Προς το περιεχόμενο

Αγαπητή ΕΡΤ, ξύπνα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά ανάμεσα στο BBC και την ΕΡΤ είναι μόνο μία: η ΕΡΤ στελεχώνεται (και πάντοτε στελεχωνόταν) από δημοσίους υπαλλήλους. Αν δεν έχετε γνώμη για τους δημοσίους υπαλλήλους και θέλετε τη δική μου, παρακαλώ ζητείστε τη με προσωπικό μήνυμα, αλλιώς θα έχουμε οξύτατα φαινόμενα λογοκρισίας στο noiz. Ναι, είναι τόσο κακή.

 

Συνοπτικά: αν περιμένει κανείς από δημοσίους υπαλλήλους να δείξουν (έστω ένα κλάσμα) της δημιουργικότητας/συνέπειας/φαντασίας/ενδιαφέροντος που δείχνει το BBC εδώ και τόσες δεκαετίες, είναι σα να ζητάμε από ένα στρείδι να μάθει βιολί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην το προσωποποιήσουμε στους δημόσιους υπαλλήλους το θέμα, γιατί δεν ισχύει. Γνωρίζω πολλούς εικονολήπτες, ηχολήπτες κλπ της κρατικής τηλεόρασης που όταν γυρνάνε ρεπορτάζ, τεχνικά λειτουργούνε σαν να γυρνάγανε ταινία. Και δεν είναι οι εξαιρέσεις. Επίσης, εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι το πρόγραμμα της ΝΕΤ (και της ΕΡΤ) είναι σαφώς ποιοτικότερο και ουσιαστικότερο από όλα τα ιδιωτικά.

 

Για τα χάλια του site που ανέφερε ο feather αλλά και κάποιες άλλες παραφωνίες της ΕΡΤ ας ανατρέξετε σε διάφορους δημοσιοσχετίστες που την έχουν κατακλύσει και λειτουργούν ανεξέλεγκτα και χωρίς κυρώσεις.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην το προσωποποιήσουμε στους δημόσιους υπαλλήλους το θέμα' date=' γιατί δεν ισχύει. ... Για τα χάλια του site που ανέφερε ο [b']feather[/b] αλλά και κάποιες άλλες παραφωνίες της ΕΡΤ ας ανατρέξετε σε διάφορους δημοσιοσχετίστες που την έχουν κατακλύσει και λειτουργούν ανεξέλεγκτα και χωρίς κυρώσεις.

 

Αυτό το [ι]ανεξέλεγκτα και χωρίς κυρώσεις[/ι] είναι το ιδίωμα του τρόπου με τον οποίο δραστηριοποιείται επαγγελματικά ο δημόσιος υπάλληλος. Ασφαλώς συμφωνώ ότι τα ιδιωτικά κανάλια έχουν επίσης σοβαρότατα προβλήματα, αλλά ο feather υπαγόρευσε την αντίστιξη με το BBC. Αν η αντίστιξη γινόταν με το Mega ή τον Ant1, τότε τα επιχειρήματά μου θα ήταν διαφορετικά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΠΑΙΔΙΑ!!!!! Λίγο ησυχία πια........... Έλεος , Σεβαστείτε τον υπνο του κράτους. ΘΑ ξυπνήσετε και τους υπαλλήλους. Αμαρτία είναι........

 

 

Η ΕΡΤ των δισεκατομμυρίων, ολυμπιακά κανάλια που τρώνε εκτός των άλλων δεν αξίωσε να κάνει ούτε στερεοφωνικό το σήμα της .

 

το κανάλι της βουλής άραγε (που είναι στερεωφωνικό) που ανήκει.

 

Μου θυμίζει το λούφα και παραλλαγη το έργο ... Ρε , πάλι τα καγκουρά ρε.......... :lol: :lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι συγκρίνεις τώρα βρε Feather!! :D

Το ασύγκριτο βρεττανικό χιούμορ με τους κρυόκωλους και απαιδευτους-αμόρφωτους Ελληνάρες Δημοσιογράφους?

Σε 5.000 χρόνια ΙΣΩΣ κάποιο ελληνικό ραδιοτηλεοπτικό μέσο καταφέρει να κάνει ότι κάνει μέσα σε 1 ΜΗΝΑ το BBC!!!

 

σε λίγο θα μου συγκρίνεις και το UNCUT με το ΔΙΦΩΝΟ 8O :D

& τη Μπίλιω Τσουκαλά με τον Larry King!!! :D :D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτό έχεις δίκιο!

τη Μπίλιω όμως από την τσέπη μας την πληρώνουμε :evil:

 

(δεν πειράζει βέβαια έχει πλάκα να την βλέπεις και να σκάς στα γέλια με την ασχετίλα της!!) :evil:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου