Προς το περιεχόμενο

Mεταλικές χορδές σε κλασική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρητικά μπορείς να βάλεις ένα σετ ηλεκτρικές, ή ένα σετ ακουστικές χορδές.

Στην πρώτη περίπτωση, όμως, ακούγεσαι σαν μπουζούκι, και στην δεύτερη έχεις κίνδυνο να σου καταστραφεί το μπρτάτσο, γιατί δεν υπάρχει truss rod.

 

Για μεταλλικές χορδές κλασσικής δεν έχω ακούσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον προλαλησαντά. Ρώτα πάντως σ ένα κατάστημα που να ασχολείται με καλσσικές κιθάρες.

Υπάρχει και η περίπτωση να αγοράσεις μια ακουστική.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις, το έχω κάνει και εγώ. Θα σου σκευρώσει και το μπράστο, θα σου ξεκολλήσει και η γέφυρα...

 

Αν θες ντε και καλά να βάλεις, δεν είναι πρόβλημα, μπαίνουν, αλλά είναι κατά 99% σίγουρο ότι θα καταστραφεί η κιθάρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα παν τα παιδια. η κλασσικη ειναι οργανο/επιπλο, οχι bolt on fender (δεν το λεω υποτιμητικα, και γω μια τετοια εχω). οση και να ναι η αξια της, ειναι αμαρτια να τη διαλυσεις... τσιμπα μια φτηνη ακουστικη φιλε μου, καλυτερο ηχο θα χει 100%, η κλασσικη με μεταλλικες χορδες ειναι για γελια...

 

 

 

 

(μα πως γινεται να μην σου αρεσει ο φυσικος της ηχος παντως; απαπαπαπαπα...)

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οση και να ναι η αξια της, ειναι αμαρτια να τη διαλυσεις... τσιμπα μια φτηνη ακουστικη φιλε μου, καλυτερο ηχο θα χει 100%, η κλασσικη με μεταλλικες χορδες ειναι για γελια...

 

+2112

πανε αγορασε μια φτηνη ακουστικη! με το πολυ 150euro παιρνεις μια χαρα κιθαρουλα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου