Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan se Jackson?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ασε τι λεει το site......τους εχεις ακουσει.?

 

Τον 11 όχι αλλά όσους duncan έχω ακούσει τα χαρακτηριστικά που έγραφε η σελίδα ταιριάζαν τις περισσότερες φορές.Εντάξει όμως παίζει και ενισχυτής και γενικά το set up.Ο 81 μου σε Marshall ξυρίζει γελάδια και σε Fender είναι μουντός :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο sh11 ειναι αυτο που περιγραφει το chart του duncan κατα το 1/3................εχει δηλαδη οντως παρα πολλα μεσαια..απο εκει και περα δεν εχει παρα πολλα μπασσα, εχει ομως πολυ ζεστα χαμηλομεσαια ενω δεν εχει σε καμμια περιπτωση πριμα για 7....ισα ισα που τα πριμα του ειναι πολυ γλυκα και ο ιδιος ο duncan τον συστηνει για να "ζεστανει" κανεις τη bridge pos μιας strat.......ολα αυτα τον κανουν πολυ πιο σκουρο μαγνητη απο τον 81.....πραγματικα καμμια μα καμμια σχεση....

 

Υ.Γ ολοι στο φορουμ της duncan διαμαρτυρονται για το οτι το εν λογω chart δεν ειναι καθολα ακριβες.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ ολοι στο φορουμ της duncan διαμαρτυρονται για το οτι το εν λογω chart δεν ειναι καθολα ακριβες.....

 

 

Τότε ή το αυτί μου θέλει rectifier ή κάποιος μου κάνει πλάκα :lol: :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις! Παιζω γυρω στα 10 χρονια αλλα μονο για την πλακα, ποτε δεν εκανα μαθηματα. Την dxmg την πηρα πριν 5 χρονια, οταν επαιζα σε ενα thrash συγκροτημα. Τωρα παιζω σε μια stoner-garage μπαντα και ο ηχος μας μοιαζει με queens of the stone age, ισως καπως πιο heavy σε μερικα σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα θα ηθελα ο ηχος να φερνει και προς Slash... Αν εχετε καποια αλλη προταση' date=' πειτε μου![/quote']

 

Queen of the stone age και Slash δεν πάνε μαζί πάντως.Ο συνδιασμός που ανέφερες αρχικά τον χρησιμοποιούν οι QOTSA.Ο δε Slash όμως έχει στη γέφυρα APH-1 alnico II pro™ :wink: και η Marshallιά είναι απαραίτητη :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τη δώσεις σε οποιονδήποτε καλό μάστορα, θα σου κανει και σετάρισμα στην τιμή. Στον Jimmy η στον Καγμάκη για παράδειγμα. Αλλα και σε πολλα μαγαζιά αν ρωτήσεις, (πχ Musik Produktiv) θα σου κάνουν την αλλαγή πιστεύω. Σε όλες τις περιπτώσεις θα χρειαστει να πληρώσεις εγκατάσταση εννοείται. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δε κρατας τους emg???

 

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ!!! :P :P

 

DUNCAN FOR EVER....

 

Όταν είδα τον τίτλο νόμιζα πως θα έχει τίποτα jackson humbuckers σαν τους δικούς μου.αλλά όταν είδα ότι έχει EMG μου έκανε εντύπωση το ότι θες να αλλάξεις.

Και μόνος σου λες ότι είσαι αρχάριος σε αυτό οπότε ψάξ το λίγο,γιατί μπορεί με λίγο ρύθμισμα να δουλεύουν όλα τέλεια ή να μην κάνεις κάτι εσύ σωστά :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου