Προς το περιεχόμενο

Motu UltraLite


dima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας! πηρα την MOTU ultra l. (την μικρη) παιδια εχει κανενας την ιδια?? και αν κανενας την ξερει θα ηθελα την αποψη σας για αυτην!

εμενα μου αρεσε αλλα δεν ξερω αν τελικα ειναι τοσο καλη οσο μου φενετε εμενα! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι όντως εξαιρετική. Πολύ καλοί converters - ήχος , πλήθος εισόδων εξόδων σε μέγεθος 1/2 rack , εύκολο interface , software που σου επιτρέπει οποιοδήποτε routing εισόδων- εξόδων για μηδενικό latency κ.λ.π.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τα pots της πρόσοψης είναι αναπόφευκτα πολύ μικρά λόγω μικρού μεγέθους της συσκευής οπότε τα "χοντρά δάκτυλα" θα υποφέρουν ! :D

Και εκτός αυτών η MOTU δίνει μαζί και το Audio Desk το οποίο είναι αυτούσιο το audio κομάτι του Digital Performer , ενός απο τα καλύτερα , αν όχι το καλύτερο, DAW (αλλά μόνο για Mac) .

Με γειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και εγώ εδώ και 2 μήνες και έχει μεταμορφώσει τον ήχο μου...δεν έχω αξιωθεί να χρησιμοποιήσω το Audiodesk...αλλά με το garageband μου δουλεύει τέλεια.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συμπληρώσω , η MOTU προσφέρει ένα εξαιρετικά συμφέρον "upgrade path to Digital Performer" για τούς κάτοχους του Audio Desk .

Οποιος έχει Mac πρέπει οπωσδήποτε να το κοιτάξει ! 8O

http://www.motu.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος έχει Mac πρέπει οπωσδήποτε να το κοιτάξει !

 

Επίσης, πρέπει οπωσδήποτε να τον κοιτάξουν. :) :) :) :)

Πέραν της πλάκας, να υποθέσω ότι μιλάτε για την UltraLite ?

Επίσης, σε Mac την έχετε συνδέσει ή σε PC ?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται μαζί με το πακέτο ilife της απλ όταν αγοράζεις 1 νέο μακ. Πρόκειται για βασικό sequencer που όμως κάνει μια χαρά την δουλειά του. Τέλος είναι και συμβατό με το logic δλδ αρχεία του μπορείς να τα κάνεις ιμπορτ στο 2ο και έτσι να εμβαθύνεις τις ιδέες σου.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω κι εγώ την δουλεύω με το Logic σε mac,

Όντως είναι πολύ καλή κάρτα για τα λεφτά της.

 

Την είχα συνδέσει και με ένα PC Laptop που είχε (σ)βίστα και δούλευε μια χαρά. Ήταν απο τις πρώτες εταιρίες που είχε vista drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου