000 ευρω και o original 1500 ειδικά όταν είναι σε καλή κατάσταση

Και σου απαντώ:

Γιατί ο ορίτζιναλ είναι παλιός και μεταχειρισμένος, ενώ ο ρεισιου ζεστός ζεστός!

συνεχίζεις:

μακαρι να ειχα μια παλια και μεταχειρισμενη κιθαρα gibson les paul σε τιμη κατω της καινουριας η οποία να είναι σε πολυ καλή κατασταση...

και εκεί πετάω το περί ζώων έχοντας κατα νου διάφορες fender και gibson που έχουν γίνει Link εδώ μέσα με τιμές άνω των 10.000e και όλοι μα όλοι κράζανε!

Κι ενώ η κουβέντα πάει σε νορμάλ ρυθμούς ξαφνικά πετάς:

Αν το original είναι σε τέλεια κατάσταση αποκλείεται να το βρείς φθηνότερο και αυτο δεν είναι χάλι όπως προανέφερες αλλά μαγκιά να είσαι κάτοχος οποιουδήποτε συλλεκτικού πράγματος γιατι κατάλαβα οτι σκέφτεσαι κλασσικο=παλιό. Να υποθέσω οτι δεν ασχολείσαι με το άθλημα του βινυλίου... Ξερεις αυτά τα "παλιά" μαύρα μεγάλα CD....

και ενώ απαντώ νορμαλ και απαντάς και εσύ ξαφνικά πετάς αυτό:

Βασικά κατάλαβα γιατί έχεις τοοοοσα post.Όπου και να δεις thread έχεις δεν έχεις, Ξέρεις δεν ξέρεις να πείς γράφεις.

Και συνεχίζεις και με άλλα ωραία.....

Βάλτα όλα αυτά κάτω κι έλα να μου πεις μετά!

 

¶σχετο, αλλά η αγγελία σου είναι άσχετη με τον φεντερ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΓΙΑ FENDER ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΑΩ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΊΝΕΙ ΕΝΑΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΩ Η ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΤΟΟΟΟΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΣ!!! Kαι σου λεω κοιτα την αγγελία των μοναδικών πραγμάτων που πουλάω να μου πεις αν η τιμές είναι η όχι καλές! Κατάλαβες οτι με αντιμετώπιζες όπως αντιμετωπίζω και εγώ αυτους που πουλάνε στην αθήνα πχ την Boss gt8 600 και σου λένε οτι δεν παιζει να την βρεις φθηνότερα και ο θωμας την έχει 399?

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες ότι πουλάς τον παλιό φεντερ και όχι τον reissue και όταν σου λέω ότι δεν θα πλήρωνα παραπάνω και ενώ διαφωνούμε εντός φυσιολογικών ορίων ξαφνικά αρχίζεις αναίτια επίθεση να δεις εγώ πως σε είδα....

Σαν τον ίδιο που 1 φορά πούλησε 1 ΒΙΔΑ της fender έναντι 100$ απλά επειδή είχε ιστορία 40 ετών....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες ότι πουλάς τον παλιό φεντερ και όχι τον reissue και όταν σου λέω ότι δεν θα πλήρωνα παραπάνω και ενώ διαφωνούμε εντός φυσιολογικών ορίων ξαφνικά αρχίζεις αναίτια επίθεση να δεις εγώ πως σε είδα....

Σαν τον ίδιο που 1 φορά πούλησε 1 ΒΙΔΑ της fender έναντι 100$ απλά επειδή είχε ιστορία 40 ετών....

ναι αλλα ξέρεις τι ήχο βγάζει μια τέτοια βίδα?

 

...γίναμε όλοι ειδικοί.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ έληξε η παρεξήγηση... επι της ουσίας κατάλαβα οτι είναι ενας ενισχυτής ο οποίος είναι σε άριστη λειτουργική κατάσταση και ειναι super απο πλευράς ήχου και θα είναι μία πολύ καλή προσθήκη στον εξοπλισμό μου.Aπο τα λεγόμενα και την βοήθεια σας κατέληξα στο οτι δεν είναι και τίποτα το κλασσικό η ιδιαίτερο μιας και δεν είμαι ειδικός στους Fender Amps... αλλά με συμφέρει να τον κρατήσω.

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αλλο τονο.........γιατι σε ολους τους ενισχυτες της fender απο τοτε που μπηκε το master volume (κατι που θεωρητικα ειναι πολυ χρησιμο) το ηχητικο αποτελεσμα δεν ηταν το αναμενομενο?

 

α) Γιατί εν μέρει άλλαξαν και το κύκλωμα, κυρίως του phase inverter και του τελικού

β) Είχαν άθλια μεγάφωνα.

γ) και σημαντικότερο, προκειμένου να βγάλουν περισσότερα βατ με λιγότερες λυχνίες χρησιμοποιούσαν άθλιους υπεργραμμικούς μετασχηματιστές εξόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου