Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan se Jackson?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά οι συγκεκριμένοι emg (EMG® HZ) δεν έχουν καμιά απολύτως σχέση με τους γνωστούς active emg (81, 85, 89, 60). Περισσότερο απλό μοντέλο, για φθηνές στοκ κιθάρες είναι. Οπότε δρόμο......

Αν θες πάντως την άποψή μου, πέτα τους και βάλε emg81 στην γέφυρα (κλασσικά πράματα) και στην γέφυρα πέτα κανά emg60

 

 

Edit: Βασικά τώρα το θυμήθηκα. Κοίτα και σε dimarzio. http://www.dimarzio.com/

Δώσε βάση στον dsonic, superdistortion, tonezone, x2n. Στην 1 μου κιθάρα παίζει ο superdist και το μόνο που δεν μου λείπει είναι τα γκάζια του!

 

Πότε δεν κατάλαβα γιατί εδώ στο νοιζ αναλωνόμαστε μεταξύ seymour-emg και αυτούς τους αφήνουμε απ' όξω! :(

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πότε δεν κατάλαβα γιατί εδώ στο νοιζ αναλωνόμαστε μεταξύ seymour-emg και αυτούς τους αφήνουμε απ' όξω! :(

 

Προσπάθησε να θυμηθείς πόσοι κιθαρίστες διάσημοι παίζουν με dimarzio και πόσοι με τις άλλες μάρκες.Όταν τον JB τον έχει ο μισός πλανήτης και τον 81 ο μισός (καφρο)πλανήτης μάλλον λογικό το βρίσκω :D :D :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα εξαρτάται. Αν δεις στο site της dimarzio πόσοι τους φορούν θα αλλάξεις γνώμη!

 

Αυτο ειναι αληθεια. Υπαρχουν εξ ισου πολλοι που εχουν dimarzio στις κιθαρες τους. Παντως για να λεμε του στραβου το δικιο, οσους dimarzio ακουσα μου φανηκαν περισσοτερο αποτομοι και ''ξεροι'' απο τα αντιστοιχα τις SD. Παντως καλα θα κανεις να πεταξεις αυτους τους σαβουρομαγνητες της κακιας ωρας. Οι ενεργοι EMG ειναι η καλυτερη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα εξαρτάται. Αν δεις στο site της dimarzio πόσοι τους φορούν θα αλλάξεις γνώμη!

σωστός παίζουν πάρα πολλοί μεγάλοι: από τον satriani και τον vai μέχρι τον petrucci και τον paul gilbert....

 

ρίξε μια ματιά εδώ και θα δεις: www.dimarzio.com

 

edit: Α και ο yngwie....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου