Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για clip-on tuners


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Μα τι ωραίο γκάτζετ... με τόσες μετακομίσεις δεν έχει μείνει λεπιδόπτερο.

Οπωσδήποτε πρέπει να πάρω ενα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, yameth είπε

Παλιά κουρδίζαμε με

 

Εμείς πάλι αρχίσαμε να κουρδίζουμε καμμια 5ετια μετά την δημιουργία του συγκροτήματος και μετά το 50ο live. 

  

Έχει και τα καλά του το ΠΑΝΚ

  • Like 1
  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμείς κουρδίζαμε στην τύχη και αν ήταν να παίξουμε σοβαρά κουρδίζαμε από ΚΑΣΕΤΑ. (το κουρδιστήρι το μάθαμε μετά το ΄95)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε μουσικοφονιάδες... δεν είχατε ποτέ πλήκτρα στη μπάντα; Πως παίζατε;

  • Χαχα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, yameth είπε

Ρε μουσικοφονιάδες... δεν είχατε ποτέ πλήκτρα στη μπάντα; Πως παίζατε;

Κάποια αρμόνια είχαν από πίσω μίζερο πλαστικό ποτενσιόμετρο master tune. Και κάποιοι σε άσοφες ηλικίες είχαν ελάτωμμα να πειράζουν ό,τι τους έκανε εντύπωση.😂

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Κάποια αρμόνια είχαν από πίσω μίζερο πλαστικό ποτενσιόμετρο master tune. Και κάποιοι σε άσοφες ηλικίες είχαν ελάτωμμα να πειράζουν ό,τι τους έκανε εντύπωση.😂

Έχω πάθει πλάκες με τα μάστερ τονε να ψαχνόμαστε και κάποιος να το έχει πειράξει!

όχι φίλε οι πιανίστες μακριά μόνο χορδές για να θέλεις κανα δίωρο να κουρδίσεις πως νομίζετε ότι ξεκίνησα το λουθιεριλίκι από τα άχρηστα κακοσεταρισμένα όργανα που μου φέρνανε για να παίξουμε😎

Επι της ουσίας τελευταία πήρα το unitune της tc electronic  γιατί έχει και strobe αλλά και ένα απίστευτο μεταλλικό κλιπ που δε σπάει με τίποτα, πετάλια δε χρησιμοποιώ δεν χάνω αυτό τον ήχο του «καρφί στο λαμπάτο»

πάντως έχετε δίκιο σε συνθήκες gig το πετάλι παίζει να ειναι καλύτερο

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 aFto ινε το ΧορδιΖμα το σωστο,το ανΤρικο το μερακΛηδικο

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το tc electronics το 2 και με βολεύει πάρα πολυ. Τα άλλα τα stroboτετοια τα ακριβα πιστευω ότι έχουν μεγαλύτερο νόημα κατά το σεταπ της κιθαρας ενδεχομένως όταν  την στρώνουμε τις πρώτες μέρες. Το tc το 3 έχει και buffer νομίζω για όποιον έχει μεγάλη αλυσίδα. 

Και μια γνώμη για όσα ειπώθηκαν πάραπανω από τα παιδιά. Μπορεί η κιθάρα να μην είναι πιάνο, ναι δε θα είναι ποτέ τέλεια κούρδισμενη. Όμως αν πιάνεις πχ ακόρντα με 2 δάχτυλα ας πούμε 6ο η 8ο ταστο και τις άλλες κενές θες όσο το δυνατόν καλύτερο κούρδισμα. Το οποίο με ένα καλό σεταπ πετυχαίνεται σε ικανοποιητικό βαθμό. 

Και όντως στο πανκ δε χρειάζεται τέλειο intonation. Αν όμως παίξεις Sonic youth χρειάζεται. Να είσαι τόσο κουρδισμενος ώστε μετά να ξεκουρδιζεις δημιουργικά και οργανωμένα για περίεργα ακορντα😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου