Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη κιθάρα για εναλλακτικό ροκ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν.Ανάμεσα σε αυτές τις LP τι διαφορές υπάρχουν?Αν υπάρχουν' date='γιατί από ότι φαίνεται...

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_standard_cherry_sunburst.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_lp_standard_plus_vsb.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_custom_black.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_custom.htm[/quote']

 

Οι στάνταρντ έπι είναι πολύ καλές, απλά οι κάστομ είναι καλύτερες.

Πιό "προσεγμένες" αν θες, με λίγο καλύτερους μαγνήτες/hardware.

Στην θέση σου θα χτύπαγα την μαύρη πάντως, είναι σκέτη κ@υλα η άτιμη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης εκτός από αυτές, οι διαφορές μεταξύ των 2 κάθε κατηγορίας φαίνεται να είναι οι μαγνήτες τους.

 

 

Εγώ θα έπαιρνα την λευκή. Έπηξα στις μαύρες....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και μένα μου αρέσει η ασπρούλα, είναι όντως και "διαφορετική", αλλά αν 'επρεπε να είχα μόνο μια, τότε μαύρο δαγκωτό.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για λευκή το βλέπω.Απλώς δεν ξέρω αν αξίζει την διαφορά που έχει από την κλασσική στο οικονομικό.150 ευρώ είναι αυτά...

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες μια φοτο των placebo με τελε' date=' μέχρι στιγμής ούτε στο νε, ούτε σε 1 από τους δίσκους που έχω, δεν έχω δει. Στα Λαιβ μέχρι και με flying-v παίζουν. Οι blur έπαιζαν κυρίως με jag. Στον τελευταίο δίσκο, που δεν έχει όμως και πολύ σχέση με τον χώρο (άσχετο του ότι είναι δισκάρα) χρησιμοποιείται και η τελε. Μέχρι πριν όμως; Όσο για τους rhcp για 20 στρατο έχουν 1 τελε. Και αυτό μόνο και μόνο επειδή δηλώνει φανατικός της φεντερ.

 

[b'] Και Τελε [/b] παίζει όπως πολύ σωστά αναφέρεις και στο αλτερνατιβ. Αλλά δεν είναι το στανταρ. Η στρατο και η lp-style περισσότερο.

 

Κάνεις λάθος !!! ο molko έχει πάιζει/πάιζει και με thinline !! Μάλλον δεν είσαι και fan τους :wink:

 

75033250_3f55622f84_o.jpg

8930-1vBrian%20Molko%20with%20his%20band%20Placebo%20ap.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η μια από τις 100!

 

Και οι μεταλικα το mama said βγάζουν 1 τελε! ¶ρα παίζουν με τελε, η οποία είναι και στανταρ για το μεταλ

 

Χώρια που ο θεός να την κάνει τελε αυτήν. Αν ήταν εδώ ο sf θα έκραζε τώρα

 

lololololol

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά λέμε αλλά κυρίως έτσι πήγε το πράγμα στη διάρκεια των χρόνων...jaguar,strat,gretsch-sg standard(me tremolo) k re-issue.Mε τις δύο τελευταίες έπαιζε και στα live του 2006.

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα block τώρα ξέρεις τι θα γίνει;

 

Το παιδί ρώτησε για μια κιθάρα για 1 συγκεκριμένο είδος. Ε... η στρατο θέλουμε και μη, στον γενικότερο χώρο του ροκ (χαρντ, αλτερνατιβ, ιντι, κλασσικό, μπλα μπλα μπλα....) είναι το στανταρ. Και η τελε παίζει. Και η γκιμπσον. Και η πρς και και και και..... Τώρα ας μην το κάψουμε και αυτό βάζοντας φοτος συγκροτημάτων, για να αποδείξουμε το αυτονότο. (Και να φανταστείς ότι δεν ανήκω στην φεντερική σχολή! )

 

Σε αυτά τα λεφτά άποψή μου είναι να χτυπήσει φεντερ από μεξικό. Του κάθεται καλή, στο μέλλον αν γουστάρει την αναβαθμίζει, ή την πετάει. Όχι επιφον ή squier. Και την στρατο την προτείνω, καθώς για αυτόν τον χώρο είναι και πιο ευέλικτη (και από γκιμπσον, αλλά και από τελε) και έχει αυτόν τον χαραχτηρηστικό ήχο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου